Přejít na obsah

Problemy so startom


Pupinek26

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych.Som tu cerstvym novacikom tak este neviem ako to tu vsetko funguje,ale mam problemy so svojim autkom.Zacalo to spatnym a vlastne uplne zlym startovanim.Za studena sa to da.Nastartuje na prvy sup.Ak sa zohreje je to horsie.Niekedy sa mi podari nastartovat az na 6 - 7 krat.Uz som na tom odpisal bateriu.Teraz je uplne nova tak uvidim ako dlho to vydrzi.Mozno dlho pretoze v poslednej dobe sa mi pridal problem,ze otocim klucikom,pockam na zhasnutie kontrolok,idem startovat a ticho.Starter sa ani nepohne.V servise diagnostika nic neukazala.Teplotne cidlo som menil,sviecky mi skontrolovali,vraj su "ok".Ale asi ich tiez vymenim.Ale neviem co dalej.AK mal niekto podobny problem alebo vie ako na to :help: Jedna sa o Fabiu combi 1.4 MPi 50kw clasic, naj. 92000 km.dakujem vsetkym

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Ta a v akom servise si to bol? Kontrolovali Ti to VAGom??,, alebo ako??? .Myslím si že si najdi dobrý servis, nech Ti to otestuju ....aj pri teplom motore, ked to blbne.... :feve:

Bol som v autorizovanom :kol-97: u odbornikov.Neviem ci to bol VAG,ale ak to pomoze bola to len taka mala modra krabicka.Testovali to aj za tepla a nic.A ako naschval vzdy nastartovala.Az potom doma strajkovala. :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano po ten teply start.niekedy proste nechce naskocit.toci toci a nic....ten starter sa pridal az neskor...proste otocim klucik a ticho...otocim druhy raz a nic...potom v pohode... chvilu jazdim startujem akoby nic a potom ani tuk...poradili mi aby som prisiel ked to bude este robit, ale davat im peniaze za diagnostiku ked aj tak nic nezistia "odbornici" ... to radsej najprv zistim ci sa s tym uz niekto nestretol a potom sa uvidi.... :scooter:

Edit:ja zakázáno citovat poslední příspěvky

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tým startom na teplý motor som to mal aj ja...Ked bol studený som brnkol a naskočil na prvý šup. Može to byt čidlo teploty, aj tu na tomto fóre sa dost o tom píše. Skus si dat do vyhladávača "čidlo teploty".Dalej pozri sviečky....Ale nie či tam máš nové, ale či tam máš také ako sú doporučované od výrobcu, a žiadne iné!!!!! Hlavne nie žiadne nové hity... Zhod dekel nad motorom a pozri vsetky kabliky a hadice a hadičky. A hlavne sa pozri na takú malú hadičku, ktorá ide od zadu na škrtiacu klapku...býva vypadnutá, alebo stisnutá. Tiež to vtedy blbne. Čidlo teploty možeš rovno vymenit, stojí 200-300 Sk, ani nemusíš vypuštat nemrzku. ....Rozmýšlam čo ešte......možno spínacia skrinka, alebo štartér...fakt takto sa to nedá...skús si najst dakeho dobrého mechanika, najlepšie kamoša a postupne dákou vylučovacou metódou hladajte...Zatial....Ešte...jazdíš len na benzín, alebo aj LPG??? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tým startom na teplý motor som to mal aj ja...Ked bol studený som brnkol a naskočil na prvý šup. Može to byt čidlo teploty, aj tu na tomto fóre sa dost o tom píše. Skus si dat do vyhladávača "čidlo teploty".Dalej pozri sviečky....Ale nie či tam máš nové, ale či tam máš také ako sú doporučované od výrobcu, a žiadne iné!!!!! Hlavne nie žiadne nové hity... Zhod dekel nad motorom a pozri vsetky kabliky a hadice a hadičky. A hlavne sa pozri na takú malú hadičku, ktorá ide od zadu na škrtiacu klapku...býva vypadnutá, alebo stisnutá. Tiež to vtedy blbne. Čidlo teploty možeš rovno vymenit, stojí 200-300 Sk, ani nemusíš vypuštat nemrzku. ....Rozmýšlam čo ešte......možno spínacia skrinka, alebo štartér...fakt takto sa to nedá...skús si najst dakeho dobrého mechanika, najlepšie kamoša a postupne dákou vylučovacou metódou hladajte...Zatial....Ešte...jazdíš len na benzín, alebo aj LPG??? :feve:

jazdim len na bezin...sviecky vymenim len za doporucovane,na testovanie hitoviek ma neuzije,hlavne vo svojom autku.....cidlo teploty som vymenil spolocne s termostatom pre istotu...napadlo aj mne spinacku skontrolovat, asi nasadim vylucovaciu metodu a uvidim na co narazim.... :palec2:

a ty uz teraz startujes v pohode aj za tepla? ...v com bol problem u teba? ... kol119

Editováno: , autor: Pupinek26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim vsetkych po dlhsej odmlke.Bol som nahanat pracu vo svete.Chcel som podakovat za rady a napisat ze som skusil tu vylucovaciu metodu a da sa povedat ze hned prvy krok kontrola spinacej skrinky odhalil problem s tym netocenim startera.Dal som to jednemu otcovmu znamemu co sa venuje elektrike v autach a zistil ze kontakty v spinacke boli uplne opalene, ze vraj sa to stava vo fabiach bezne.Ze uz to videl viackrat.Tak mi spravil startovanie na vypinac aby som nemusel pouzivat klucik.Celkom sa mi to pozdava.Od vtedy sa mi dari nastartovat na prvy krat aj za tepla.Tak uvidim ako dlho to vydrzi. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...