Jump to content
maca13

Výměna spínače pod brzdovým pedálem

Recommended Posts

Jak vyměnit spínač nad brzdovým pedálem ? Nedělal jste někdo ? Svítí mi EPC, tak zkusím vyměnit spínač.

aha, tak ten spínač je nad pedálem, ne jako u OI , nevíte někdo číslo dílu ? případně cenu ? nemají ho někde levně ?

aha, tak ten spínač je nad pedálem, ne jako u OI , nevíte někdo číslo dílu ? případně cenu ? nemají ho někde levně ?

V autorizovanem servisu jsem za originalní díl dal 241kč .myslím že nema cenu hledat ni levnějšího.kod nevim ale když jim řejkneš o co jde tak budou dobře vědět .A věř tomu že ji budou mít skladem, pořad se to kazí

origo 241,- ? , informace co mám se nějak rozcházejí , zítra zajedu do hausu Š. a poreferuju :)

Edited by maca13

origo 241,- ? , informace co mám se nějak rozcházejí , zítra zajedu do hausu Š. a poreferuju :)

Fakt originalní 241,- autodum vrana havířov .A jak jsem psal v jinem přispěvku tak to je 4 nahražka toho spínače co jsem mněl ja v O2 2005.

tak jsem se vrátil z hausu Škody a skutečně u nás cena WV dílu spínače brzdového pedálu 279,- , výměna 5min.

demontáž: sundat dekl nad pedálama,neboli kryt pod přístr. deskou , pootočit spínačem (viz obr. nahoře), který je nad brzdovým pedálem a vyndat ho , sundat konektor

montáž : zmáčknout brzdový pedál , nasunout do příruby nový spínač, zajistit ho pootočením - pustit pedál a nasadit konektor

TO VŠE PŘI VYNDANÉM KLÍČKU ZAPALOVÁNÍ

nastartovat, zkontrolovat zadní brzdová světla a kontrolka EPC po chvíly sama zhasne

a ještě pozor - než nandáte spínač nový , nesmíte zmáčknout tyčku spínače ( puštěním pedálu se nastaví hodnota na tyčce spínače sama !!!! )

Edited by maca13

V 12. 6. 2009 na 17:46, maca13 napsal:

tak jsem se vrátil z hausu Škody a skutečně u nás cena WV dílu spínače brzdového pedálu 279,- , výměna 5min.

demontáž: sundat dekl nad pedálama,neboli kryt pod přístr. deskou , pootočit spínačem (viz obr. nahoře), který je nad brzdovým pedálem a vyndat ho , sundat konektor

montáž : zmáčknout brzdový pedál , nasunout do příruby nový spínač, zajistit ho pootočením - pustit pedál a nasadit konektor

TO VŠE PŘI VYNDANÉM KLÍČKU ZAPALOVÁNÍ

nastartovat, zkontrolovat zadní brzdová světla a kontrolka EPC po chvíly sama zhasne

a ještě pozor - než nandáte spínač nový , nesmíte zmáčknout tyčku spínače ( puštěním pedálu se nastaví hodnota na tyčce spínače sama !!!! )

Pokud tomu dobře rozumím, vzhledem k tomu, že klíček není v zapalování a tudíž brzda nemá zapnutý posilovač, tak výměna musí být provedena po vypnutí motoru na první zmáčnutí pedálu nadoraz, nemůžu si předtím s pedálem jen tak z prdele zapumpovat, protože by ztvrdl a vymezení by tudíž proběhlo špatně?

A ještě k tomu, že se nesmí zmáčknout tyčka spínače - to mi přijde nějaké divné, to by se ten spínač musel prodávat v nějakém pevném zaplombovaném pouzdře, protože kdejaký jouda na prodejně ho může promačkat předtím, než se dostane k zákazníkovi. Neplatí todle jen u spínačů, u kterých se před montáží musí ručně vysunout kolík ven do max. polohy? Na O1 mám spínač, který se vysunout nedá. 

Edited by ddd