Přejít na obsah

GSM III / Bluetooth


Doporučené příspěvky

Nema nekdo nejaky skutecne aktualni seznam PLNE podporovanych Nokia Symbian telefonu, ktere budou ve spolupraci s Columbusem pracovat tak, jak maji ?

Tzn. nejen automatickeho pretazeni telefonniho seznamu z pameti telefonu (ne ze SIM karty), ale i hlasove vytaceni (prip.ovladani), odeslane, ztracene a prijate hovory, prijate ci odeslane SMSky ?

Komunikuje to cesky (GSMIII /rSAP) ?

Prip. ma nekdo zkusenost se Symbian telefony Nokia, napr. rady E65, E66, N96 s Columbusem, prip. v jakem rozsahu (viz vyse) je kompatibilita ?

Chystam se nove auto s Columbusem a "Přípravou pro telefon s Bluetooth Premium GSM III (UHV + rSAP)", mam v soucasnosti Nokia E65, a potreboval bych vedet, jak to bude fungovat, prip. na co upgradovat.

K dispozici je pouze seznam, který je umístěn na stránkách škodovky. Problém je ten, že abni vývojáři nemají úplné informace o všech telefonech jestli ten či onen profil podporují. A není ani v jejich silách si obstarat všechny na trhu dostupné telefony a tyto kus po kuse otestovat. Sitace je pak taková, že se vytipují možní zástupci početnějších skupin (manažerská nokie, low end nokie, ten či tam ten Samsung, tohle HTC vypadá zajímavě, tenhle telefon by zas dle diskuzí mohl podporovat toto...) a pak se testuje a výsledky jsou v uvedeném seznamu.

Informace o volání (call-stacks) jsou otázkou telefonu či určité aplikace v telefonech (PBAP...)

SMS zprávy - v HFP pouze přes MAP (chybí podpora v telefonech), v rSAP běžné (pouze GSM III)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Informace o volání (call-stacks) jsou otázkou telefonu či určité aplikace v telefonech (PBAP...)

SMS zprávy - v HFP pouze přes MAP (chybí podpora v telefonech), v rSAP běžné (pouze GSM III)

Samo mohu potvrdit plnou kompatibilitu Nokia E65 (E66), a 6300, tzn. vsechny avizovane funkce mnou samym vyse poptavane (SMS samozrejme jen prijate, odeslane se nekonaji, GSMIII SMSky neodesila). Prijate SMSky lze dokonce kopirovat do telefonu (nekdy se napise ze na SIMku, nekdy na telefon).

Zajmalo by me ale, jak spolupracuje GSMIII s vlastnim hlasovym vytacenim (jen ale asi 20 banku) s novym firmware pro Columbuse, ktery mj. umi take hlasove ovladat GSMIII, a hlasove ovladat vytaceni nejen tech 20 banku jako GSMIII, ale cokoliv z tel. seznamu...? Je to nejak propojene nebo pouzivam dale hlasove ovladani GSMIII s aktivacnim tlacitkem na MF volantu (pouze s 20 banky pro hlasove vyvolani jmena), nebo zmacknu aktiv. tlacitko na Columbusovi a mam hlasove vyvolani jakehokoliv jmena ze seznamu...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, pomocí hlasového vytáčení navigace, lze vytočit jakékoliv jméno ze seznamu.

Ale na to jsem se neptal, resp. ne jen na to, to samozrejme jiz vim i ze zverejneneho videa na Youtube.

Moje otazka znela jinak, takze opakuji, zda-li je mozne hlasoveho asistenta (z noveho firmware) vyvolavat JEN tlacitkem na navigaci (pro vetsinu uzivatelu jen s Columbusem a standardni HF sadou), nebo i u uzivatelu s GSMIII (kteri jiz hlasovou volbu meli pro telefon GSMIII) aktivacnim tlacitkem pro hlas. volbu na MF volantu - mam 3ramenny MF volant (s DSG padly), na kterem je na leve strane tlacitko pro hlas. volbu.

Nekde tady si se zminil, ze "si za svymi tvrzenimi stojis", kdyz jsem se zminil o diskuzi s Tebou na tema nutnosti dalsiho mikrofonu, coz jsem vyvracel, a ty obhajoval. Nakonec ale doslo na me tvrzeni, a jde samozrejme vyuzit stavajici mikrofon i pro nove funkce.

Stejne tak si myslim, ze by to jiste nevymysleli tak debilne, ze originalni tlacitko pro hlasovou volbu na MF volante by zustalo jen pro GSMIII telefon (a s omezenymi funkcemi), a pro jine funkce (ale i vc. GSMIII ! ;) ) by se to vyvolavalo pres jine tlacitko primo na navigaci.

Chapu, ze Vam to tak funguje (asi mate jen to tlacitko na navigaci), ale ma nekdo originalni Columbus + originalni GSMIII + tlacitko hlasove volby na NOVEM originalnim MF volantu, to vse s novym firmmwarem pro C., a tlacitko na volante i nadale vyvolava JEN hlasove funkce pro GSMIII ? Mam auto MR2010, takze vse asi v poslednich verzich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Odpovím ti, že jsem z počátku myslel, že to jde jen přes 2 microfonu to je pravda, ale stojím si za tím, že když si někdo dá ty 2 microfony tak je to lepší řešení, protože v případě, že ti ukradnou navi tak když vrátíš do auta jakékoliv jiné rádio nebude ti fungovat i HF sada. A potom co jsem zjistil, že Škodovka s žádnou novou lampičkou nepočítá, jsem začal hledat řešení a našel jsem ho.

Montáž jsem prováděl už i na autě s originálním multifunkčním volantem a GSMIII jednotkou a u žádné nefungovalo to tvoje tlačítko jak ty tady popisuješ. To tlačítko na volantě možná bude fungovat jen v případě, že vypneš hlasové ovládání na hf sadě nebo žádnou hf sadu v autě mít nebudeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Odpovím ti, že jsem z počátku myslel, že to jde jen přes 2 microfonu to je pravda, ale stojím si za tím, že když si někdo dá ty 2 microfony tak je to lepší řešení, protože v případě, že ti ukradnou navi tak když vrátíš do auta jakékoliv jiné rádio nebude ti fungovat i HF sada. A potom co jsem zjistil, že Škodovka s žádnou novou lampičkou nepočítá, jsem začal hledat řešení a našel jsem ho.

Montáž jsem prováděl už i na autě s originálním multifunkčním volantem a GSMIII jednotkou a u žádné nefungovalo to tvoje tlačítko jak ty tady popisuješ. To tlačítko na volantě možná bude fungovat jen v případě, že vypneš hlasové ovládání na hf sadě nebo žádnou hf sadu v autě mít nebudeš.

Asi blbej napad, ale co udelat prepinac u BT jednotky ? Prepnu a jsem na BT origo. Prepnu a sem na RNS ? Tudiz RNS neslouzi jako bridge ??

Ja vim SKODA na to nema svuj partnumber, ale slapat by to mohlo.... o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Odpovím ti, že jsem z počátku myslel, že to jde jen přes 2 microfonu to je pravda, ale stojím si za tím, že když si někdo dá ty 2 microfony tak je to lepší řešení, protože v případě, že ti ukradnou navi tak když vrátíš do auta jakékoliv jiné rádio nebude ti fungovat i HF sada. A potom co jsem zjistil, že Škodovka s žádnou novou lampičkou nepočítá, jsem začal hledat řešení a našel jsem ho.

Montáž jsem prováděl už i na autě s originálním multifunkčním volantem a GSMIII jednotkou a u žádné nefungovalo to tvoje tlačítko jak ty tady popisuješ. To tlačítko na volantě možná bude fungovat jen v případě, že vypneš hlasové ovládání na hf sadě nebo žádnou hf sadu v autě mít nebudeš.

No i ja Ti odpovim , co si myslim ja :

- pises, ze jsi "...nasel reseni...", myslis tim reseni pro "1 mikrofonove zapojeni" v autech s jiz instalovanym mikrofonem a hlasovou volbou ? Ok, takze to byl Tvuj napad ? Mozna ze jsem tomu vyjadreni spatne porozumel...

- ten inkriminovany firmware je vyvinut nejakou internetovou ci Skodafanouskovskou komunitou ? To asi ne, to uz by bylo dost protazene za vlasy. Je jasne, ze firmware pochazi z dilny

koncernu (resp. vyvojaru od dodavatelskych firem), to asi potvrdis, ze ?

- myslis tedy, ze vyvojari vyvinuli tak, ze tam budou 2 mikrofony a 2 aktivacni tlacitka ? To uz je dost pritazene za vlasy, to by asi v koncernu z hlediska komfortu obsluhy a bezpecnosti moc neproslo

- firmware neni oficialni, je to evidentni nejaky predprodukcni unik, o mj. cemz svedci uz nekolik upgrade havarii RNS (jak je popisovano v Columbus threadu) a vyjadreni dalsiho diskutera, evidentne nejak sprizneneho s automobilkou - sama Skoda ani servisy se k tomu zatim nijak nehlasi, jsem si jist, ze az to vypusti oficilane, bude jasne, pro jake konfigurace to je urceno, a jake HW upravy v aute budou potrebne pro plnou a jasnou funkcnost, je to jen otazka casu

- mimoch. jses si opravdu jist, ze ta mikrofonni propojka na zadnich portech RNS/Columbus je Tvoje vlastni reseni ? Ze to tak nevymysleli v koncernu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš a já furt tvrdím, že když člověka něco napadne je třeba ho bít....Jinak to, že ty navigace haprují je chyba těch co si myslí, že přehrát soft je jako housky na krámě...a ono občas dojde k chybě i při dodržení všech postupů dle Škoda návodek. No ono je lepší křičet bez tlačítka to nechcu než přiznat si, že je to dobrá věc, ale to bych nesměl být hrdý Čech s face O2 v L&K a myslet si jaké je to super fáro a skoro s tím jak jsem pochopil tvé výroky kam se hrabe SuperB..Tak nějak a já být tebou tak si počkám do listopadu. :smich::smich::smich:

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš a já furt tvrdím, že když člověka něco napadne je třeba ho bít....Jinak to, že ty navigace haprují je chyba těch co si myslí, že přehrát soft je jako housky na krámě...a ono občas dojde k chybě i při dodržení všech postupů dle Škoda návodek. No ono je lepší křičet bez tlačítka to nechcu než přiznat si, že je to dobrá věc, ale to bych nesměl být hrdý Čech s face O2 v L&K a myslet si jaké je to super fáro a skoro s tím jak jsem pochopil tvé výroky kam se hrabe SuperB..Tak nějak a já být tebou tak si počkám do listopadu. :smich::smich::smich:

A v listopadu ? Ferdasku, ja taky uvazuji o LK, ale nebudu rvat a bit se v prsa. o)

Jinak precinacem sem myslel slucovac, to by nebylo reseni ? sloucit mic a poslat ho do RNS ,,odbockou,, a kdyz to nekdo vyrve BT bezi dal.

Jinak s FLASHem souhlas. Poprve se mi taky nezadaril a proc ? Protoze checksum je dulezitej, medium je dulezite, postup je dulezitej atd atd... Lide si ,,pujci,, nekde FW a hura zandam a je to, ale to tak neniiii.

Dej vedet a cus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Samo mohu potvrdit plnou kompatibilitu Nokia E65 (E66), a 6300, tzn. vsechny avizovane funkce mnou samym vyse poptavane (SMS samozrejme jen prijate, odeslane se nekonaji, GSMIII SMSky neodesila). Prijate SMSky lze dokonce kopirovat do telefonu (nekdy se napise ze na SIMku, nekdy na telefon).

Zajmalo by me ale, jak spolupracuje GSMIII s vlastnim hlasovym vytacenim (jen ale asi 20 banku) s novym firmware pro Columbuse, ktery mj. umi take hlasove ovladat GSMIII, a hlasove ovladat vytaceni nejen tech 20 banku jako GSMIII, ale cokoliv z tel. seznamu...? Je to nejak propojene nebo pouzivam dale hlasove ovladani GSMIII s aktivacnim tlacitkem na MF volantu (pouze s 20 banky pro hlasove vyvolani jmena), nebo zmacknu aktiv. tlacitko na Columbusovi a mam hlasove vyvolani jakehokoliv jmena ze seznamu...?

Pokud máš Navi se SW pro KW45/09 a UHV Premium alias GSM III, tak v tomto případě je vždy diagnostikou hlasové ovládání u telefonu blokováno! Lze zvolit i obrácenou variantu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale na to jsem se neptal, resp. ne jen na to, to samozrejme jiz vim i ze zverejneneho videa na Youtube.

Moje otazka znela jinak, takze opakuji, zda-li je mozne hlasoveho asistenta (z noveho firmware) vyvolavat JEN tlacitkem na navigaci (pro vetsinu uzivatelu jen s Columbusem a standardni HF sadou), nebo i u uzivatelu s GSMIII (kteri jiz hlasovou volbu meli pro telefon GSMIII) aktivacnim tlacitkem pro hlas. volbu na MF volantu - mam 3ramenny MF volant (s DSG padly), na kterem je na leve strane tlacitko pro hlas. volbu.

Nekde tady si se zminil, ze "si za svymi tvrzenimi stojis", kdyz jsem se zminil o diskuzi s Tebou na tema nutnosti dalsiho mikrofonu, coz jsem vyvracel, a ty obhajoval. Nakonec ale doslo na me tvrzeni, a jde samozrejme vyuzit stavajici mikrofon i pro nove funkce.

Stejne tak si myslim, ze by to jiste nevymysleli tak debilne, ze originalni tlacitko pro hlasovou volbu na MF volante by zustalo jen pro GSMIII telefon (a s omezenymi funkcemi), a pro jine funkce (ale i vc. GSMIII ! ;) ) by se to vyvolavalo pres jine tlacitko primo na navigaci.

Chapu, ze Vam to tak funguje (asi mate jen to tlacitko na navigaci), ale ma nekdo originalni Columbus + originalni GSMIII + tlacitko hlasove volby na NOVEM originalnim MF volantu, to vse s novym firmmwarem pro C., a tlacitko na volante i nadale vyvolava JEN hlasove funkce pro GSMIII ? Mam auto MR2010, takze vse asi v poslednich verzich...

Ano, mikrofon je jen jeden a je průchozí. V Evropě se prodává, jak jsem již napsal, kombinace GSM III a Navi s deaktivovaným hlasovým ovl. u telefonu a je jedno, které tlačítko se mačká :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš Navi se SW pro KW45/09 a UHV Premium alias GSM III, tak v tomto případě je vždy diagnostikou hlasové ovládání u telefonu blokováno! Lze zvolit i obrácenou variantu.

Konecne nejaka fundovana odpoved, potrebuji ale upresnit :

Mam skutecne auto MR2010 (uvedene do provozu v posl. tydnu 6/2009) s Columbusem a UHV Premium (GSM III).

Minuly tyden me ve znackovem servise po nekolika reklamacich s vypadky nekterych polozek MaxiDOTu provedli upgrade firmware Columba na verzi 2684 (udajne zcela nove, me auto melo byt mezi 2 prvnimi mimo Boleslav).

Mam s tim ale nyni pomerne velke problemy, ktere zatim servis neumi resit (navigace nenacte data z navig. DVD na HDD, a mapu cte jen z DVD disku - vubec se neobjevuji volby pro prepis dat na HDD), zitra to maji zkusit znovu flashnout. Po tomto upgrade se me objevily nove moznosti (spise kosmet. razu a samozrejme SDHC), ale polozky menu pro hlasove ovladaniu celeho C. nejsou videt. Byl jsem na threadu o C. upozornen, ze je to nutne jeste aktivovat VAGem v kodovani, a pote by to melo zacit fungovat, nyni stale funguje puvodni hlasove ovladani jen pro UHV Premium:

- jak to tedy v teto kombinaci bude funkcni s mou UHV Premium ?

- je treba ten mikrofon nejak dodatecne jeste propojovat na konektorech C., jak se o tom pise v threadu o Columbusu, kdyz je pouzivan jen jeden ?

- bude pro nove hlasove ovladani celeho C (tedy vc. i UHV Premium) pouzivano dosavadni tlacitk pro hlas. volbu UHV Premium (na MF volantu s DSG padly), a tato (hlas. volba pro UHV Premium) bude nejak deaktivovana ?

- jake prip. kodovani je nutne pro vsechno toto nastaveni pouzit - v mem servisu jsou dost ochotni a pomerne fundovani lide, ale o tomto kodovani nic nevi

Podle urovne Tvych odpovedi mas asi blizko do automobilky, budu moc rad za podrobnou odpoved... Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- je treba ten mikrofon nejak dodatecne jeste propojovat na konektorech C., jak se o tom pise v threadu o Columbusu, kdyz je pouzivan jen jeden ?

- jake prip. kodovani je nutne pro vsechno toto nastaveni pouzit - v mem servisu jsou dost ochotni a pomerne fundovani lide, ale o tomto kodovani nic nevi

Mikrofon máš teď vedený ze stropní lampičky do navi a z ní do BTHF jednotky, takže by to asi mělo fungovat po zapnutí kódování.

Kdybys navi vymotoval, tak to vztadu na konektoru zjistíš pohledem. Zelená 12-ti pólová svorkovnice. Měly by být obsazeny piny 1,4,6,7,9,12.

post-10351-1256847781_thumb.jpg

Hlasové ovládání se povolí nebo zakáže v Bajtu 7 bitem 1 (počítáno od nuly).

Celé kódování pro auto se SoundSystémem a MF volantem a povoleným hlas. ovládáním je : 000200000101000100

S monitorování changeru/USB a AUX je to 060200000101000100

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikrofon máš teď vedený ze stropní lampičky do navi a z ní do BTHF jednotky, takže by to asi mělo fungovat po zapnutí kódování.

Kdybys navi vymotoval, tak to vztadu na konektoru zjistíš pohledem. Zelená 12-ti pólová svorkovnice. Měly by být obsazeny piny 1,4,6,7,9,12.

post-10351-1256847781_thumb.jpg

Hlasové ovládání se povolí nebo zakáže v Bajtu 7 bitem 1 (počítáno od nuly).

Celé kódování pro auto se SoundSystémem a MF volantem a povoleným hlas. ovládáním je : 000200000101000100

S monitorování changeru/USB a AUX je to 060200000101000100

Diky za odpoved, v kodovani se zatim moc neorientuji, takze jen pro doplneni a sdeleni mechanikum v servise

(vztazenu k memu autu - NAvi Columbus s fw 2684, UHV Premium, SoundSystem, 3ramenny DSG MF volant, MDI + AUX) :

- mikrofon tedy skutecne neni nutne nijak hardwarove prepojovat na zadni konektoru C. (jak tedy tvrdil jeden z mistnich uzivatelu) ?

- nejdrive se musi hlas. ovladani "povolit v Bajtu 7 bitem 1 (počítáno od nuly)"

- pote - muj Columbus ma i MDI rozhrani i AUX, tzn. pro vlastni nakodovani hlasoveho ovladani se pouzije retezec "060200000101000100" (ne tedy ten prvni ?)

- neni potreba nijak zakazovat hlasove ovladani pres UHV Premium (GSM III) ?

Potrebuji to presne popsat pro mechaniky v servisu s VAGem, diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- mikrofon tedy skutecne neni nutne nijak hardwarove prepojovat na zadni konektoru C. (jak tedy tvrdil jeden z mistnich uzivatelu) ?

Podle mě takhle na dálku ne, protože by to v tvém autě asi mělo být už zapojeno z výroby (podle schémat), ale zjistíš to jednoduše po vyndání navi na tom konektoru. To je jediná jistota.

- nejdrive se musi hlas. ovladani "povolit v Bajtu 7 bitem 1 (počítáno od nuly)"

To je asi jediná změna v kódování co bude potřeba udělat.

V servisu na VASu to budou muset někde najít.

- pote - muj Columbus ma i MDI rozhrani i AUX, tzn. pro vlastni nakodovani hlasoveho ovladani se pouzije retezec "060200000101000100" (ne tedy ten prvni ?)

Ano. Takto by mělo podle mě vypadat kódování v tvém autě. Podle výbavy kterou tam máš, ale jediná změna oproti stávajícímu bude v bajtu 7(počítáno od nuly)

- neni potreba nijak zakazovat hlasove ovladani pres UHV Premium (GSM III) ?

není

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v autě tento modul a tyto problémy :

1\ Nokia E50 - spojí se, funguje vše v pořádku, ale již 2x se mi stalo, že jsem neslyšel ani vyzvánění, ani druhého volaného - přitom hovor byl uskutečněn. Stalo se Vám to taky ? Mám podezření na chybu ve firmware.... dnes se mi dokonce stalo, že nebylo slyšet ani rádio, ani navigace (RNS510). Po vyndání klíčku opět vše OK...

2\ E-Ten M700 s WM 6.1 - nepřipojí se, údajně není kompatibilní ... existuje nějaký postup pro Windows Mobile mobily, jak to rozběhat ? Nechce se mi věřit, že by Škodovka na takto rozšířené zařízení (PDA s Windows Mobile) vůbec nemyslela....

Díky :)

ad 1 - Nokia E50 je jeden z nejhorších telefonů co se bluetooth komunikace týče. Zkus nový FW ale i tak můžeš očekávat častější problémy - vinu nehledej na straně Škodovky. Druhá část věty - nastalo to při telefonování a nebo obecně?

ad 2 - pokud máš GSM III alias Premium, tak je problém v rSAPu. Najdi si v menu Bluetooth v poslední záložce položku "Remote SIM access/rSAP/Režim vzdálené SIM" a toto musíš mít zaškrtnuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ano, mikrofon je jen jeden a je průchozí. V Evropě se prodává, jak jsem již napsal, kombinace GSM III a Navi s deaktivovaným hlasovým ovl. u telefonu a je jedno, které tlačítko se mačká :)

Muzes me tedy prosim poradit presny postup (vc. prislusneho FL kodovani), jak to tedy rozchodit, muzem pres SZ, pokud nechces zde.

Evidentne jses nekde z vyvoje automobilky, muzes se prosim tedy vyjadrit co je to za firmware 2684, ktery automobilka oficialne tlaci pres servisy pri problemech s Columbem ? Jsou v tom i ty funkce pro hlasovou kontrolu z fw 2664 ? Nebo je to jen nejaka novejsi standardni "ocesana" verze bez hlasove kontroly ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám úplně starý firmware ( OII RS 05/2008), protože jsem ještě nestačil k Ferdovi zajet (jsem v Kazachstánu, tak musíme vydržet) a mám Nokii N 96. Dost dobře nechápu, co se tady řeší, ale já se z auta dovolám :feve: a že bych tam zrovna musel mít "velín řízení letů raketoplánů"....jen mám takový pocit, že byste tomu Ferdovi měli víc věřit. On totiž tomu tak nějak rozumí...já vím, že ostatní taky,ale já jen tak, abych si rýpnul, že. Zmáčknu knoflík na Nokii, zařvu Hana a už se to točí....jaký je rozdíl jestli zmáčknu na volantu nebo na mobilu? 10 litrů? Já nemám multifunkční volant, ten můj umí jenom zatáčet a myslím troubit... A Ferda mi slíbil, že pak zmáčknu knoflík na Columbusu a budou se dít věci,heč. A já mu bezmezně věřím, protože mně je taky bezmezně věřeno.Jinak vám všem chlapci přeji, aby vám všem ty patřičné čudly fungovaly-a musím se přiklonit tady k nějakému názoru, že jsem přijel do nejmenovaného značkového servisu a chtěl upgrade firmware v Columbusu a ptali se mne, jakou že řečí kterého kmene to hovořím...a zlatý Ferda věděl hned co chci. Proto znova říkám, važte si odborníků, budete je potřebovat.

P.S. fakt nechápu, proč to ta škodovka nedělá, jsou to finanční prostředky volně se povalující na ulici, neb mnoho čechů shání "poslední verze" v podstatě čehokoli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzes me tedy prosim poradit presny postup (vc. prislusneho FL kodovani), jak to tedy rozchodit, muzem pres SZ, pokud nechces zde.

Evidentne jses nekde z vyvoje automobilky, muzes se prosim tedy vyjadrit co je to za firmware 2684, ktery automobilka oficialne tlaci pres servisy pri problemech s Columbem ? Jsou v tom i ty funkce pro hlasovou kontrolu z fw 2664 ? Nebo je to jen nejaka novejsi standardni "ocesana" verze bez hlasove kontroly ?

SW 2684 - aktuální SW pro Columbuse, s podporou vlastního hlasového ovládání. V případě výbavy s GSM III (má také vlastní hlasové ovládání) je nutno zvolit si, jaké hlasové chceš ponechat aktivní a v té druhé jednotce ho kódováním deaktiovat. Více na PM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...