Přejít na obsah

Shell


TomasB

Doporučené příspěvky

No pokud vím, tak Shell prozatím jen chce prodat podíl v České rafinérské, odchod je ještě otázkou.

Btw, dnes ráno jsem koukal na zprávy a cena ropy je 99 USD za barel, tedy minimálně o 40 míň než na začátku léta, tak jsem zvědavý kdy benzín / nafta, budou aspoň o pár kaček levnější!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud vím, tak Shell prozatím jen chce prodat podíl v České rafinérské, odchod je ještě otázkou.

Btw, dnes ráno jsem koukal na zprávy a cena ropy je 99 USD za barel, tedy minimálně o 40 míň než na začátku léta, tak jsem zvědavý kdy benzín / nafta, budou aspoň o pár kaček levnější!

Hele tak to mi povídej, to je jak s dolarem a eurem. spadlo to ceny stejny.. jsem taky zvědavej, kdy to bude dolů a to o hodně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, já bych se až tak zase neděsil..

Ostatně asi nepůjde o nic dramatického. Prodej podílu v Č. rafinérské (a následná akvizice jiným subjektem)

je krok, který my nemůžeme posoudit, protože nemáme detailní informace. Jsou ryze obchodního rázu a obchodního utajení, takže taková ta spekulace může být jen ta, že se podílníci Č. Rafinérské (tedy i stávající SHELL) podílejí nejen na zisku, ale také na ztrátě (ta ztráta nemusí být účetní povahy) může to být např. další nutnost investic v rámci sdružení, a spol. SHELL si třeba jednoduchými počty spočítala, že jí vyjde nastejno nebo dokonce levněji pohonné hmoty dovážet ze svých rafinerií (tahle to pořdá dělá OMV - vozí PHM z Rakouska), aventuálně ji nakupovat od jiných prodejců a pod svou hlavičkou jen prodávat (bude se tedy nově soutředit jen na nákup/prodej, logistiku, kontrolu kvality a jakosti).

Volně přeloženo do pochopitelnějšího stavebního rozměru:

stát zadá zakázku generálnímu dodavateli. Tenb si vezme třetinu jako svůj díl a za zbývající 2/3 si najde subdodavatelské společnosti,

které to za ní postaví. Ona jen řídí, diriguje, penalizuje, kontroluje.. Asi tak tomu bude i v tomto případě.

p.s. je to správný krok, cena ropy jde dolů, protože dle mého soudu šejkové v Arábii už pochopili, že s cenami přestřelili. Automobilky

nechtějí pořád jen závislost na ropě, už investují do vývoje alternativních hybridů, které už jsou i v Evropě k mání. Jejich počet bude narůstat. A jim logicky klesat zisky a prodej. Toť můj názor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...