Jump to content

Mizne chladiaca kvapalina

alex42
 Share

Recommended Posts

Srdečne zdravím !

S príchodom teplejšieho počasia som spozoroval miznutie chladiacej kvapaliny. Po druhom doliatí mi to nedalo, a počkal som si , pri otvorenej kapote . Pri druhom zopnutí ventilátora prepustila -odfúkla zátka na vyrovnávacej nádobke . Zátku som vymenil za novú , iba počet zopnutí ventilátora, než odfúkne je väčší. Hladinu dolievam nanajvíš na stred medzi min a max .

Ventilátor zopína pri 90 C . Prúdenie do nádobky je viditeľné . Jediné, čo by som ešte ako súvislosť pridal, že v zime som na teplomeri viac ako 70 C nemal . Ak by niekto vedel hodnotu snímacieho čidla- kolko ohmov má mať pri akej teplote , veľmi by som uvítal.

Prosím o radu ...akosi ma nedapadá, čo skontrolovať.

Felícia Combi 1,3 LXi

• 4 weeks later...

Vyskúšam a podám hlásenie - ako to dopadlo .... Vďaka !

1.9. Termostat je kompletný, ale pre istotu som ho vymenil . Pojazdím

a porovnám, či sa nezlepšilo. Predsa len tesnenie pod hlavou je podstatne

viac práce a naviac si na to sám netrúfam ....

Edited by alex42

• 4 weeks later...

Srdečne zdravím !

Tak som vymenil termostat, a samozrejme aj jeho tesnenie . Všetko ostalo pri starom.

ˇUdajne je nejaký tester, ktorým sa dá odmerať prítomnosť tuším CO v kvapaline -

teda ak by bola nejaká trhlinka na tesnení pod hlavou valcou, tak by to vedelo odmerať.

Neviete, ako sa to volá ?

• 3 weeks later...

Ako záver len dodám, že po výmene tesnenia pod hlavou válcou sa nič nezmenilo, v kvapaline CO nekolo namerané , a problém je teda jedine možný v pripchatom chladiči . Cez týždeň skúsim nejaký na skúšku zohnať ,a ak by to bolo niečo iné , dám informáciu.