Přejít na obsah

spínačka - kontakt P


boobika

Doporučené příspěvky

ahoj

při snaze zapojit autorádio tak, aby nevybíjelo baterku (při zapojení obou drátu na sv. 30 tím tekl neustále proud cca 250mA), jsem v knížce narazil na popis spínačky a na ní prý kontakt P umožňuje provoz např. právě rádia do doby, než se vytáhne klíč a zamnce volant.

kontakt jsem našel, ale funguje podle mého zvláštně:

klíč vytažený - na kontaktu P je 12V, klíč otočím na "0" - na kontaktu P je 0V

vysvětlil by mi někdo jak je to myšlené? protože takhle to nefunguje. nebo je špatnej ten el. ořech?

díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj

při snaze zapojit autorádio tak, aby nevybíjelo baterku (při zapojení obou drátu na sv. 30 tím tekl neustále proud cca 250mA), jsem v knížce narazil na popis spínačky a na ní prý kontakt P umožňuje provoz např. právě rádia do doby, než se vytáhne klíč a zamnce volant.

kontakt jsem našel, ale funguje podle mého zvláštně:

klíč vytažený - na kontaktu P je 12V, klíč otočím na "0" - na kontaktu P je 0V

vysvětlil by mi někdo jak je to myšlené? protože takhle to nefunguje. nebo je špatnej ten el. ořech?

díky za pomoc

ten kontakt není na rádio, napoj ho ne na 30 ale na ten další, který se oživí při otočení klíčku, teda pokud ti rádio drží paměť, jsou i takové typy, co mají zvlášť kontakt pro trvalé napájení rádia, třeba osvětlení, čas apod, ale hlavní je sepnut až po otočení klíčku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...