Přejít na obsah

Rezim spanku WIN XP


Davon

Doporučené příspěvky

Já mám zas jiné problémy.Když dám noťas do režimu spánku a po pár hodinách zapnu,nedrží na fórech hesla.Stalo se to před cca týdnem.Ještě se noťas i někdy zasekne-zamrzne a musí nastat tvrdý restart.Antivir ani Spyware nic nenašlo.Používám Firefox,cookies povoleny,zatrženo pamatování hesel na serverech.Baterie v Biosu asi OK,čas drží.Víte někdo co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri takovych problemech se vzdy nejdrive divej do MS KB:

http://support.microsoft.com/kb/909095/cs

(plno patchu neni distribuovano pomoci Windows updatu, ale jsou volne ke stazeni az na zaklade hledani konkretniho problemu)

Navic, pokud to neni zmineny vadny RAM modul, muze to byt tez neco s ovladacema a power managementem, treba si nejaky menil ... U NB Lenovo, u kterych jsem se s tim setkal, to delal ThinkVanatage Power Manager v souvislosti s verzi BIOSu.

To, ze jsem to zaplatoval, coz ma bezne pomoci, jsem psal v 1. mem prispevku - KB 909095 ale bez vyznamu...

creck - Ramku vyndat umim, vim co to je nejsem analfabet na pc,a le kdyz ji vyndam, samozrejme ze to pujde, jelikoz tento problem se vyskytuje na WinXP s ram vyssi nez 1GB... Kdyz ji vyndam, budu mit 1GB a pujde to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim, mam XP , 2gb ram a spanek mi jede fakt uplne normalne (i kdyz nechapu k cemu je , startuje to pomalu jako kdyz to dam vypnout :D) nevim presne jak to ma asus , ale v biosu je pro spanek jeste jedna polozka v zalozce power managment, ted si presne nevzpomenu ale meni se to z hodnoty 1 na 3 a pak by mel fungovat spanek normalne (ACPI suspend type zmen na 3str , nebo tak nejak je to )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, sorry za OT, ale já mám jinej problém. Na velkém PC mám dva HDD, na jednom Visty a na druhém XP. Ale po startu PC mi nenaskakuje možnost výběru mezi nima a rovnou mi startujou Visty. Poradíte??????? Díky.

P.S. Když jsem měl XP a 98, tak to chodilo normálně, mohl jsem si vybrat, kterej má nastartovat.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aby ti to davalo vybrat musis to mit na jednom disku a pak rozdelene na dva (ted tak trosku hadam ju,pac osobne jsem to netestoval a co jsem tak cetl pro instalaci dvou operaku s vistou jsou jiste pravidla) vistu na C: a XP na D:

pokud mas v PC dva disky nabootuje to vzdycky z C: a tam predpokladam ze mas vistu ,existuje na to mala finticky , suplik s vypinacem disku ,kdyz chces nabotoovat XP jen na predku vypnes disk s vistou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové téma tak píšu sem. Pokaždé když zapnu pc mi naskočí byl nalezen nový hardware a chce ho instalovat jenže to nejde takže jak tu hlášku dát doprdele?

Stalo se to když jsem instaloval Bluetooh instalaci jsem omylem přerušil bo jsem zapoměl že se instaluje a vyndal cd a od té doby to dělá. Zkoušel jsem to nainstalovat znova nepomáhá furt mě to prudí. :aggressive:

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

boot manager ti nepomuze, neni tam nabidka boot C: ,boot D:,boot E:, je tam jen na vyber mezi zarizenimi hadr-romka-disketa atd.... ,jedina moznost ktera me napada zakoupit vypinaci supliky nebo to nahrat na jeden disk , ale o instalaci dvou operaku na jeden disk si hodne precti neni to zadna sranda s vistou

http://magazin.slunecnice.cz/clanky/jak-k-...stalovat-xpcka/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, sorry za OT, ale já mám jinej problém. Na velkém PC mám dva HDD, na jednom Visty a na druhém XP. Ale po startu PC mi nenaskakuje možnost výběru mezi nima a rovnou mi startujou Visty. Poradíte??????? Díky.

P.S. Když jsem měl XP a 98, tak to chodilo normálně, mohl jsem si vybrat, kterej má nastartovat.

pockej tak jak to vlastne mas :D mas dva samostatne disky ? nebo jeden a rozdeleny na C: a D: ? to je zasadni rozdil

Jasne to pise ze ma 2 HDD... To by pak problem delat nemelo... Na jednom rozdelenem je to peklo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nerika , to vydim poprve ze by nekomu nesel nainstalovat sp3 :D ses dobrej tester woken ;) reinstalni je a mas klid,ten Billuv balast je treba jednou za rok preinstalovat

tak rek bych ze tohle ti nebude chodit nikdy kdyz mas dva fyzicke HDD,system to bere vzdycky jen z C: , i kdyz mas dva rozdelene disky tak si to nektere soubory ke spusteni uklada na C: ,ja obecne bych si nechal jen vysperkovane XP :D Visty me zatim nejak nelakaji a nedavaji vubec nic noveho ,potrebneho navic (Davone ja vim ze to psal , ale uz sem se setkal ze mi clovek vehementne tvrdil ze ma dva disky a ve skutecnosti to byl jeden rozdeleny, nevim jak dalece je zasveceny ;) )

jedine koupit opravdu dva supliky s vypinacema vypinat fyzicky

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davone , nemuzu se zbavit pocitu ze ty proste nemas misto na cecku :D i instalace SP3 potrebuje jen k nainstalovani 5GB volneho mista (po nainstalovani si soubory smaze) wokna jsou potvory a pokud ti C: ukazuje ze mas mista 1-2GB(i kdyz ti ukazji vic , neznamena to ze se swap soubor nezmensuje a nezvetsuje) , budou ti vzdycky delat brajgl, udelej si vylet na severni moravu , dam ti to do kupy ;)

udelej reinstal, rozdel disky a na C: si nech aspon 30GB a reinstal hod z dosu s formatem a mas klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, crecku, tohle ti neco rika?? Uz od 11.8. mam problem nainstalovat SP3 pres update, tak jsem to stahl a spustil rucne a ted zase toto... Vi nekdo co udelat s timhle bastlem?

Asi reinstall ale to se mi moc nechce vse znova tam cpat!

Tak to bylo tim, ze jsem pres TuneUp Utillities zmenil boot screen a v boot.ini se to hlasilo jako neWindows vec, takze to nechtelo instalovat SP3. Smazal jsem kernel z boot ini a jelo to, jiz mam SP3... Rezim spanku jiz jde, ale pouze jednou, vzdy po vypnuti pc jednou jde, pak nejde az do dalsiho vypnuti nebo restartu, zacinam si zvykat, ale stejne me to z principu kadi! :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davone , nemuzu se zbavit pocitu ze ty proste nemas misto na cecku :D i instalace SP3 potrebuje jen k nainstalovani 5GB volneho mista (po nainstalovani si soubory smaze) wokna jsou potvory a pokud ti C: ukazuje ze mas mista 1-2GB(i kdyz ti ukazji vic , neznamena to ze se swap soubor nezmensuje a nezvetsuje) , budou ti vzdycky delat brajgl, udelej si vylet na severni moravu , dam ti to do kupy ;)

udelej reinstal, rozdel disky a na C: si nech aspon 30GB a reinstal hod z dosu s formatem a mas klid

Na C mam nejakou dobu jiz hodne malo mista, porad neco odinstalovavam. rozdelene to mam na 40 (neformatovanych) a 80 GB. Reinstal jsem za cely dva roky pouzivani tohohle bastlu nedelal, mam vsak RECOVERY cd vcetne ovladacu, takze to zase takovy problem neni, spise me stve opetovna instalace softu a ze tu toho mam. Udelej si vylet do PRaglu, ukazu Ti Vencu, Zizku, Apostoly a most z vajicek :D a das mi to do kupy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to origo recovery k notasum moc nepouzivam, hned to vypinam po koupi notasu (no i kdyz winy jo, ale ono udelat z neorigo ,origo winy je otazka 10 minut ;) ), je lepsi si to tam nasypat rucne a dat ovladace ktere slapou, napr. ovladace na grafarny maji vetsinou notasy tragicke a hry se skoro nedaji hrat , kdo nezkusi neuveri : http://www.omegadrivers.net/omega_drivers.php (nej jsou od guru3d vetsinou)

dobre reseni problemu se da vetsinou najit zde : http://notebooky-forum.notebook.cz/

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
hele tak to je ono , já tam poslal na reklamaci 1, dali novou základní desku + klávesnici ( přestala i ta závada co píšeš ) , když mi to přišlo domů notas se nedal dobíjet , takže znovu k nim , zase dali novou desku . Při spuštění se sám vypnul ,takže znovu posláno k nim , znovu nová deska . Po 14 dnech nefungovala klávesnice, znovu posláno k nim. Dal mi tam technic novou klávesnici . po 2 měsících se notas nedal zapnout , vůbec nenaběhl takže zase do Ostravy tam dali novou RAMKU , chodilo to 4 dny a přestala fungovat levá strana klávesnice. Dnes nejde ani dvd mechanika , takže to tm budu znovu posílat . Opravdu paráda

tak reklamace pořešená ,dali nové díly .Jen mi urazili kus rohu u baterie ( prej jsem to tam takle poslal )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bud v klidu, kolegovi z prace odmitli notes vydat, dokud nezaplati 1500,-za vymenu sase, udajne jim to prislo rozstipany.. Sou to ZM+DI ZKU+VENY!!! Za tohle bych mu dal pesti a z chuti! Upadne jim to na zem, chovaji se k tomu jako dobytek a pak to hodej na tebe! Klasickej servis zpichanej!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...