Přejít na obsah

GSM III / Bluetooth


Doporučené příspěvky

Mám v autě tento modul a tyto problémy :

1\ Nokia E50 - spojí se, funguje vše v pořádku, ale již 2x se mi stalo, že jsem neslyšel ani vyzvánění, ani druhého volaného - přitom hovor byl uskutečněn. Stalo se Vám to taky ? Mám podezření na chybu ve firmware.... dnes se mi dokonce stalo, že nebylo slyšet ani rádio, ani navigace (RNS510). Po vyndání klíčku opět vše OK...

2\ E-Ten M700 s WM 6.1 - nepřipojí se, údajně není kompatibilní ... existuje nějaký postup pro Windows Mobile mobily, jak to rozběhat ? Nechce se mi věřit, že by Škodovka na takto rozšířené zařízení (PDA s Windows Mobile) vůbec nemyslela....

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, BIII mam.

1) Tohle se mi taky ted stalo, ale jen s jednou konkretni osobou - volal jsem ja, volala ona, vubec jsme se neslyseli (ani vyzvaneni kdyz jsem volal ja). Pak jsem zkusil zavolat nekoho jineho, uplne v poho, zpatky puvodni a zase nic. Ten dotycny mel iPhone a problem byl tam..

2) Mam HTC Touch HD, WM 6.1 a normalne se pripojim.. Zkus projit nastaveni Bluetooth, musi se tam zaskrtnout "Povolit pristup ke karte SIM"/"Remote SIM Access"...

Jen to neumi nacist seznam z telefonu, jen ze SIM. A co se mi stava, ze kdyz vypnu motor a vylezu z auta, tak se mobil zpatky nepripoji na sit, musim ho prepnout do modu Letadlo a zpatky ("zresetovat" funkci telefonu)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bod 1. Zkusit zda není novější firmware:

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-softw...n-novy-software

Vyzkousim, nicmene firmware telefonu to zrejme nebude, 1x byl nemy cely Columbus... nebyla slyset ani navigace, ani radio apod. Snad v budoucnu vypozoruji nejakou zavislost.

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...koukám, že tady co kus to odborník na bluetooth komunikaci...tak ono to s telefonem nekomunikuje v režimu vzdálené sim. :kuk::kuk::kuk:

Jinak nač snadno přehrát firmware v mobilu, jako první pokus, když můžu rovnou vyměnit celou HF jednotku v autě a pak i dotykovou navi...a pak možná dojde i na to přehrání toho firmware v mobilu...jo nejdřív je třeba utratit co nejvíc peněz a pak teprve přemejšlet co by to mohlo dělat...

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferdo - ja preci netvrdim ze jsem nejaky odbornik, proc tak ostry ton...

podle mne (IMHO) kdyz nejde zvuk, tak to tezko bude chybou mobilu, signal, zvuk atd resi primo jednotka v aute, ne? Samozrejme komunikuje s mobilem, ale prave jen taha informace o sim, aspon tak si to predstavuju..

Rozhodne jsem nechtel rict, ze je hloupost aktualizovat firmware v telefonu, vzdycky jsem si to hlidal a aktualizoval i pokud jsem nemel s tel problemy. Na druhou stranu aktualizace firmware v telefonu taky neni zrovna prijemna zalezitost, zalezi hodne od typu mobilu. Ja ted se svym Win Mobile HTC aktualizuju docela nerad, znamena to pak preinstalovat komplet vsechny aplikace, nastaveni atd... I u "obycejnych" mobilu to pro spoustu lidi muze byt neprijemna zalezitost - zalohovani kontaktu, dat, pripadne prehrani fw v servisu, pokud si na to netroufnou sami...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohuzel, zkousel jsem tri ruzne verze "BT_SAP.zip" a ani s jednou to nebezi - telefon se najde, zadam parovaci PIN...a pak to ohlasi, ze telefon neni sparovany. Rezim vzdalene SIM mam aktivni.

Ciste nahodou, nevite co ta Bluetooth jednotka udela, pokud se v dosahu objevi dva sparovane telefony ? Predpokladam, ze oba zaraz asi nepripoji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

já jsem třeba zkoušel doma v ČR vložit do mého telefonu který používám tady v anglii /mam rsap/ českou kartu a nejelo to... zkoušel jsem telefon od otce i matky /oba nokia s rsapem/ a nic z toho nejelo.. důvod.. dle mého staré SIM karty..telefon se sice připojil, ale stále odpojoval... hned po připojení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohuzel, zkousel jsem tri ruzne verze "BT_SAP.zip" a ani s jednou to nebezi - telefon se najde, zadam parovaci PIN...a pak to ohlasi, ze telefon neni sparovany. Rezim vzdalene SIM mam aktivni.

Ciste nahodou, nevite co ta Bluetooth jednotka udela, pokud se v dosahu objevi dva sparovane telefony ? Predpokladam, ze oba zaraz asi nepripoji...

Raz som nieco riesil na Superbe s Rsap, a problem robil PIN. Skus vypnut autentifikaciu (na telefone) pinkodu, vypni zapni telefon a skus sparovat opat. Mne to pomohlo. Po opatovnom zapnuti PIN autentifikacie to zase neslo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to s PINem funguje bez problemu.. HTC TouchHD

Edit: Vzpomnel jsem si, ze jsem mel ted problem s pripojenim po prehrani sw v telefonu. Defaultne tam bylo nastaveno "Authentication (Passkey) required" pod "Beam authentication", tyka se to OBEX transferu ci co. Kdyz jsem tuhle autentifikaci vypnul (podle nejake rady kdesi na netu), razem se HFIII zase pripojilo...

A edit 2: neni PIN jako PIN :) PIN simkarty mi funguje, zada se primo na maxiku, autentifikace PIN kodu pri parovani musi byt vypnuta, vuiz muj edit 1 :)

Editováno: , autor: P.T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj a zkoušeli jste TOTO ?

Také mne napadá stáří sim karty.

Zjitil jsem že se nešlo přihlásit do sítě přes T-mobile simkartu starou cca 4 roky s tel nokia E66, ale neměl jsem tam dobry signal tak nevim.

Vodafone simka s tel nokia 6230 se do sítě přihlásila.

Jinak žádný problém s tím nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nema nekdo nejaky skutecne aktualni seznam PLNE podporovanych Nokia Symbian telefonu, ktere budou ve spolupraci s Columbusem pracovat tak, jak maji ?

Tzn. nejen automatickeho pretazeni telefonniho seznamu z pameti telefonu (ne ze SIM karty), ale i hlasove vytaceni (prip.ovladani), odeslane, ztracene a prijate hovory, prijate ci odeslane SMSky ?

Komunikuje to cesky (GSMIII /rSAP) ?

Prip. ma nekdo zkusenost se Symbian telefony Nokia, napr. rady E65, E66, N96 s Columbusem, prip. v jakem rozsahu (viz vyse) je kompatibilita ?

Chystam se nove auto s Columbusem a "Přípravou pro telefon s Bluetooth Premium GSM III (UHV + rSAP)", mam v soucasnosti Nokia E65, a potreboval bych vedet, jak to bude fungovat, prip. na co upgradovat.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...