Přejít na obsah

škrtání poloosy a stabiku pri snížení


amogh

Doporučené příspěvky

nikde jsem nic nenašel tak se zeptám jestli někdo podobnou věc neřešil

vzhledem ke konstrukci přední nápravy při snížení co potřebuji již škrtá na pravém kole poloosa o stabilizátor

nezná někdo nějaké elegantní řešení?

- podvozek s RS má jiné kosti a problém by řešil ale menit celý podvozek se mi opravdu nechce :-( krom toho nemluvim o jiné hmotnosti 1,8T a TDI

- stavitelné kosti od v-maxxu jsou na nic

- koukal jsem na stabik od HR, ale cena asi 6500 a nevim jestli má "větší bouli"

díky za odpovědi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čéče, to bude asi problém. Vždy když jsem se koukal po řádném štelovacím podvozku (KW a jiné) se snížením 50 a víc, byl tam dodatek "nutno použít stabilizátor..."

PS: mám sníženo "jen" o 40 a problémy nemám. O kolik jsi to tedy shodil k zemi, že ti drhne poloosa o stab?? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz tak trochu mimo mísu, ale nemáte obavy o to, že vás bude chtít pojišťovna při vámi zaviněné nehodě (nepřeji nikomu) uvařit na nepovolených úpravách podvozku? Také prý (nevím, je to jedna paní povídala) např. právníci z D.A.S. při obhajobě klienta hledají takovéhle věci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@milanII - mam snizeno tak 65-70mm + pneu co maj tak o 5mm mensi obvod - takze snizeni na predku proste nekde mezi 70-80mm urcite bude, nicmene treba na zavitu tlumice mam tak 3cm stale jeste k dobru

@petrik - vis to opravdu jiste? ze HRko problem resi zda se je pravda, bylo mi to potvrzeno na VW clubu, ten stabik ma proste vetsi bouli .. maji to i stabiky od tech ostatnich firem?

pozor casto totiz jinym stabikem firmy mysleji stabik s kostma uchycenyma na tlumic jako ma RS, coz problem resi pouze v pripade ze na tlumici jsou uchyty pro stabik!!!

@luke bean - bacha prodlouzenim kosti sice odklonis stabilizator ale dostanes se bliz koncem stabiku (tim plochacem do ktereho je chycena kost) chce ho to pak trochu obrousit

i kdyz v tvojem pripade mensiho snizeni to mozna bude ok i bez zabrouseni

pokud chces mam tu par vyskove stavitelnych stabilizatoru - mozno vyzkouset a kdyz ti sednou muzu ti je i prodat prodat, me s mojim snizenim jsou k nicemu

@dufado - jak vidis zajimam se tu spise o nejake legalni reseni, jinymy slovy jiny stabilizator, napriklad v pripade HR je normalne homologovan tak proc by mel byt problem s pojistovnou? ale vzhledem k tomu ze jezdim na 215/40/18 tak je to stejne jedno i kdyz udelam nejakou upravu nelegalni :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš mě zajímalo, jak by to bylo v případě lámání chleba v případě likvidace pojistné události, jestli by tě na tom mohla pojišťovna "uvařit", kdyby chtěla a nechat tě zacvakat vše až po úhradu léčebných výloh? V pojistné smlouvě to mají ošetřený. Jinak neprudím, sám uvažuji naopak o zvýšení podvozku, ale odradili mě od toho na technické...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš mě zajímalo, jak by to bylo v případě lámání chleba v případě likvidace pojistné události, jestli by tě na tom mohla pojišťovna "uvařit", kdyby chtěla a nechat tě zacvakat vše až po úhradu léčebných výloh? V pojistné smlouvě to mají ošetřený. Jinak neprudím, sám uvažuji naopak o zvýšení podvozku, ale odradili mě od toho na technické...

nevím co řešíš

když v této zemi bude někdo něco moc chtít tak to tak bude mít jde o to kde má kdo jaký známý.

známej měl nehodu, borec mu nedal přednost a nakonec z to byla i jeho vyna že podle posudku znalců překročil povolenou rychlost. I viník tvrdil že jel rychle. Dvě tvrzení proti jednomu a bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amogu treba ...

... zlata Bora Broni Irivka na Carlinech ma kw2 sesroubovany uplne na zem a jeste upravene misky(udava -11cm),normalne by to drelo to je klasika, tak ma stabiz od HaR ... :palec2:

Modry Varos - 55mm stabiz HaR ... :palec2:

Zak TT kw2 dole,drel vyresil stabiz Neuspeed :palec2:

Zkusil bych HaR a uvidis ...Ma 3 polohy ulozeni ;)

post-8971-1225897216_thumb.jpg

post-8971-1225897312_thumb.jpg

post-8971-1225897370_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo nevite jeste nekdo jestli od eibachu je to tenhle kousek, ty informace co k tomu pisou jsou k nicemu :-(

http://www.eibach.cz/detail.php?id=7027

tak jsem hodil na renocar dotaz, odpoved je tato :-(

Stabilizátor Eibach je silnější oproti seriovému, takže náklony auta jsou menší, ale bohužel nedokážeme posoudit, zda vyřeší váš problém

tak bud nevi nebo neresi jestli ma vetsi "bouli"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic se neboj ze to neresim i na VW clubu ale pokud nekdo neco ma tak prestavbu na RS (GTI, R32) s kostma do tlumice nebo HR

dekal jsem ze tam budou znat i jiny varianty a ono prd, ono tu preci jenom moc lidi co auto rvou co nejvic k zemi neni - vetsina lidi ma jak tady tak na VW 35/35 nebo max 55/35 a tam je to v poho ze jo

ja si furt myslim ze ten eibach musi bejt stejnej a je levnejsi, bohuzel em to ale dovozce neumi potvrdit (coz nechapu)

proste pro me je 6500 za HR moc no

kdybych tohle vedel predem tak jsem rovnou koupil podvozek na RS, k tomu dve kosti a bylo by

taky samo muzu auto prizvednout ale tomu se proste zuby nehty branim zvlast s takle nasprclejma gumama by to bylo priserny, uz jsem i bojoval s myslenkou kola proste prodat auto mirne prizvednout a dat tam jeno 8*18 s 225/40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...