Přejít na obsah

tak som prezil


martino

Doporučené příspěvky

zdravim vospolok tak v stredu sa mi stala taka vec a sice pracovny uraz. spadol som zo strechy z vysky asi 6tich metrov. pri tomto nestasti som ale mal tolko stastia ze mam len mierne narazene stavce, dnes ma prepustili do domaceho liecenia. dopadol som najlepsie ako som mohol na nohy.z toho usudzujem ze anjeli strazni naozaj existuju:-D. ked som v nemocnici hovoril ze som spadol zo 6tich metrov vsetci len neveriacky krutili hlavami. zaujima ma ci mate aj vy nieco podobne za sebou... urcite sa vas zopar najde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fotr spadl z 8 metrů na hlavu. Když jsem ho viděl jak ho vezli na sál, tak jsem ho skoro nepoznal. Krom teda velkého otřesu mozku, nalomené páteře, naražených ledvin, rozmlácené sleziny, potrhaných jater, tříštivé zlomeniny zápěstí, polámaných žeber, vymlácených zubů, polámaných čelistí, prasklé lebky a dalších zlomenin z toho vyvázl dobře. Nakonec to přežil a co je super, tak se z toho docela dobře vzpamatoval a následky jsou minimální. Vlastně nemá nic, co by ho dneska nějak omezovalo. Léčení trvalo přes rok a pak ještě dále rehabilitace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já málem čelní střet s předjíždejícím autem v protisměru (i když tohle se stává každej druhej den, toto bylo jiné) ještě na staré hradecké silnici I/11 směr Chlumec n. C. blbec v protisměru předjížděl kamion, myslel jsem, že se zařadí, ale on začal předjíždět ještě jeden, oba jsme tam mohli mít kolem 90 +- on manévr nějak nezvládnul a kamion nedokázal předjet a stále držel plyn, nakonec jsme skončili oba po šílenym brždění cca 10cm od sebe (brzdil jsem tak vehementně, že sem drhul spojlerem o asfalt) nevim, jak to moje tělo dokázalo, ale v podpaží jsem byl totálně spocenej a srdce v krku. Tehdá jsem čekal kdy vyletí bag. Nezmohl jsem se ani ani na nadávky, prostě na nic, když se to pak rozjelo, zastavil sem ve městě a musel to rozdejchat.

O té doby už čumim po ostatních, jak předjížděj a co budou asi dělat z dalekovětším předstihem než tehdá.

Nedokážu i předstvit ten náraz, bylo by to přesně na celý předek, nic přesazeného :feve: musel sem při sobě mít všechny svaté

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já málem čelní střet s předjíždejícím autem v protisměru (i když tohle se stává každej druhej den, toto bylo jiné) ještě na staré hradecké silnici I/11 směr Chlumec n. C. blbec v protisměru předjížděl kamion, myslel jsem, že se zařadí, ale on začal předjíždět ještě jeden, oba jsme tam mohli mít kolem 90 +- on manévr nějak nezvládnul a kamion nedokázal předjet a stále držel plyn, nakonec jsme skončili oba po šílenym brždění cca 10cm od sebe (brzdil jsem tak vehementně, že sem drhul spojlerem o asfalt) nevim, jak to moje tělo dokázalo, ale v podpaží jsem byl totálně spocenej a srdce v krku. Tehdá jsem čekal kdy vyletí bag. Nezmohl jsem se ani ani na nadávky, prostě na nic, když se to pak rozjelo, zastavil sem ve městě a musel to rozdejchat.

O té doby už čumim po ostatních, jak předjížděj a co budou asi dělat z dalekovětším předstihem než tehdá.

Nedokážu i předstvit ten náraz, bylo by to přesně na celý předek, nic přesazeného :feve: musel sem při sobě mít všechny svaté

to jsem tady už kdysi taky psal, náklaďák předjížděl do kopce a před horizontem. Brzdil jsem co to šlo a zůstali jsme od sebe stát asi na metr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se stal málem obětí svého povolání,při tahání kabeláže jsem se dotkl kabelu kde byla zezadu prodřená izolace,tak mě to pěkně pokroutilo.Podařilo se mi koleny odtlačit od kabelu.Výsledek spálený palec a ukazováček na pravé ruce do hloubky cca 5mm. Pak jsem přehodnotil spoustu věcí ve svém životě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jsou teda zážitky...

Kamarád co dělal práce ve výškách, starý mazák, opravoval střechu na jedné horské chatě. Prostě se nechal ještě jednou ukecat, jako, že doopravdy naposled. Ta chata má tři patra, tak to bylo víc jak 6 metrů. Při práci na střeše se málokdy vázal, lano většinou vadí, máte starost navíc, furt někde zavazí, zachytává, tak když to nebylo nutné, tak bez lana. No, ale na té poslední střeše si říkal, že nebude pokoušet osud a byl přivázaný furt. A při přelízání přes štít se mu lano zaháklo a musel se odvázat, aby lano švihem uvolnil, při tom máchnutí si rozhodil balanc a už letěl. Říkal, že to byly velmi dlouhé vteřiny, jel po zadku a snažil se brzdit rukama, no a pak už letěl....na nohy. Roztříštěné kotníky, zlomeniny a plno jiného. Ležel opravdu dlouho. Asi by se to nestalo kdyby neměl lano. Teď po letech si z toho děláme prču, ale nemuselo to tak dopadnout.

Už druhý rok jezdí znovu na kole, jen vybrat cyklo boty na ty hrče místo chodidel...,chůze je problém - berle, ale bojuje, nikdy to nezabalil. Pro něj to, ale musí být tragédie, perfektní lyžař, horolezec (Kilimandžáro), horská služba...

Mně se to zatím vyhýbá, blízkým a rodině, ale občes ne, tam to občas byla téměř tragédie, vždy to relativně dobře dopadlo.

Po každém takovém zážitku se člověk změní, jen toho nesmí být příliš.

Jen tak na závěr, mrkněte kolem sebe, myslím, že hrdinů (těch opravdových) máme okolo sebe dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naštěstí nemám osobní zkušenost, ale byl jsem na sporotvní akci a kluk z našeho týmu z ničeho nic upadl na zem a zástava srdce, okamžitě se volala erzeta a naštěstí se jim ho po 30minutách podařilo nahodit a už ho udrželi...naštěstí vše dopadlo dobře a žije, ale můžu vám říct že to čekání zda ho ty mašinky nahoděj nebo ne, bylo to nejdelší a nejhorší co jsem kdy v životě zažil...jinak doktoři mluvěj o zázraku že je bez poškození mozku a bez následku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mi doktoři nedávali první dny ani naději že přežiju..

Jak se potom divili, že jsem se uměl aji podepsat a byl jsem "v obraze"Akorát musím říct, že zážitek je to zajímavý.. pravděpodobně vnímá člověk i v komatu (ale to těžko říct, to co se mi "zdálo" mohlo být taky třeba v průběhu pár hodin co mě odpojovali od příštrojů a "vraceli" do života.

Prý jsem si ale v komatu oblíbil jednu sestřčku, jak jsem ju pak viděl, tak musím uznat, že :palec2::prc: ..

Jinak to co mě srazilo byla Felicie lol (kamoš co ju viděl 5min po nehodě si říkal že ten člověk to nemohl přežít..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,tak se taky pridam.Byl jsem na pivku z kamaradem,a kdyz jsme se vracely tak nas nenapadlo nic lepsiho,nez ze se sezu na kapotě.Rozjel se ja na nej ukazoval aby zastavil,a on dupl na brzdu,ja sjel a on dal plny plyn,a celeho me prejel.Nikomu nepreju ten pocit.Jedine co si pamatuju,ze jsem hrozne řval,a pak uz nic.Když jsem se ráno videl,musel jsem se predstavit,nemohl jsem se poznat.Byl jsem orvany jak samice,chybělo mi par metru kuze,nejake zuby,a komplet obleceni.Ale zase mi pribyli stehy na zadech,hlave,a doted mam bolesti zad.Ale to nej je ze jsem to prezil,ted uz jse tomu fakt jenom smeju,ale tenkrat mi do smichu moc nebylo.vubec nevim jak jsme tenkrat mohli byt tak blby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jednu vlastní a jednu kamaráda (ale to jsem viděl).

Vlastní: Jednu dobu jsem se živil jako řidič kamionu v US a po několikadenní štrece jsem toho měl plné krovky a pomalu jsem usínal. Tak jsem si pustil nahlas rádio, abych se trošku probral. Při přejíždění jedněch kolejí jsem jen tak ze zvyku mrknul do zrcátek a přímo za mnou přejel vlak. Musel na mě troubit, ale já ho prostě neslyšel... Od těch dob se rozhlížím na každém přejezdu.

Kamarád: Dělali jsme jedno léto na stavbě nákupního centra jako pomocníci u zedníků. Kamarád asistoval při vykládání panelů z náklaďáku. Poslední panel se ale vysmekl ze závěsu a spadl zpět na ložnou plochu (asi z 8 metrů). Můj kamarád těsně před tím seskočil na zem a tím si zachránil život. Do konce pracovní doby z něj nevyšlo ani slovo, myslím, že se mu o tom dlouho zdálo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim vospolok tak v stredu sa mi stala taka vec a sice pracovny uraz. spadol som zo strechy z vysky asi 6tich metrov. pri tomto nestasti som ale mal tolko stastia ze mam len mierne narazene stavce, dnes ma prepustili do domaceho liecenia. dopadol som najlepsie ako som mohol na nohy.z toho usudzujem ze anjeli strazni naozaj existuju:-D. ked som v nemocnici hovoril ze som spadol zo 6tich metrov vsetci len neveriacky krutili hlavami. zaujima ma ci mate aj vy nieco podobne za sebou... urcite sa vas zopar najde...

Víš co by mě zajímalo ? Co se Ti v tom letu dolů honilo hlavou,jaké si měl pocity , to je opravdu síla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no raz mi ktosi hovoril ze ked padas tak sa ti to zda strsne dlho ze ti proste akoby pomaly plynie cas.to je picovina jedine co mi stihlo napadnut ked som sa posmykol bolo ze sa mozno chytim toho stromu co bol pri streche nakoniec sa mi nepodarilo ani to :feve: ale aspon som sa stihol otocit tak ze zo strechy som letel viacmenej na nohy. ale pocas samotneho padu v mojom pripade 6 metrov toho fakt vela nestihnes. ani nevies kedy a lezis na zemi s vyrazenym dychom a cumis okolo seba jak puk (moj pripad)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja si z meho padu pamatuji toto:

kus skaly ktera mi zustala v ruce a strašně dlouho jsem se na ni dival a nechapal jak to že nedrží na skale, pak černo, pak stojim a snažim se někam jit, zase černo a pak už nějake lidi co se mnou mluvili, šilena zima, někdo mě přikryval, chaos kolem mě, černo, zachranku a pak už v poho všechno, včetně převozu do nemocnice atd.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prominte, vim ,ze je to netaktni,ale.... brunoos jak to popisujes a clovek si to predstavuje tak se smichy trham v pupku. Ale v realu to musi byt dost drsne. Me stacilo kdyz jsem spadl z nadrze na vodu a na kousku zeleza me zustalo asi 3cm kuze a masicka. A pak taky jeste na Jawe 21. Vrazil do me kamos na simsonovi ze zadu a ja preletel riditka. Pamatuju si jen ranu, a pak jak otvirm oci a vidim jak muj fechtl lezi na silnici a chci z neho benzin.Pak se zviham,prohodim par slovicek o zenske intimni partii a pak uz pohoda. Skoro. ale na ty vase lety to rozhodne nema. Panove optrujte se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...