Přejít na obsah

Hukot v zadnej casti vozidla


XXX TOMCAT XXX

Doporučené příspěvky

Tak vcera jsem to projel 400 km a prohozeni kol na napravach trochu pomohlo, ale ze by to uplne vyresilo huceni ne. Takze pokud nekomu huci pneu, skuste prohodit predek na zadek a opacne a uvidite, jak rikam nejaky zlepseni to urcite je!

Vidim u me problem spis v tom, ze ty moje Bridgestone Potenzy jsou Made in Poland, takze priste budu koukat poradne na bocnici aby tam nebylo zadny Poland, China, Taiwan... Kdesik jsem cetl ze prave ty polske Potenzy jsou hlucne :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď prehodíš kolá zo zadu do predu vačšinou trvá najakých 1000-1500km,že ich je počuť viac,kým sa zabehnú a potom postupne stíchnu.Ale ako som už písal,letní gumy už teraz v chladnejšom počasí počuť bude.Niektoré mäkšie sú tichšie napr také EcoContact3,ale najazdil som na nich 2800km a 1mm z nich bol v ťahu.

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som prehodil kolesa z predu do zadu a opacne. Stale to huci. Bojim sa aby to nemalo zly vplyv na ložiska, tlmiče, ramena a pod. Zajtra idem na slovensko tak uvidim ci to zmizne. No idem cez čechy a po super panelovke čo tam maju tak uvidim. :p

neboj, vplyv na loziska, ramena ine casti podvozku to nema.... len to huci...guma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som včera dorazil na slovensko. No a poviem vam bol to brutal. Od cca 45 km/h do cca 100 to huci akokeby som mal kockové kolesá. Nad 110 to az tak neni pocut. Tak neviem ci mam s tym ist do servisu alebo kupit rovno nove gumy. :help:

Tak vidis, to uz sis to prehazovani gum mohl usetrit na tu jednu cestu. Ale v podstate sem si i myslel, ze Ti to moc nepomuze. Pokud uz ta guma je jednou doskakana, pak uz ji nepomuze ani svecena voda. Byt Tebou pockam este nez nahodis zimaky a pak muzez srovnat jestli to bylo fakt jen gumama a nebo popripade resit dal, ale muj nazor je ze ten hluk jde taky ciste jen od gum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze ja mam 54tis km, original POTENZY, 225/45R17, made in POLAND, cca 2tis km spatne zacali hucat, a mam ich zjazdene tak, ze minimalne jednu sezonu by zvladli...ale myslim, ze uz nezvladnu, a skoncia v komisnom predaji (ked prehodim na zimu) ....

A to pravidelne davam robit geometriu, kontrolujem tlak v pneu atd atd atd.... cize najskor je to nekvalitnou gumov :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chlapi... Ja mam 225/45 R17 a jazdim asi 5000km mesacne. Samozrejme aj Bratislava. Niekedy je to skutocne utrpenie. Vazne premyslam nad 16-kami, uvidime mam teraz dost casu na premyslenie. Keby jazdim malinko, tak necham 17-ky vyzeraju na aute peckovo, ale pri tych km.... neviem...

Inak ten neprijemny valivy zvuk zacal aj mne asi pred mesiacom. Ja som vychadzal z toho,ze moje menej znackove pneu SYRON 3000 sa jemne opotrebovali a nakolko maju sipovy dezen tak som to daval za vinu prave tomu. Ale ked tu teraz pisete,ze viaceri mate takyto problem, tak neviem... Inak jazdim 95% sam v aute, ale v kufri nosim ako pracovny prostriedok 100kg double subbox, takze tu by nemal byt problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Hosi, nezapomente ze Skoda zmenila nastaveni odklonu na zadku nyni je norma -1.20 +- 0.30 stara -1.45 +- 0.30 takze pokud mate mimo novou normu muzou se ojizdet gumy

Cau

Ten tyzden asi pojdem na prevazenie diskov a mozno na geometriu. Tak potom uvidim co mi povedia chlopi v servise. Viac to huci ked je auto lahke a ked sme piati v aute plus batozina tak je to trosku tichsie ale stale otras.
Editováno: , autor: KRYSIMLADE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...