Přejít na obsah

Zámek dveří


Viking

Doporučené příspěvky

vracím se znovu k tématu. ještě jedna věc, trošku sem to rozebíral ale nepodařilo se mi sundat plech pod tapecírungem... tak sem to vrátil zpět a zjistil že tedy zámek u řidiče nejde ale když zamknu u spolujezdce tak zamknu všechny dveře kromě řidič. čudlík zaleze ale né uplně a normálně dveře odevřu.. co s tím mám dělat.. asi budu opravdu muset sundat plech pod tapecírungem úplně co?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maniacm - prevdepodobne budes mat zlomeny kruzok v zamku vytiahni vlozku zamku s klucom a rozober a pozri ja som to riesil pred mesiacom v obchode kupis opravnu sadu zamku cca 80 KC a vymenis , Ja by som mal na Vas inu otazku mam fabiu rv. 2000 comfort s centralom na kluc dorobil som dialkove a funguje v pohode ale ked zasuniem kluc do spincej skrinky a chcem nastartovat precvakne mi central skoro vzdy malo kedy to nespravii neviete mi poradit aj VAG som skusal a ziadna chyba poradte PLS :) Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Koupil jsem si Fabii sedan r.v. 2001, ale zjistil jsem, že u řidiče chybí zámek dveří a u spolujezdce se mi podaří zasunout jen 2/3 klíče do zámku. Je tam originál manuální central a přidělané dálkové, které je jediná možnost jak auto otevřít. Dá se ten zámek nějak opravit, nebo dá se nějak dostat pod kapotu bez odemčení vozu, kdyby mi v mrazech odešla baterie. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zjistil po pěti letech že to nejde :-) to kdyz jsem nechal svítit svetla! A byl jsem z toho doooost v prde*i! Nikdy mě nenapadlo si to vyzkouset klíčem :-) ale nasteti pomohlo pořádné prolití konkorem a tři minutky rumplování klíčem a povedlo se. Ale bohužel u spolujezdce to nejde do tedka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj,

mám Fabii I, 1.4 MPi, r.v. 2002. Rozbil se zámek u LP dveří - protáčí se a neodemyká. Vím, že je to tu řešeno v několika vláknech, ale nikde jsem ještě nenarazil, že by někdo popisoval stejné problémy, jako mám já, proto otevírám nové téma.

Jde o to, že již delší dobu před samotným zničením zámku jsem se setkával s problémy s centrálem. Sám se zamykal při zavření dveří a to i při nastartovaném motoru. Někdy nešel otevřít kufr atd. Toto v podstatě pokračuje stále. Např. nyní s rozbitým zámkem zevnitř zamknu na straně spolujezdce, centrál zamkne všechny dveře, ale ty u řidiče se ihned samy zase odemknou. Zamykat musím u spolujezdce a i se mi několikrát stalo, že ani tak se dveře u řidiče nechtěly zamknout. Zkeátka se to chová velmi různorodě a podivně.

Chci se proto zeptat - viděl jsem, že se dají koupit opravné sady zámku. Vím, že je nejprve nutné vůbec závadu odhalit, nicméně než bych se do toho pouštěl, zajímalo by mě, zda je vůbec reálné, že závada, odstranitelná touto opravnou sadou, může zapříčinit takové chování centrálu, jaké popisuji...?

Předem děkuji za jakoukoli radu/odpověď.

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatně jsem se vyjádřil, měl jsem na mysli právě vložku. Nebude tam ale kvůli tomu blbnutí centrálu vadný i mikrospínač? To by potom bylo třeba vyndat celý zámek, ne?

Zkoušel jsem dnes vložku vyndat a vůbec to nejde. Povolil jsem oba šrouby z boku dveří viz návody, otáček mnohem víc, než se popisuje, hrál jsem si s tím spodním, ale vložka nevyleze více jak o 2-3 mm ať se snažím sebevíc. Nějaký nápad, co dělám špatně?? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kliku sem taky povytahnul (ale jen u spodního šroubu) a stejně nic. :( Má klika zůstat v nějaké poloze? Držet jí pořád nemohu... Bojím se víc vyšroubovat ty šrouby. Je opravdu reálné nebezpečí, že mi to spadne do dveří? U obou šroubů? Vrchní jsem vytočil tak na 10 otáček, spodní snad 20, dokud nezačal klást odpor...ale stále nic. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš na mysli tu osičku, co otáčí samotným mechanismem zámku, tak ta je neporušená. Domluvil jsem se se známým zámečníkem, že se mi na to zítra mrkne. Osobně mám pocit, že to bude nejspíš vysypaná vložka (klíč se neprotáčel lehce, zadrhává). Stále ale nechápu, jakým způsobem to může souviset s tím podivným chováním centrálu...??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...