Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Osobně si proměnný interval dost užívám. Ročně najedu cca 10000 a tak mi to na ty dva roky vyjde na výměnu po 20. A práce poloviční. Cena "předraženého" oleje + 1 filtru 1x za dva roky je pořád nižší než totéž s "levným" olejem každoročně (no, nebude to tak věčně).

Že bych snad likvidoval motor se mi z více důvodů nechce věřit. Každopádně než dosáhnu hranice životnosti motoru, to už bude zbytek auta sešrotován....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som presiel z dlheho intervalu / 30.000km / na klasiku 15.000km interval a myslim ze ten olej castrol magnatec diesel 5w-40 by to mal v pohode vydrzat jazdim asi tak 50/50 mesto / dialnica ... uvidime ako sa osvedci ak bude zrat olej prejdem naspat na castrol 5w-30 ...

mělo by to být v pohodě s tou 5w40, žrát ti bude více 5w30 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mělo by to být v pohodě s tou 5w40, žrát ti bude více 5w30 :)

neviem kolko to zralo s tou 5w-30 mal este rezervu cca. 4000km ale mal uz 2roky tak som sa rozhodol pre vymenu ale s tou 5w-30 mal naj. od vymeny 17.000km asi a olej som nekontroloval ani mi nic nesvietilo takze si myslim ze tu 5w-30 nezralo teda ak tak velmi malo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Principialne je to otom,ze ked motor nema vyraznejsiu spotrebu oleja pri 5w-30, tak pri pouziti 5w-40 bude spotreba len nizsia. Spociva to v tom, ze 5w-40 ma pri pracovnej teplote malinko vyssiu vizkozitu a preto nemoze tak vyrazne prenikat cez netesnosti pracovneho priestoru motora.

tak nějak, moje řeč! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, zanedlouho budu měnit olej a tak mám na vás otázku. Mám motor 1.6/74 kw a při první výměně mi tam mechanik dal nějaký olej 10w-40 (co tam byl předtím za olej nevím). Auto má nyní najeto 183 000 km a oleje nesežralo ani kapku. Jezdím hodně krátké trasy (do 10 km) a tak z důvodu lepšího mazání bych tam chtěl dát olej Mogul Extreme 5w-40. Můžu tuto změnu vzhledem k počtu km udělat nebo mám zůstat u 10w-40 (je mezi nimi nějaký velký rozdíl)? Pokud mi doporučíte ten Mogul 5w-40, můžu ho použít, když má specifikaci VW 502.00/505.00? Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dilenska prirucka nam radi:

Norma VW 500 00, VW 501 01

nebo VW 502 00

Pøi doplnìní mohou být oleje vzájemnì

míchány.

Jen ve vyjímeèných pøípadech:

Vícerozsahové oleje, které odpovídají ACEA A2

nebo A3. Tyto oleje je mozno v rámci

pøedepsaného cyklu výmìny oleje pouzít jen

jednou pro dolití, není-Ii k dispozici olej

pøedepsaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, takže tam dám asi ten Mogul, ten ty požadavky splňuje a dám tam ten 5w-40, ten je řidčí než 10w-40, jenom doufám, že mi ho motor nebude žrát ;)

EDIT: teď jsem se díval na stránky Parama a tam mi vyskočilo, že mám použít 10w-40, tak asi použiju ten z toho konfigurátoru a bude pokoj ;)

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, takže tam dám asi ten Mogul, ten ty požadavky splňuje a dám tam ten 5w-40, ten je řidčí než 10w-40, jenom doufám, že mi ho motor nebude žrát ;)

EDIT: teď jsem se díval na stránky Parama a tam mi vyskočilo, že mám použít 10w-40, tak asi použiju ten z toho konfigurátoru a bude pokoj ;)

při provozní teplotě budou oba přibližně stejné, jedná se o nižší viskozitu při studených startech a než se motor a olej prohřeje na provozku

Editováno: , autor: pepinoTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...