Přejít na obsah

Výmena chladiacej kvapaliny


juraj79m

Doporučené příspěvky

Podle mne dá se. Já to tedy měnil na motoru 1.2 Tsi , EA 111 u Fabie II. Ty máš Fabii III s motorem 1.2 Tsi ale EA 211. Principiálně by tam měl být podobný chladící okruh, ale jistý si nejsem, protože tam je obráceně sání a výfuk a na to navazující chlazení,  takže v něčem se to může lišit. Já bych si tedy troufl, Ty se musíš rozhodnout sám, jestli ano, nebo ne. Vypuštění a naplnění není zas taková práce, problém může být u plnění s tzv. vzduchovými kapsami, kde se mohou držet velké vzduchové  bubliny, proto se to v servisech plní speciálními tlakovými plničkami, které to eliminují. Podrobný návod na domácí plnění Ti tady popisovat nebudu, na to musíš mít všeobecně trochu více technických znalostí a používat selskou logiku. Pokud si tedy tu výměnu nejseš schopen sám technicky vydedukovat, tak to raději dej udělat do servisu, ať to nezkazíš a budeš se pak divit, že Ti pořád padá hladina kapaliny v zásobní nádržce a budeš jezdit ze strachem, že Ti uniká někde kapalina a při tom je to úplně jinak. Podle mne taková výměna s materiálem a s prací vyjde v servisu odhadem tak  na cca 1.000 - 1.500,-  Kč. Zvažto!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...