Přejít na obsah

Octavia Tour Trumf


George Couser

Doporučené příspěvky

Tak nevěř všem blábolům v konfigurátoru. Ta cena je bez základního balíku Plus. Stejně je tam napsaný dálkový zamykání za 11900Kč přitom je za 4000Kč. Ty ceny v konfigurátoru platíjou bez základního balíku. Nechcete mně tvrdit, že si ho někdo neobjedná, že ne?

Jenže u toho dálkovýho je napsaný, že s Plusem stojí jen 4000,-, ale u Climatronicu ne.. Kdyby tam bylo, že s Plusem stojí jen 12000,- tak jsem neváhal a Climatronic bral :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to fyk77

mno pěkný :-( a co je to za dealera? :-)

sem myslel ze pri predani se to jen tak nejak vizualne čekne, vyzkousi se funkcnost vsech tech features a timto hasne....takle si to tam muzem teda nechat rovnou zvednout a mrknout zespod....aby me pak neobvinili ze kdyz jsem jel ze salonu ze sem s tim najel do diry a odrovnal naky zaveseni blabla....jak u ojetiny...

chudák co dostane tu oktu na kterou dali tvuj naraznik...

Autocentrum Elan Teplice, prodejce Pavel Rakosnik

A stejne si na nej budu stezovat u majitele saloonu, protoze na to jeho vyhrozovani neni nikdo zvedavej.

Jinak nikdy v zivote by me nenapadlo, ze pri predani uplne noveho vozu bych se mel divat i na podvozek. Hold, clovek se stale uci. Priste to pujde na zvedak.

Editováno: , autor: fyk77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zahlédl jsem tu i porovnání OI s Roomsterem. Měl jsem možnost s Roomsterem najezdit asi 30tis. km. Měl jsem ho jako služební a radši jsem ho s díky vrátil. Prostě mi to auto nesedlo, možná i díky podle mě nešťastnému motoru 1,4TDI 59kW. Jak to musí jet s 51kW si radši ani nepředstavuju.

Připadal mi sice poměrně tvrdej, ale z naladění podvozku jsem měl dojem, že má tvrdý péra a měkký tlumiče. Dokázal se slušně rozskákat. Motor záběr v úzkým rozpětí a při rychlosti nad 100 spotřeba nehorázně nahoru.

Jsem poměrně malej, a tak mi nevyhovoval oblouk na bočních dveřích. Zejména doprava je na křižovatkách blbě vidět. A nemám ve zvyku dávat si sedačku nahoru, připadám si pak jak na míse.

Na design jsem si už tak nějak zvykl, i když jsem ho dost dlouho zkousával. Je to vynikající auto pro cestující vzadu, bohužel jsem to měl jako N1 a díky přepážce se výhody Roomstra smazaly.

I proto, když jsem se rozhodoval o novým autě, jsem volil nakonec OI a jsem spokojenej. Jedna z mála věcí, co určitě vyměním, je podovozek, ale nechám to po záruce. Rozchození řazení mi trvá poměrně dlouho, protože jezdím hodně po dálnici a vlastně neřadím. Od baráku zařadím postupně od 1 do 5 a vyřadím ji po 50km, zbytek dojedu převážně na 3, s jedním, max. 2 rozjezdy přes město. Kdo jezdí po Praze a okreskách, rozhýbe to určitě dřív.

Co se týká prodeje, bylo vše v pohodě, jednání korektní slušné příjemné. Nebyl jsem extrémně natěšenej, auto jsem jim nechal stát na salonu asi 2 týdny, než došly peníze, vyřídilo se přihlášení, pojistky a tak. Odjížděl jsem ze salonu s nacvaknutou SPZ. Možná to bylo vdaný i tím, že to nebylo moje první nový auto, ale co si vzpomínám, ani před 9 lety jsem kvůli nové feldě nijak nestřečkoval. Akorát si pamatuju, že jsem feldu kupoval těsně před Vánoci (22.12.) a chtěl jsem ji prostě mít do konce roku doma. Jinde mi stejnou slibovali až v novém roce, tak jsem ji koupil tam, kde ji měli na salonu a během týdne jsme se rozhodli, vyřídili škofin a byla naše. Octa byla na objednávku, měla být za 5-6 týdnů a byla nakonec za 4. Proto jim tam pak ještě 2 týdny stála s cedulkou prodáno.

A jéje, to jsem zase vyplodil slohový cvičení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozchození řazení mi trvá poměrně dlouho, protože jezdím hodně po dálnici a vlastně neřadím. Od baráku zařadím postupně od 1 do 5 a vyřadím ji po 50km, zbytek dojedu převážně na 3, s jedním, max. 2 rozjezdy přes město. Kdo jezdí po Praze a okreskách, rozhýbe to určitě dřív.d

tak to na tom budu hodne podobne mozna este trochu hur - mam trochu obavy za to TDI, zajizdenim prakticky jen na dalnici, zazdim.....

jinak sloh peknej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes po obědě příjemná zpráva, auto máte na salonu, přijeďte k ujednání zbylých záležitostí.

Jinak k příspěvkům, k ESP - vozím dvě malé děti a ta cena toho ESP vzhledem k nevyčíslitelné ceně mých dětí - no coment, ESP není zázrak, ale stačí si přečíst pár článků a tento systém může pomoci v nečekané situaci, a na dnešních silnicích jich není málo. Je velká škoda, že to není standart ve všech dnes vyráběných vozech. Climatronic je myslím za 12 tis., kdybych do prodejce nedrbnul, že 47 tis je fakt moc, asi bych ho neměl. Okamžitě mi řekl, že ta cena z konfigurátoru je špatná. Dobrá rada pro další kupce, ptát se, ptát se a ptát se, líná huba hotové neštěstí. Jinak trochu lepší pocit, že je pár set metrů ode mně... :) :) :);) ;) ;)

Ještě dodatek, začali dávat pneu Brigestone Turanza ER300, ten název není možná přesný, ale tak nějak jsem si to zapamatoval.

post-27115-1259265329_thumb.jpg

post-27115-1259265355_thumb.jpg

Editováno: , autor: izi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes po obědě příjemná zpráva, auto máte na salonu, přijeďte k ujednání zbylých záležitostí.

Jinak k příspěvkům, k ESP - vozím dvě malé děti a ta cena toho ESP vzhledem k nevyčíslitelné ceně mých dětí - no coment, ESP není zázrak, ale stačí si přečíst pár článků a tento systém může pomoci v nečekané situaci, a na dnešních silnicích jich není málo. Je velká škoda, že to není standart ve všech dnes vyráběných vozech. Climatronic je myslím za 12 tis., kdybych do prodejce nedrbnul, že 47 tis je fakt moc, asi bych ho neměl. Okamžitě mi řekl, že ta cena z konfigurátoru je špatná. Dobrá rada pro další kupce, ptát se, ptát se a ptát se, líná huba hotové neštěstí. Jinak trochu lepší pocit, že je pár set metrů ode mně... :) :) :);) ;) ;)

krasa gratuluju,koukam ze tam mas nak naslapano u ridice na podlaze :-D

btw co je to za barvu?vypada jak ta moje skoro

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krasa gratuluju,koukam ze tam mas nak naslapano u ridice na podlaze :-D

btw co je to za barvu?vypada jak ta moje skoro

Díky, na slídě, ať si šlapou, ale už jsem jim tam dodal koberce, tak doufám, že nenašlapou. Barva je šedá satin, můj tip byla šedá stříbrná, ale udělal jsem gesto manželce, ale líbí se mi taky, takže bylo to takový to gesto...!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barva je šedá satin, můj tip byla šedá stříbrná, ale udělal jsem gesto manželce, ale líbí se mi taky, takže bylo to takový to gesto...!!!

nj tak sem to uhodl...ja zas byl pro kapuccino ale musel sem taktez prenechat nake to poteseni ve vyberu drahe polovicce :-D a seda satin je taky pekna:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak si nemůžu pomoct, ale novej volant škodovek se mi nějak nelíbí. Nelíbil se mi už ani v Superbu s chromovým rámečkem a znakem a nějak mi nesedí ani v nových fabkách, tourech, OII.

Jinak přeju všem ve vašich novejch Tourech hodně spokojených km a ať vám dobře slouží. Užijte si je! Ne že bych vám je záviděl, ale slevou 100tis. oproti loňsku mě škodovka docela nakrkla. Utěšovat mě může snad jen to, že bych sice zaplatil o 100tis. míň za novou, ale bůhvíkolik bych dostal za prodej feldy letos a tak ten rozdíl nebude už tolik. A o rok dýl mám nový auto. Takže tak za 3-4 roky mě budou média masírovat, že bych si měl zase něco našetřit a koupit si opět něco bezpečnějšího, ekologičtějšího, recyklovatelnějšího atd... Oni mě sice masírujou už teď, že s Tourem jsem vlastně socka, ale já se zatím nedám. Feldu jsem taky koupil v době kdy skoro končila a byl jsem už vlastně naprosto out.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nj tak sem to uhodl...ja zas byl pro kapuccino ale musel sem taktez prenechat nake to poteseni ve vyberu drahe polovicce :-D a seda satin je taky pekna:)

Capuccino stála k prodeji v salonu, a opravdu nevypadala špatně, ale víc mi sedí k Roomsteru. S barvou jsem spokojený, po dvou měsících jsem si sedl do auta, které mi dělalo dlouhá léta jen radost, ikdyž konkurence R Scenic/Megane/F Focus/F C-Max fakt nejsou špatné vozy, byl to pro mě hodně těžký výběr, ale pevně věřím, že byl správný!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...... ikdyž konkurence R Scenic/Megane/F Focus/F C-Max fakt nejsou špatné vozy, byl to pro mě hodně těžký výběr, ale pevně věřím, že byl správný!!!

mno co se týče komfortu, jízdních vlastností a bezpečnosti (+ pro mě i designu) tak tebou zmíněná konkurence je o stupně výš, ale zase je někde jinde spolehlivost, výdrž a cena :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno co se týče komfortu, jízdních vlastností a bezpečnosti (+ pro mě i designu) tak tebou zmíněná konkurence je o stupně výš, ale zase je někde jinde spolehlivost, výdrž a cena :-)

Jak jsem napsal výběr to byl těžký, když jsi do těch aut nacpal ropáka, aut. klimu, loketku, metalízu, tak ta cena byla o dost výše, než Tourka. Do Tourky jsem v pohodě za nižší cenu nacpal TDi,climatronik, ESP, metalízu. loketku, airbagy (škoda, že šli jen 4, u konkurence šlo v pohodě více) a ta spolehlivost, mám letité zkušenosti. Už jsem to tu jednou napsal, v tom Sceniku to byla fakt paráda, ale té elektroniky a spolehlivost, jak napsali ve SM - miluje servis...!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Izi opravdu moc pekna a pekne vybavna a koukam ze i klimatronic :)

Měl jsem možnost jezdit asi dva týdny v OI s climatronikem a moc se mi to líbilo, hlavně na můj citlivý rypák, u normální klimy jsem to pořád reguloval, a s tím climatronikem jsem nastavil příjemnou teplotu a jen si to tak pěkně foukalo. Ale 47 tis., jak je uvedeno v konfigurátoru bych za to nedal, ale těch 12 tis., myslím že stojí za to.

Ještě ke koženému paketu, v salonu stála ta moje s paketem a druhá bez, opravdu veliký rozdíl - doporučuju.

Editováno: , autor: izi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se byl taky zeptat na Tourku, dostal jsem krásnou cenu za 1.9 TDI(černá) + Metalic line, Tour Plus, Dálka, Opěrka za krásných 312 600,- a bez dph za ještě lepších 262 689,- lol ale docela podstatný je že jsem se dozvěděl že Tourky se budou vyrábět i další rok, né však za stejných cenových podmínek!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi, mam prosbu, nemáte někdo po ruce časopis Svět motorů, který vyšel cca před třemi týdny? Srovnávali tam tourku proti novějším vozům. Kdybyste sem někdo těch pár stránek naskenoval, byl bych vděčnej. Naoplátku můžu naskenovat testy tourky z jiných čísel. Zatím díky.

Editováno: , autor: will83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi, mam prosbu, nemáte někdo po ruce časopis Svět motorů, který vyšel cca před třemi týdny? Srovnávali tam tourku proti novějším vozům. Kdybyste sem někdo těch pár stránek naskenoval, byl bych vděčnej. Naoplátku můžu naskenovat testy tourky z jiných čísel. Zatím díky.

Já to teda nemám, ale z těch jinejch čísel by jsi to sem hodit mohl...díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi, mam prosbu, nemáte někdo po ruce časopis Svět motorů, který vyšel cca před třemi týdny? Srovnávali tam tourku proti novějším vozům. Kdybyste sem někdo těch pár stránek naskenoval, byl bych vděčnej. Naoplátku můžu naskenovat testy tourky z jiných čísel. Zatím díky.

Je to v aktualnim AutoTipu ale kupovat se mi to nechce kvuli tomu - nemam rad tydle casopisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...