Přejít na obsah

Oprava mikrospínače zámku dveří


asua

Doporučené příspěvky

Chtěl bych Vás někoho poprosit o pomoc při opravě zámku dveří řidiče u Superbu I (zřejmě bude něco s mikrospínačem), protože se mi neobjevuje symbol otvřených dveří na maxidotu (objeví se symbol i rozsvítí osvětlení nohou jen když dveře jen dovřu - mezipoloha - nejsou ani zavřené ani otevřené) a když je zabouchnu tak nefunguje nic ani pípání rozsvícených světel.

Nevím jak rozebrat tapecí, ale hlavně nevím jak potom dál při rozdělání okna, celého systému stahování okna atd. než se dostanu na zámek. Vše mám nastudované, ale mám strach ať něco nepokazím (u jiných aut jsem si vždy poradil, ale tady si nějak netroufám). Mikrospínač mám koupený (ten co je tu popisovám, že se mění jen ta vrchní část). Jsem z Ostravy tak pokud je někdo poblíž co by mi pomohl při opravě budu rád. Díky předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
:) zni to jednoduse :)

A pro toho kdo uz to delal to i jednoduche je. Jak jsem to delal poprve tak jsem se na tom vyucil a sice se mi to podarilo rozlozit a cele i slozit zpet v rekordne kratkem case (bez jakekoliv zkusenosti jen s vyctenych rad na opravu u Octavky - coz je podobne ale ve skutecnosti uplne jine) - cas soudim dle prispevku tady na foru od kluku co to delali poprve. Po slozeni vse fungovalo jak ma az na malickost a to podstatnou, ze po zamceni auta dalkacem slo auto otevrit. Takze opet cele rozdelat a zjistovat co jsem udelal spatne - joo a to jsem byl u babiny na dvorku coz je cca 300 km od domu (v okoli nikdo kdo by poradil, internet taky ne a uz vubec v jejim nejblizsim okoli zadna prodejna Skoda ani zadnych ND). No tak jsem na to nakonec prisel a po cca 4 hod. bylo vse opet slozeno a jiz funkcni.

Potom jsem to same delal svarovi na Bore a to uz bylo za chvilku hotove a pred domem na podzim vsude plno listi ale slo to.

Chce to poradne nastudovat na netu co jde i z jinych aut a pak se do toho pustit. Na to tema mi tady nikdo neporadil a mnou vyse uvedena veta ze vsem dekuji znela spise ironicky, jelikoz jak vidis tady u prispevku odpovedi nebyli zadne. Tak hodne zdaru a snad ja pokud ti budu moc nejak pomoci tak rad poradim. Kdyz tak SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokial tu s tým nikto problem nemal tak ti asi moc poradit nevedeli, nie zeby nechceli.

Ja mam ties problem ale neviem s čím, lebo dvere na otvorenie nereaguju, na medzipolohu reaguju len niekedy.

Ale ked odomknem auto dialkou tak sa mi nerozsvieti vnutorne svetlo ked stlacim open na kluciku druhy krat tak sa rozsvieti ale ked otvorim dvere a zavrem tak zhasne akoby som mal zapnuty klučik v zapalovaní. Neviem ci je problem v mikrospínači zamku alebo v komfortke alebo aj aj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokial tu s tým nikto problem nemal tak ti asi moc poradit nevedeli, nie zeby nechceli.

Ja mam ties problem ale neviem s čím, lebo dvere na otvorenie nereaguju, na medzipolohu reaguju len niekedy.

Ale ked odomknem auto dialkou tak sa mi nerozsvieti vnutorne svetlo ked stlacim open na kluciku druhy krat tak sa rozsvieti ale ked otvorim dvere a zavrem tak zhasne akoby som mal zapnuty klučik v zapalovaní. Neviem ci je problem v mikrospínači zamku alebo v komfortke alebo aj aj.

No mi to delalo asi tak jak popisujes a stacila vymena mikrospinace a proletovani. A s tim mikrospinacem si myslim melo problemy vice lidi, ale nikdo nenapsal ani radek. To ale uz resit nechci. Kdo bude potrebovat rád predam sve zkusenosti ve prospech druhych. Zadny uceny z nebe nespadnul a ja zrovna delal tohle a nekdo zase neco jineho a priste poradi zase druzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

navod suprovej urcite to nekomu pomuze ale me moc ne ,ja tak zvladnu tam udelat spinac ve dverich ....ten mikrocnimac nedam :) skoda

ten navod je dobre si nastudovat - taky jsem z nej cerpal informace, ale je tady to ale, protoze Supik ma ten system uplne jiny a to v tom ze kdyz sundas tapeci tak musis po oddelani xx konektoru oddelit jednolity plech ktery drzi ke dverim xx sroubky a pak musis prijit na to jakym zpusobem ho dostat i se stahovackou a pridalanym zamkem ven. Pomalu jak jezek v kleci moc zpusobu jak s nim tocit tak aby sel i zamek ven a nic se neposkodilo neni moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zámok drzi na tom plechu? Som myslel ze treba uvolnit okno zo stahovacky prilepit ho o rám dverý potom konektory potom vybrat plech aj so stahovackou a ze zamok je z vnutra vo dverách.

Prosim ta odkial si kupoval ten mikrospinac ? Nech nahodou nekupim taky co tam nebude pasovat.

Ja to chcem robyt rovno s vymenou repro a tlmením dverí a tapecu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten navod je dobre si nastudovat - taky jsem z nej cerpal informace, ale je tady to ale, protoze Supik ma ten system uplne jiny a to v tom ze kdyz sundas tapeci tak musis po oddelani xx konektoru oddelit jednolity plech ktery drzi ke dverim xx sroubky a pak musis prijit na to jakym zpusobem ho dostat i se stahovackou a pridalanym zamkem ven. Pomalu jak jezek v kleci moc zpusobu jak s nim tocit tak aby sel i zamek ven a nic se neposkodilo neni moc.

Superb ma dverny modul jak FABIA1 tak postup demontaze+montaze je rovnaky. . ;):)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zámok drzi na tom plechu? Som myslel ze treba uvolnit okno zo stahovacky prilepit ho o rám dverý potom konektory potom vybrat plech aj so stahovackou a ze zamok je z vnutra vo dverách.

Prosim ta odkial si kupoval ten mikrospinac ? Nech nahodou nekupim taky co tam nebude pasovat.

Ja to chcem robyt rovno s vymenou repro a tlmením dverí a tapecu.

Tak jak píše PROCHY Fabie I má taky plech, jen si myslím že u Fabie je zámek prisroubovany na dverich a u Supika je zámek prichycen na plechu a musí se vytáhnout i s plechem a tam se potřeba si s tim pohrat pri vytahovani. Tady je odkaz kde ho muzes objednat a presny nazev mikrospinace.

Výrobce: SAIA-BURGESS

Typ: V4NCT7

http://www.tme.eu/cz/katalog/index.phtml?f...26page%3D2%2C20

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...