Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

pokial ideš menit olej prvy krat je dôležite zistit co tam daval predchadzajuci majitel a potom zvazovat dalej.Urcite ale musis dodrzat specifikaciu urcenu pre dany tip motora.V tvojom pripade VW 505 00(udaj na zadnaj strane olejovaj flase).odporucam CASTROL MAGNATEC 5W- 40.

Editováno: , autor: juro sdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

u nás na něj jezdí autobusy protože je to olej určený pro dlouhodobý provoz nákl. aut, autobusů atd. má jinou aditivaci pro proběh až 80tkm a v oleji se za tu dobu nashromáždí příliš pevných částic a to vadí filtrům pevných částic např.sazí a popela, já bych ho na dlouhodobý provoz do auta nedával jsou jiné vhodnější oleje pro tvůj vůz ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nás na něj jezdí autobusy protože je to olej určený pro dlouhodobý provoz nákl. aut, autobusů atd. má jinou aditivaci pro proběh až 80tkm a v oleji se za tu dobu nashromáždí příliš pevných částic a to vadí filtrům pevných částic např.sazí a popela, já bych ho na dlouhodobý provoz do auta nedával jsou jiné vhodnější oleje pro tvůj vůz ;)

já vím že jsou lepší oleje,ted mám v motoru Total 5w40 ale od kámoše mám možnost brat olej zadarmo,já bych ho měnil po 15000km néé po 80tkm.ale neodpovídá nornám vw. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Totéž platí pro Castrol Formula RS 10W-60. Je to špička pro sportovní motory! A ne nic do Afriky!!!! Nejde o teplotu okolí, ale o to, že při vysokých výkonech dokáže účinně mazat i vysoce zatížená místa, jako je např. turbo, a to i při zvýšených teplotách. Opět jsi v minulosti, kdy pro teplé oblasi byl Mogul Special 15W-50...nebo jak se to jmenovalo. Byl to minerální olej!! Neplést s plnou syntetikou 10W-60 vyvinutou pro vysoce zatěžované sportovní motory! Nikomu to nevnucuju......5W-40 je v pohodě! Jen 150koní je už jakštakš výkon, a jestli tomu nakládá...jak jsem se ptal, tak v tomto případě ho doporučuju. To je vše. A jestli někde najdete, že je určen do teplejších oblastí, tak sem s tím....rád se poučím.

Jo...a do starších motorů, co žerou olej bych dal 10W-40,a ne olej za 350Kč za litr!!!!

Je to tak Castrol RS 10W 60 je olej určený pre vysoko namahane motory. Zachovava si tekutost a mazacie vlastnosti aj pri vysokych teplotach a to vdaka tomu 10W 60. Tento olej bezne pouzivame do motorov na preteky do vrchu /olej 120 stupnov/. Pouzivam ho v Rapid 136, ktory byva nadpriemerne zatazeny ako aj jazdi beznu premavku. Nikdy nebol problem. Len ta cena....

Ine ako syntetiku by som do auta nenalial. A usadzovanie necistot a ich uvolnenie je myslim prezitok, ktory odisiel pred 20 rokmi... Osobne davam syntetiku do aut bez ohladu na to co tam bolo pred tym.... Nikdy reklamacia a ani problem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vím že jsou lepší oleje,ted mám v motoru Total 5w40 ale od kámoše mám možnost brat olej zadarmo,já bych ho měnil po 15000km néé po 80tkm.ale neodpovídá nornám vw. :feve:

jestli ti můžu poradit tak do tvého motoru vždy dávej olej který splňuje normy VW, máš TDi 81kw jako já a to je 505.00 pro diesel, já už druhou sezonu jezdím Total Q 9000 5w40 a nemůžu si stěžovat a že mu dávám kapky motoru i oleji a je to dle všech recenzí a ohlasů jeden z mála PAO olejů ve své třídě!!! hodně značek olejů, je ve třídě 5w40 syntetika pouze na obalu víš? hodně zdaru a km bez nehod :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli ti můžu poradit tak do tvého motoru vždy dávej olej který splňuje normy VW, máš TDi 81kw jako já a to je 505.00 pro diesel, já už druhou sezonu jezdím Total Q 9000 5w40 a nemůžu si stěžovat a že mu dávám kapky motoru i oleji a je to dle všech recenzí a ohlasů jeden z mála PAO olejů ve své třídě!!! hodně značek olejů, je ve třídě 5w40 syntetika pouze na obalu víš? hodně zdaru a km bez nehod :palec2:

díky za radu zůstanu u totalu 5w40, 1000kč na 15tkm není taká hrůza ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...