Přejít na obsah

Nové ceny na Slovensku


brano666

Doporučené příspěvky

Ja som Slovak a prave preto ma to serie. Ide o rozhadzodavanie penazi v case ked nie je dost na nic.

A garantujem ti, ze tu dieru v rozpocte budes platit aj ty zo svojho vacku. Stat ziadne vlastne peniaze totiz nema.

Fico ma z coho rozhadzovat, preto je teraz King. Ale vyckaj casu - a dopadneme ako Madari.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem veľmi politizovať, ale tiež sa mi zdá, že je to (myslím auto bez DPH) PR kúsok od vlády. Stále to nemusí prejsť parlamentom, môžu mať X pozmenujúcich návrhov a nakoniec z toho bude úplne iné ako bol pôvodný návrh. Ale, politici si môžu búchať po hrudi, my sme vám to chceli dať, ale kvôli iným to nevyšlo. Na 95% nebudú autá bez DPH.

Slovensko je všeobecne veľmi drahé, čo v poslednom čase rozoberajú aj médiá. Viacmenej všetko sa dá kúpiť v zahraničí lacnejšie, aj benzín, či naftu.

Editováno: , autor: z.j
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auta sa uz predsa daju kupit bez DPH :smich:

Staci mat firmu, ktora je platcom DPH a mrezu na zadnymi sedadlami. Ale to tym umastenym tupcom s pivom v ruke, cumiacim na spravy na Markize nezapina.

Jedine, co Ficko dosiahne je este viac nizsi dopyt po autach, lebo budu vsetci cakat co na sa velactena vlada vymysli a schvali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predaj nových áut sa celkovo takmer zastavil hlavne kvôli tomu, že kto vie rátať, si zrátal, že sa kvôli novému autu oplatí vycestovať pár km do zahraničia. Zrovna zajtra ideme pre jedno auto do Maďarska, po zarátaní všetkých poplatkov stále vychádza nákup za hranicami lacnejšie o 363tisíc Sk!!!

Tí, čo auto potrebovali kúpiť, ho kúpili minulý rok. Teraz autá kupujú len tí, čo musia - alebo tí, ktorí kupujú len preto, lebo sa to desne oplatí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňa vyšla táto zostava

Elegance 1,9 TDI 77 kW 529.900,- Kč

+

Čierna metalíza 8500 Kč

Alarm 6000 Kč

Asistent rozjazdu do kopca 2000 Kč

Imitácia dreva 1000 Kč

Pyxis 2200 Kč

Multifunkčný volant 4000 Kč

Hmlovky s Corner funkciou 2500 Kč

Rádio Bolero 8000 Kč

Vyhrievané trisky ostrikovačov 700 Kč

Xenonové svetla + ostrikovače 25.700 Kč

zadný stierač 2700 Kč

Defend lock + práca 6000 Kč

Zásterky 4 ks + práca 1000 Kč

Ochrana podvozku 650 Kč

Paket pre Jumbo Box 600 Kč

Cena : 601.450,- Kč

Zľava predajcu: 71.450,- Kč + povinná výbava grátis

Výsledná celková cena : 530.000 Kč !!!

Na Slovensku by som dal za túto zostavu cca. 690.000,- Skk ( 22.903 Eur). Zľavu mi boli ochotný dať 30.000 Skk.

530.000 Kč som menil kurzom 29,45 Czk za euro. takže cena je 542.000 Skk.

Kúpou v ČR som ušetril 118.000,- Skk !!! Platiť budem jeden poplatok navyše (recyklačný 66 Eur) + 800 Kč za vývozné prevozné značky na 30 dní na Slovensko, oproti tomu keby som kupoval auto na Slovensku. Takže si myslím že to stojí za to viac behačiek po úradoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som si pre zmenu povedal, že si auto objednám na Slovensku:

Objednal som si nasledovné:

Škoda Octavia Combi 1,8 TSI L&K (verzia Edition) - 26 069€ (785 355 SKK)

+

Šedá Anthracite metalíza - 0 €

Interiér Alcantara Black - 0 €

Vyhrievanie predných a zadných kožených sedadiel - 0 €

Strešný nosič strieborný - 210 €

Ochrana podvozka proti kamienkom - 33 €

MDI - 114 €

Alarm - 249 €

Predĺžená záruka na 4 roky - 244 €

Spolu: - 26 919 € (810 961 SKK)

Zľava: - 2 423 € ( 72 990 SKK)

Cena po zľave: - 24 802 € ( 747 200 SKK)

Keby som toto isté auto objednával v ČR, vyšlo by ma na cca 710 550 CZK (po 8% zľave 654 000 CZK = 704 000 SK)

Kurz priemerný za 1 mesiac = 28,000 (devízy predaj)

To je zhruba 40 000 SK rozdiel, ale takto nemusím minimálne 2 x vybehnúť do čiech objednať a prevziať auto (cca 3000 SK + min. 2 dni dovolenky), ďalej nemusím ísť na ďalšie vybavovačky (cca 10 000 SK + ďalšie min 3 - 4 dni dovolenky) a dokonca mámešte pri lízingu kompletné ročné poistné v sume 34 000 Sk v cene, a servis mám z domu na 5 minút peši. Mne by naozaj tých pár korún a kopa času nestála za to, aby som behal do Čiech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka DPH, záleží od toho, čo je výhodnejšie - ak je u nás DPH nižšia, než v zahraničí, oplatí sa zaplatiť ju tu. Ak je nižšia, oplatí sa zaplatiť ju tam. Pri kúpe bez DPH v zahraničí môže byť akurát problém to, že niektorí predajcovia auto bez DPH na vývoz proste nechcú predať, ak, tak jedine s DPH. Neviem síce prečo, ale takto to je. V prípade CZ je to jedno, DPH je rovnaká...

alvisio: Sú ľudia, ktorí sú kvôli ušetrenej tisícke schopný precestovať pol sveta a niekomu je jedno, že ušetrí aj 50tisíc.

Čo sa týka vybavovačiek, nevidím v tom žiaden problém - zrovna minulý týždeň sme boli pre auto v Maďarsku. Všetka komunikácia prebiehala emailom, osobne sme došli až vtedy, keď sme šli pre auto. S poplatkmi to tiež nie je žiadna veda, preklad máš vybavený emailom do 24 hodín, recyklačný poplatok bankovým prevodom cez internet, osobne treba navštíviť jedine kontrolu originality, daňový úrad a potom DI. Poplatky tiež nič extra, preklad 30 eur, recyklačný poplatok 66 eur, KO 60 eur. Suma sumárum 156 eur... Pri dovoze z CZ preklad netreba, takže len 126 eur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alvisio: Sú ľudia, ktorí sú kvôli ušetrenej tisícke schopný precestovať pol sveta a niekomu je jedno, že ušetrí aj 50tisíc.

Čo sa týka vybavovačiek, nevidím v tom žiaden problém - zrovna minulý týždeň sme boli pre auto v Maďarsku. Všetka komunikácia prebiehala emailom, osobne sme došli až vtedy, keď sme šli pre auto. S poplatkmi to tiež nie je žiadna veda, preklad máš vybavený emailom do 24 hodín, recyklačný poplatok bankovým prevodom cez internet, osobne treba navštíviť jedine kontrolu originality, daňový úrad a potom DI. Poplatky tiež nič extra, preklad 30 eur, recyklačný poplatok 66 eur, KO 60 eur. Suma sumárum 156 eur... Pri dovoze z CZ preklad netreba, takže len 126 eur.

Igor, ja som tým len to chcel povedať, že aj u nás je už situácia s cenami omnoho lepšia. Ja som si to tiež niekoľkokrát riadne prerátal a tak som sa rozhodol, že si auto objednám u nás. Takto nemusím nikde behať, všetko si vybavím poobede po ceste domov a servis mám fakt dosť blízko. Je fajn, keď máme celkom dobrého predajcu ochotného mi poskytnúť slušnú zľavu aj na Slovensku, než by som mal behať stovky kilometrov do Čiech. Možno som prerobil aj 10000 Sk, ale to mi jednoducho nestojí za to, lebo okrem vybavovačiek aj moja dovolenka niečo stojí. A podľa mňa aj servis bude potom na to auto vyzerať celkom inak, než by som s ním hocikde vbehol s auto by bolo kúpené od niekoho iného.

No ale najpodstatnejšie je to, že sa už veľmi teším na tú mašinu :)

A už len 4 týždne :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alvisio: Jasne, chápem, naozaj ak niekto nemá čas na vybavovačky... Ja som tiež mal trocha inú predstavu, vcelku zaujímavo majú napr. úrady úradné hodiny, a aj keď ich majú, tak poobede po 14,00 už nikoho nezoženieš. Ešte jedna zaujímavá pikoška - zisťovali sme, koľko by stálo, keby sme všetky vybavovačky dali na starosť firme, ktorá sa zaoberá dovozom áut. Suma ma šokovala - jedna takáto nemenovaná firma si zapýtala za vybavenie 2000 eur (!!!). Pritom celkové náklady sú okolo 160 eur.

Nech ti tie 4 týždne ubehnú čo najskôr :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítal som všetky poplatky, ktoré je nutné zaplatiť kvôli tomu, že auto bolo kúpené v zahraničí. RZ musíš platiť tak či tak, preto to do sumy nie je zarátané.

Mzda a iné náklady ma vôbec nezaujímajú - za mzdu nepovažujem 1800 eur za zopár hodín takej "práce", že človek z firmy XY sadne na električku a navštívi 3 úrady kvôli pečiatkam. Rovnako za náklad nepovažujem pár centov na telefón, kedy si ten človek zavolá na úrad a zistí, kedy majú úradné hodiny. Vypýtať si za to 1800 eur za pár hodín práce považujem za zlodejinu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...