Přejít na obsah

prazakovina


bublina

Doporučené příspěvky

Třeba Praha nejsou tak docela Čechy. Funguje to tam prostě jinak, než v ostatních městech. Takže buď se přizpůsob těm tzv. pražákům (se kterýma jsem za tři roky bydlení neměl nejmenší problém, naopak mezi nimi mám spoustu přátel) a nebo si jich prostě nevšímej. Co se týká ježdění - v Praze jsem měl jedinou nehodu - po mojí chybě byl ten tzv. pražák naprosto v pohodě. Naopak když měla nehodu přítelkyně, tak ústečák za volantem se choval jak totální dement, ačkoliv kolize byla jeho chyba. Takže není to tak trochu o lidech?

Btw. trochu bych řekl, že tím ústečákem mohl být klidně 777, podle toho co tady od něj čtu...

A k tomu výhledu. Bydlím v Letňanech, výhled sice nemám, ale vchod přímo do nádherný aleje, za barákem park a asi 300metrů do centra Letňany, kde se člověk vyblbne. Navíc jen to jen co bys kamenem dohodil na rodný sever, takže pro mě ideální místo na bydlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P2M no ja to tak taky delam :D bydlim v byte kvuli praci ,skole atd.. a na vikendy sup na barak, doufam ze az se mi osamostatni dite , tak si najdu nejakou hur placenou praci ve Vsetine a prestehuju se, jasny ze vse ma sve pro a proti,

co se tyce lidi ,tak to je neskutecny rozdil, ve meste vsichni sprosti,neohledupulni,takovi neustale nastvani, nejhorsi decka, koukat se na 14-16 lete mamrdy co se denno denne opijeji nejakym tocenym vinem z vecerky a pak je jejich jedina zabava neco rozbijet, je hnus

tot muj 4+1 vejminek ;)http://img227.imageshack.us/img227/7714/par1zz4.jpg

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P2M no ja to tak taky delam :D bydlim v byte kvuli praci ,skole atd.. a na vikendy sup na barak, doufam ze az se mi osamostatni dite , tak si najdu nejakou hur placenou praci ve Vsetine a prestehuju se, jasny ze vse ma sve pro a proti,

co se tyce lidi ,tak to je neskutecny rozdil, ve meste vsichni sprosti,neohledupulni,takovi neustale nastvani, nejhorsi decka, koukat se na 14-16 lete mamrdy co se denno denne opijeji nejakym tocenym vinem z vecerky a pak je jejich jedina zabava neco rozbijet, je hnus

tot muj 4+1 vejminek ;)http://img227.imageshack.us/img227/7714/par1zz4.jpg

no lidi jsou stejný ve městě i na vesnici, je to prostě v nich.... na vesnici jsou děti stejný, jen od mlada vychováváni v tomjak jsou v praze všichni blbý....

ve velkym městě je to vše anonymní, nikdo nikoho nezná, na vesnici naopak, tam se všichni hlídají, kdo kde s kým proč.... kolik má někdo polí, kolik zvířat atd... opět bohužel vlastní zkušenost...

Mole.first: máš pravdu, pěkně si to napsal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Janina v tomhle trosku nesouhlasim, na te vesnici jsou ty decka od malicka vychovavani aby neco delali, neuvidis trosku starsi dite ze by se cely den nudilo a bezhlave flakalo , taky jsou vychovavani k tomu ze tohle bude jednou tvoje, a samozrejme jak jsi dodala, vsichni si vidi takrka do kuchyne :D

Kdezto ve meste , jsou decka honene jen k ,, uc se ,nebo z tebe nikdy nic nebude,, kdyz to pak vetsina nezvlada, propadne jakesi beznadeji ze z nej v zivote bude jen podprumerny alkoholik, bydlici v nejake kralikarne, stavajici denno denne do tovarny, aby delal neco co ho vubec nebavi.

Je to ale spis vychovou podle medii, kdy fotbalista ci modelka jsou daleko vetsi modla a vzor , nez treba vedec ktery vytvori lek na vaznou nemoc, nebo clovek ktery dokazal neco vytvorit.

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

To je taky pravda, ja kdyz se nudil tak jsem povinne dostal za ukol posict travu, obratit seno, vykydat hnuj, nakrmit zvirata, oskrabat nove tycky na plot, natrit plot, nabrat seno do pytlu, zalejt zahradku, vycistit potok od zelene, vyplejt zahradu, shrabat listí, rozhrnout krticaky a tak dale.....

No ale mohu zase rici, ze nejsem zadna hola kuze, nemam na nic alergii - naopak ted chodim na prochazky k polim, kde krasne voni horcice.

Clovek se opravdu nauci jak hospodarit s penezi tak i s casem.

Jen me je lito tech co se po meste flakaji a premejslej co by nekde neco mohlo..... no vsak vime o co jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prostě každej hájí to svoje

já vyrost na vesnici, pak jsem bydlel v malém městě a teď jsem v Praze a nevidím na Praze nic špatnýho. je to tu sice anonymní,(člověk si pak za pár let zvykne a už mu to nepřipadá divný), ale zase na druhou stranu na vesnici se nic neututlalo a každej věděl, čí pes si prdnul. :) a hlavně jaký si to uděláš takový to máš

souhlasím s P2M, napsal to přesně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale tak zas na druhou stranu to ma taky neco do sebe, nelitat kazdou chvilku zatopit, vykoupat se kdy se mi zachce, ne kdy kotel dovoli,rano nemuset vstavat v pet odhrnovat snih, kdyz se neco podrbe na dome zvednout telefon a pro vajicka do kaufu lol

jak rikam ,vse ma sve pro a proti ;)

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba Praha nejsou tak docela Čechy. Funguje to tam prostě jinak, než v ostatních městech. Takže buď se přizpůsob těm tzv. pražákům (se kterýma jsem za tři roky bydlení neměl nejmenší problém, naopak mezi nimi mám spoustu přátel) a nebo si jich prostě nevšímej. Co se týká ježdění - v Praze jsem měl jedinou nehodu - po mojí chybě byl ten tzv. pražák naprosto v pohodě. Naopak když měla nehodu přítelkyně, tak ústečák za volantem se choval jak totální dement, ačkoliv kolize byla jeho chyba. Takže není to tak trochu o lidech?

Btw. trochu bych řekl, že tím ústečákem mohl být klidně 777, podle toho co tady od něj čtu...

A k tomu výhledu. Bydlím v Letňanech, výhled sice nemám, ale vchod přímo do nádherný aleje, za barákem park a asi 300metrů do centra Letňany, kde se člověk vyblbne. Navíc jen to jen co bys kamenem dohodil na rodný sever, takže pro mě ideální místo na bydlení.

Trochu se pleteš, nejsem ústečák ale děčíňák. A za druhý jezdím 30 let a to bez nehod. Z toho 13 let na nákladu a 13 let bus. Takže tvoji přítelkyni znám možná odjinud. Za volantem se chovám slušně. :p. Nevím co si ode mě četl, jen jsem vyjádřil svůj názor k tématu. Tomu se říká demokracie. Chápu že se to někomu nelíbí, ale takový mám zkušenosti. A nejsem zdaleka sám.

Dál se vyjadřovat nebudu, každý víme svoje. Slušných se to netýká TEČKA KONEC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... nejhorsi decka, koukat se na 14-16 lete mamrdy co se denno denne opijeji nejakym tocenym vinem z vecerky a pak je jejich jedina zabava neco rozbijet, je hnus...

hele zrovna v tomhle bych nesouhlasil, na vesnicích je klasika, že se omladina schází na bus zastávkách/ fotb. stadionu atd. a provozuje tam to samý, co ti ve městech :)

Editováno: , autor: P2M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasím. Jasně, mladí se chází, co asi mají dělat, sedět doma a háčkovat??? Nicméně na vesnici není anonymita, každý tě zná a většina přítomných je pravděpodobně s tebou rodina. Uděláš bordel a do pár hodin to ví všichni, včetně faráře a prodavačky (takže to ví všichni). Mládež na vesnicích spolu taktéž mnohem více drží v kolektivu. Neříkám že je to tak vždy, ale třeba v mém okolí je několik velmi hezkých příkladů děcek, které vyrůstají na dědině a těch z města. Rozdíl to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vesnici nikdo možná babku nepošle do prdele. Protože by to řekla rodičům, ale zábava dnešní omladiny na vesnici je stát u čekárny a chlastat houbu a hulit trávu a ty starší kravit s autem.

Nevidím moc zásadní rozdíl. To že je na vesnici více co dělat bych taky neřekl. Možná pro ty uplně malé.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem z Prahy, a ano jsem kovaný pražák.

Lidi nerozlišuji podle toho odkud jsou. Mám známé pražáky, ale i naplaveniny :-) I přítulkyně je hodně z daleka... V dopravě nemám problém poradit komukoli, jezdím tak jak jezdím již několik desítek tisíc km bez nehody :-)

Co mě ale štve je fakt, že obráceně to takhle 100% nefunguje. Za mých časů na studiích (bydlel sem v jednom menším středočeském městě) jsme občas jeli na vesnickou zábavu. Byli jsme tam vždy pozvaní několika přáteli, kteří s námi většinou seděli u stolu - a i přes fakt, že jsme se chovali přísně nekonfliktně, tak jsme působili jako magnet na lidi co se do nás vozili = tohle jsem do teď nepochopil!

Praha se stává víc a víc metropolitní - kdo sem chce, něco umí, má vždy dveře příležitostí otevřené a nikdo nekouká odkud je, ale co dokáže! Tak kde se bere ta neustálá pruda na Pražáky? Když máte pocit, že jste lepší (a třeba jste), tak přijeďte k nám a zkuste si to! Třeba budete mít úspěch (a to je dobře), nikdo vám to tu brát nebude!

Co se týká života v Praze - souhlasím s P2M v dostupnosti služeb 24/7. To je servis na který sem si zvykl a který prozatím nechci opustit. Nevadí mi bydlení v bytě se zahradou. Když chci do přírody, tak si vezmu dovolenou, nebo zmizím na víkend poznávat krásy ČR, nebo EU :-)

Ad. řízení, tak prasí určité procento řidičů obecně a je jedno jakou SPZ mají. Statisticky ale musí mít víc těchto lidí RZ s "A". Vždyť v Praze žije 10% populace ČR (nemluvě o rostoucích satelitních městečkách u Prahy a služebních autech) :-)

Co se týká tolerance RZ v Praze: Měl sem měsíc značku "B" (koupil sem na Moravě auto). Byla to černá A4 Avant. Po Praze sem jezdil v naprosté pohodě a dalo by se říct, že jsem toho i zneužíval ;-) Mimo Prahu si mě nikdo nevšímal.

Situace se změnila ve chvíli, když jsem vyměnil RZ za "Áčkové" = V Praze se logicky snížila míra tolerance - souhlas, ale na Moravě (a hlavně v Brně) se stalo něco neuvěřitelného: Ten samý řidič, to samé auto, stejné chování, jiná RZ = "A" : Chovali se jako blbečci, nepouštěli, troubili... prostě smutné...

Samozřejmě vím a věřím, že na obou stranách této nesmyslné bariéry jsou lidi jako já, kterým je místo bydliště druhého putna a soudí člověka podle chování. Také si uvědomuji, že na obou stranách jsou lidi, kteří to vidí přesně naopak :-(

Toto můj názor o kterém rád budu diskutovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tomto se snad nijak diskutovat ani vice neda, je to vyjadreno naprosto presne, celou dobu, co jsem to cetl jsem jen kyval hlavou, jakoze ANO :D

A toto s tou RZ je presne ten fakt, proc kolega z prace, ac bydli vice nez 15 let v Praze, ma tu rodinu, ale auto je hlaseno v Karlovarskem kraji, tak ma na aute K. V Praze toho "zneuziva" protoze to proste v pohode jde, 1 z 10 na nej zatroubi, jinak ho naprosto berou a pousteji, venku mimo Prahu si ho ani nikdo nevsimne! To co on dela tady se znackou K jak rikam 9 z 10 naprosto respektuje a bere, reknou si, nezna to, proc ho nepustit, tohle same udelat clovek s RZ A nekde venku, tak je poplach jao svina co si to ten mamrd (pardon) Prazskej nafoukanej dovoluje... Toto zase nechapu ja, citim v tom zast, mozna proste typicky ceskou vlastnost, zarytou nekde v hloubi duse - zavist... Nekdo rekne, co bych jim tam asi zavidel, kralikarny, milion aut, nemoci nikde zaparkovat? Le ja pro to proste nemam jine vysvetleni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba Praha nejsou tak docela Čechy. Funguje to tam prostě jinak, než v ostatních městech. Takže buď se přizpůsob těm tzv. pražákům (se kterýma jsem za tři roky bydlení neměl nejmenší problém, naopak mezi nimi mám spoustu přátel) a nebo si jich prostě nevšímej. Co se týká ježdění - v Praze jsem měl jedinou nehodu - po mojí chybě byl ten tzv. pražák naprosto v pohodě. Naopak když měla nehodu přítelkyně, tak ústečák za volantem se choval jak totální dement, ačkoliv kolize byla jeho chyba. Takže není to tak trochu o lidech?

Btw. trochu bych řekl, že tím ústečákem mohl být klidně 777, podle toho co tady od něj čtu...

A k tomu výhledu. Bydlím v Letňanech, výhled sice nemám, ale vchod přímo do nádherný aleje, za barákem park a asi 300metrů do centra Letňany, kde se člověk vyblbne. Navíc jen to jen co bys kamenem dohodil na rodný sever, takže pro mě ideální místo na bydlení.

Já nevím... jak si to tu pročítám... řekl bych že i tady jsou lidé v pohodě a naprostí dementi... jasné že je to o lidech a né o tom jaké písmeno má naše RZ... já tohle absolutně neřeším je pravda že co se týká Prahy a provozu to je katastrofa :aggressive:.... chce to prostě jen klid zachovat chladnou hlavu až budete projíždět Prahou za dopravní špičky (a ať si každej troubí jak chce.... zatrubte si také ať porovnáte komu to troubí lépe :smich: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tomto se snad nijak diskutovat ani vice neda, je to vyjadreno naprosto presne, celou dobu, co jsem to cetl jsem jen kyval hlavou, jakoze ANO :D

A toto s tou RZ je presne ten fakt, proc kolega z prace, ac bydli vice nez 15 let v Praze, ma tu rodinu, ale auto je hlaseno v Karlovarskem kraji, tak ma na aute K. V Praze toho "zneuziva" protoze to proste v pohode jde, 1 z 10 na nej zatroubi, jinak ho naprosto berou a pousteji, venku mimo Prahu si ho ani nikdo nevsimne! To co on dela tady se znackou K jak rikam 9 z 10 naprosto respektuje a bere, reknou si, nezna to, proc ho nepustit, tohle same udelat clovek s RZ A nekde venku, tak je poplach jao svina co si to ten mamrd (pardon) Prazskej nafoukanej dovoluje... Toto zase nechapu ja, citim v tom zast, mozna proste typicky ceskou vlastnost, zarytou nekde v hloubi duse - zavist... Nekdo rekne, co bych jim tam asi zavidel, kralikarny, milion aut, nemoci nikde zaparkovat? Le ja pro to proste nemam jine vysvetleni...

souhlasím s tebou.... ale tohle je téma které nás neomrzí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...