Přejít na obsah

GSM III / Bluetooth


Doporučené příspěvky

Dnes jsem z Boleslavi dostal novou tabulku XLS s komaptibilními telefony s GSMIII, a světe div se, jsou tam všechny nezaškrtlé telefony z té tabulky předchozí, a nyní všechny zaškrtlé (ve všech důležitých funkcích). Vč. mé stávající E65, u které jsem si takřka jist, že rSAP nemá...

Také jsou tam ale nezaškrtlé A2DP profily u telefonů, které je prokazatelně mají, takže si spíše myslím, že si někdo ulehčil práci :-(

Ještě jedna věc - v manuálu pro FL se píše, že GSMIII disponuje možností se připojit k Internetu, v tomto režimu samozřejmě mobil zůstává v tom polomrtvém stavu, když všechny funkce převzal autotelefon GSMIII, k čemu je taková Internet konektivita potom dobrá ? Je snad v navigaci Columbus nějaká možnost ji využít (WWW prohlížeč, POP3 poštovní klient apod. ?) O ničem takovém jsem nikd\ neslyšel...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co připojit notebook??? :palec2::palec2::palec2:

To si nejsem zcela jist, jedine pokud pujde NTB primo pripojit k GSMIII (pres

BT). Protoze v rezimu rSAP, je mobilni telefon pomoci protokolu BT rSAP z

autotelefonu vyuzity jen jako vzdalena ctecka SIM karty pro autentifikaci a

registraci autotelefonu GSMIII, ktery prebira vsechny funkce telefonovani.

Jako modem pro pripojeni k Netu tudiz funguje prave GSMIII autotelefon,

takze NTB by se musel pripojit primo k nemu take pres BT. To by mohlo fungovat,

ale nevim. Mobil je v tomto rezimu jen jako ctecka SIM karty, myslim tedy,

ze se k nemu pripojovat pres BT laptopem nemy smysl, nefunguje v takovem

okamziku jako modem.Ma nekdo vyzkouseno ?Doplneno - pokud by byla

modem konektivita skutecne dostupna pres BT na GSMIII autotelefonu, nebylo by

jiz spatne dovymyslet nejaky maly chytry WLAN AP (acces point) s BT

konektivitou, vestaveny v aute, a fungujici tak, ze v pripade pripojeni toho

spravneho mobilu (s predplacenymi Internet daty v pausalu), by tuto konektivitu

predal pres modemove BT pripojeni k GSMIII na lokalni WLAN sit (pomoci tohohoto

APcka). Pak by stacilo vlezt do auta, nasledovalo by pripojeni mobilu k GSMIII,

a kazdy NTB nebo jine zarizeni s WIFI konektivitou s prednastavenou

autentifikaci k teto auto WLAN, by se automaticky pripojil k Internetu. Hezka

myslenka. Akorat ta konektivita pres mobil stoji porad za prd (az na nektere

vyjimky ve velkych mestech)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čauky, prosím Vás mam menší problém. Vlastním n95 a ani za boha nemohu dostat telefoní seznam do BT HF. Doma jsme zkoušel jak iPod, tak SE a z obou to natáhne seznam.

Stahnu si program "Stažení kontaktů" a po spuštění programu v telefonu na mě pořád křičí - Zpracovávám.

Zkoušel jsem to i dle návodů na internetu, tzn vymazat autorizaci zařízení, zapnout program a čekat až se HF pokusí spojit s mobilem poté zadat heslo a kontakty by se měli natahnout.

Bohužel, takto to nefunguje. V telefonu stále hláška Zpracovávám a nic. na N95 mam FW 30.0.017.

nemáte prosím Vás někdo s tímto telefonem zkušenosti .. Opravdu mě to krapet toč, když musim vždycky vyndat mobil a vytáčet ručně, když to lze na Maxidotu.

Děkuju za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: GSMIII umoznuje pripojeni dalsich BT zarizeni - HandsFree a Modem. Takze asi by to slo tak jak pises, tj pripojit ntb/AP pres BT ke GSMIII a pres to potom na net. Bohuzel GSM III stejne nabizi pouze GPRS pripojeni, ktery bude porad pomaly, i ve velkych mestech. EDGE/HSPDA to samo neumi...

Ze to nejde primo pres mobil jsem zrovna dneska vyzkousel, snazil jsem se na pripojenem mobilu stahnout maily :) Neuspesne :) Umelo by to jen vytacene (dial-up) pripojeni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: GSMIII umoznuje pripojeni dalsich BT zarizeni - HandsFree a Modem. Takze asi by to slo tak jak pises, tj pripojit ntb/AP pres BT ke GSMIII a pres to potom na net. Bohuzel GSM III stejne nabizi pouze GPRS pripojeni, ktery bude porad pomaly, i ve velkych mestech. EDGE/HSPDA to samo neumi...

Jasně, to že to neumí nic jiného než GPRS je sice tristní, ale např. u O2 jsou rychlejší data (tzn. eGPRS EDGE a UMTS) dostupné stejně jen ve velkých městech a aglomeracích. Na průběžné stahování mailů za jízdy do NTB či nějakého Windows Mobile zařízení v kapse či přihrádce přes auto WIFI by to jistě stačilo...

Akorát vymyslet ten malý router s WIFI ápečkem, WAN přes BT a 12V napájením, myslím, že jsem něco takového měl před časem v nabídce pro rešení konektivity pro malé LAN někde v terénu či např. na výstavě bez místní infrastruktury... Ale asi to nestojí za to... :-)

Spíše mě zaujala ta možnost k GSMIII současně připojit nějakou další "náušní handsfree" jako jsou jsou bondovky od Nokie, Jaba apod.

Zkoušel jsi to, lze současně připojit k GSMII jak mobil (v režimu rSAP), a malou BT "bondovku" (v režimu HandsFree), aby jsem mohl vést v autě i soukromý hovor s možným ovládáním přes volant či hlas ?

Jk se stím poté vypořádává audio systém s navigací ? Pokud mě jde hovor do takové handsfree připojené k GSMIII, stále audiosystém ztišuje hudbu z audia, příp. navigační pokyny ? Jak se to chová ?

To vypadá moc dobře, neboť jsem právě řešil, jak toto zařídit, a nebýt vždy v autě odkázán na hlasitý poslech přes audio systém auta, ne vždy to je přijatelné. A mobil do ruky za jízdy není moc vhodný :-(

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem to nezkousel - dneska jsem se hrabal v nastaveni, ale bondovku jsem s sebou nemel. Ale vyzkousim :)

Jinak GPRS urcite na maily apod staci, spis jsem narazel na tvoji poznamku, ze konektivita pres mobil je naprd s vyjimkou velkych mest :) S GSMIII to bude naprd vsude :D

Ono by nemelo nejspis smysl resit rychle datove prenosy do OII - zaprve kdo ma GSM III, za druhe kdo z vlastniku GSM III vi, ze umi GPRS, za treti kdo z tech, co to ma a vi, by to vyuzil :) My tu o tom mluvime, ale nejspis to stejne vyuzivat nebudeme :)

Jo kdyby to umela vyuzit treba navigace - online aktualizace map nebo lepe POI databazi, pripadne jednoduchy webovy prohlizec - to uz by bylo jine kafe :) Nejspis to casem k necemu podobnemu dospeje, ale asi si jeste chvilku pockame :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak externi BT Headset otestovan :)

Pripojil jsem mobil, headset prepnul do parovaciho modu, pres maxika (Bluetooth- Prislusenstvi - Headsed) ho sparoval a pripojil.

- Audio jde klasicky pres repro

- Prichozi hovor vypada normalne, vypne se audio, zvoni v reprech, na maxiku je moznost prijmout hovor do headsetu nebo pres repro

- Behem hovoru je take mozne prepinat mezi handsfree (auto) nebo headsetem

- pri vytaceni lze zase volit vystup

Vyuzivat to sice nebudu, ale funguje to myslim dobre :palec2:

Pripojeni "modemu" - druha volba v Prislusenstvi - jsem nezkousel, nic takoveho doma nemam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak externi BT Headset otestovan :)

Pripojil jsem mobil, headset prepnul do parovaciho modu, pres maxika (Bluetooth- Prislusenstvi - Headsed) ho sparoval a pripojil.

- Audio jde klasicky pres repro

- Prichozi hovor vypada normalne, vypne se audio, zvoni v reprech, na maxiku je moznost prijmout hovor do headsetu nebo pres repro

- Behem hovoru je take mozne prepinat mezi handsfree (auto) nebo headsetem

- pri vytaceni lze zase volit vystup

Vyuzivat to sice nebudu, ale funguje to myslim dobre :palec2:

Pripojeni "modemu" - druha volba v Prislusenstvi - jsem nezkousel, nic takoveho doma nemam :)

Wow !! Jsi moc šikovný. Díky za prověření !

Takhle jsem si to představoval, takže někde ze zimního kabátu vytáhnu svou moc nevyužívanou Nokia BT bondovku, a připravím pro nové auto :-)))

Jinak ten "modem" můžeš vyzkoušet např. s NTB či nějakým WindowsMobile pocket PC, které mají BT konektivitu. Ta v základu obsahuje BT profil "Modem", takže ten NTB bude GSMIII považovat za internet modem pro připojení.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, Omlouvám že tu zakládám topic na toto téma, ale zkoušel jsem to v sousedním topicu a bezúspěšně. Jen už jsem opravdu zoufalej. Vlastním telefon N95 s fw 30.0.017. Telefon se krásně spáruje, všechno funguje jak má. Ale pouze jen do té doby, než najedu na maxidotu na položku telefoní seznam. Klasicky se nezobrazí nic. A to bohužel ani po instalaci programu "Stahnout kontakty" Zkoušel jsem mnoho verzí, ale bohužel ani jedna nefunguje.

V telefonu jsem dokonce přehrál znovu firmware abych si byl jist, že neshodu nedělá nějaká jiná aplikace. Ale výsledek není to tak.

Můj postup :

- instalace app Stahnout kontakty do telefonu

- spustut aplikaci -> zobrazí se "Zpracovávám"

- otočit kličkem a počkat než radio naváže spojení s telefonem -> neautorizovat

- přidám rádio do spárovaných zařízení, zadat bezpečnostní kod 1234

- v apliaci ale stále svítí Zpracovávám

Nevím, zda na to mají vliv kontatky v telefonu, nebo na SIM.

Režim vzdálené SIM je zapnutý :(

Prosím Vás o jakoukoliv radu s tímto problémem, třeba i emailem, nebo Váš postup při instalaci.

Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, či ti to pomôže, ale ja mám GSM HF II a s N73 to bol jeden veľký problém, kontakty nešli a ani meno volajúceho sa nezobrazovalo. Skúšal som všakovaké aplikácie pre Nokiu a bez úspechu. Odkedy som Nokiu vymenil za HTC, tak kontakty fungujú parádne a som happy.

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mam tu konecne vysledky ntb vs GSMIII :)

  • Pripojil jsem mobil, nastavil pres maxika APN pro GPRS, aktivoval viditelnost zarizeni.
  • Pres ntb (Sony Vaio) jsem HF vyhledal a sparoval. Visty mi primo nabidly pripojeni k internetu pres toto HF, takze jsem nechal ntb pripojit.
  • Maxik ukazal navic ikonku GPRS, pote ohlasil ze GPRS spojeni bylo navazano.
  • Ntb nasel nove pripojeni k netu, oznacil jsem ho jako "public".
  • Net chvili bezel (Skype se pripojil), nicmene IE ani FF uz se na net nedostaly, stejne tak ICQ, Skype se taky po chvilce odpojil. Udajne nedostupnost DNS serveru.

Resume: Vypada to, ze pripojeni ntb pres GSM III bude funkcni. Zmineny problem s pripojenim muze byt zpusoben mym ntb (posledni dobou hodne zlobi, budu muset reinstalovat win) pripadne operatorem (O2). Cca za mesic bych mel prejit k T-mobile, pak to otestuju znova :) A mozna i Vodafone, jelikoz ho ma zena :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu nerozumim, co jsi tim chtel rict... Proc se nemuzes nekdy trochu vic rozepsat? :(

Ntb mi normalne funguje - pres wifi, pres mobil (USB)... IP i DNS jsou nastavovany automaticky. Tu chybu si presne nepamatuju, ale bylo to neco ve smyslu "neni mozne se pripojit k DNS serveru xxx.xxx.xxx.xxx". To bylo kdyz jsem nechal diagnostikovat chybu pripojeni (Vista) - Win pak nedokazaly nabidnout reseni. Pripojoval jsem to nekolikrat, behem toho jsem vypinal/zapinal BT, restartoval komp, pracoval s firewallem i bez nej... Zas takova lama nejsem..

Nicmene ntb mam nejaky zadelany, budu ho muset preinstalovat. Mozna to pak pomuze.

Btw ty uz jsi mel takhle pripojeny ntb pres GSM III? Pres jakeho operatora? Fungovalo ti to bez problemu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...