Přejít na obsah

Co je to? koroze-oprava?


Alma

Doporučené příspěvky

Neví někdo co má znamenat toto. Levý zadní "podběh" pod bočním kobercem. Je tam nenastříkana housenka s CO2, nikde není nic opálené, nebo to nikde nejeví známky stříkaní, prostě nic, nechápu Tak housenka od svařování to není, je to měkké asi plastizol, nebo jiná hmota.

post-42201-1262464645_thumb.jpg

post-42201-1262464626_thumb.jpg

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlape nechci tě strašit,ale tohle je bouračka jak řemen.

Pro jistotu dej fotky zvenku a oznac na kterym místě jsou ty sváry.Vypadá to na postupně natahováný a zaklepáváný plech.Ta měkká hmota je asi silikon nebo terostat(betamate),jako těsnění,který se používá do prostoru mezi bočnici a podběh.

Kix z výroby to nebude,většinou se vše v toyotě snažíme vyklepat a vytahovačkou doladit.Navíc i kdyby soudruzy ve škodovce byly takový prasata :t určitě by to zevnitř bylo zakryto kataforézou.

Když koukám na ty sváry,tak to vypadá jako od bodovky a ne od CO2.Ale musel bych to vidět,abych ti řekl víc.

Editováno: , autor: azriel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, vypadá to jako bodovka, ta "housenka" není svár,ale kousek tlumící hmoty. Zajímavé , že barva není nikde opálená. Další když už by to bylo, opravdu to není poznat z venku, ale že by nenastříkali i ten vnitřek? Auto mám ani ne týden kupované jako nebourané.

Auto má servisku , dá se dohledat někde v autorizáku, že se někde něco opravovalo? A řeknou mi to vůbec když jsem druhý majitel?

Z těch fotek není moc poznat.

post-42201-1262505131_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajeď si k vám do servisu a ať ti to zkouknou.. pokud budeš mít papír v ruce,že bylo auto 100% borané a v kupní smlouvě že ne,tak jdi rovnou za prodávajícím a přinejmenšim bych chtěl vrácení části peněz a pokud se bude cukat,tak bych od smlouvy odstoupil.

Pokud to dal opravit někde bez zápisu do servisky,tak asi těžko něco dohledáš.

Editováno: , autor: azriel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto podle mne není šance reklamovat , ani snížit cenu, ve smlouvě nic o tom že by v případě problémů bylo cokoliv možno reklamovat. Sice se prodavač dušoval, že auto není bourané, ale to je o ničem.Vše je kolem toho že: kupujícímu byla dána možnost auto nechat prohlédnout svým technikem, libovolně dlouhá jízda, kontrola na rampě, vozidlo je ojeté....... .ble..ble...

Navíc nemám náladu ani čas ani peníze na to se někde soudit s někým, natožpak s našim nejoblíbenějším bazarem , začíná na "A"

No prostě smůla, což u mne je naprosto normální.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neházej flintu do žita, jestli ti je schopen někdo ze servisu dát dobrozdání, že auto bylo bourané a tebe o tom nikdo neinformoval, máš nárok na nějaké řešení, tedy ve vztahu ke skryté závadě. Ne ani pokaždé v bazaru na toto mohou přijít a jestli to je solidní bazar tak se k tomu také nějak postaví. Jinak jestli o tom věděli a minulý majitel jim to řekl, jsou v průseru, v servisech bývají záznamy o opravách aut, proto je také super kupovat auto se serviskou, máš záruku, že se o autě něco dozvíš.Jestli o tom bazar věděl, zpočátku spoléhá, že tě odbydou a ty se stáhneš a necháš je napokoji, ale když budeš důraznej tak tu možnosti řešení jsou. Jinak přeji hodně úspěchů. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že by AAA auto....tam bych nekoupil ani žvejku v automatu... :) je znémé že dělají s autama šmé(opravy,výměny dílu...)

A v tomhle státě víš jakou máš asi šanci něco reklamovat nebo dokonce odstoupit od smlouvy..neboj oni to mají určitě dobře sepsaný... ;):feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele neodrazuj ho od toho to aspoň zkusit... já bych tam na ně naběhl a z kanceláře by mě musely leda vynést 4 chlapy,než abych odešel z prázdnou.Minimálně se slevou.jednoznačně je to zkrytá vada.Hlavně potřebuje papír že to bylo bourané a technik by to neodhalil při prohlídce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže bourané je to 100%, jsem z toho znechucen, na co potom je nějaká trapná servisní knížka. Navíc jsem měl oddělané plasty vzadu, je tam i nové zadní světlo (podle roku výroby) . Jak moc to bylo bouchlé nevím a ani to nepoznám . Teď jsem ještě koukal do všech papírů, a smlouvy, nikde není jakákoliv zmínka o výkupu/prodeji ,nějaké garanci kromě právního původu. Opravené je to pěkně , což o to. Kdyby to stříkli i zevnitř, tak bych si toho nevšiml a měl jsem klid.

Navíc k vozu oni dávají protokol o zkušební jízdě a předání vozu, (to je těch slavných 107 parametrů, které všude oslavují) Tam jsem našel v bodě karoserie : promáčknutí -ANO,poškrábaní-ANO,předchozí opravy karoserie-ANO, Moje smůla , že ten papír jsem neměl k dispozici,-já o něm nevěděl, byl přiložen až ke kupní smlouvě, no a já jej podepsal. Za blbost se holt platí, vyměnit do 7 dnů již nelze.

Věřím tomu, že oni opravu nedělali, ale věděli o ní, nebo mají možnosti si auto prověřit .

Budiž toto ponaučení pro všechny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ALMA:Taketo opravene auto mozes kupit aj jak UPLNE NOVE U PREDAJCU AUTA.!!!!!!

K poskodeniu auta dojde aj pri preprave auta zo zavodu k predajcovi. Tu mas foto skladu-parkoviska kde k poskodeniu dojde.

:smich::palec2: Uz bi som ta chcel vidiet jak kupujes auto s radostou kde je napisane v servisnej knizke ze bolo burane!!!!! :);)

Uz to neries a to vnutro-tie hnede bodky zatriekaj zinkovym sprejom abi ti to casom nehrdzavelo http://www.lacne-autodoplnky.sk/zinkovy-sprej-p-6432.html . :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci,mám podobnej problém.Mám fabii 1,4Mpi combi,rok 2001.Před rokem sem ji koupil v jednom bazaru na Černém Mostě a tam říkali že měla jen opravovaný pravý zadní blatník.Ale před časem jsem si montoval tažný a všiml jsem si že pravá strana kufru je vyvařená z jinýho plechu a je to přestříkávaný.Tak mi to nedalo a koukl jsem ještě na světla,přičemž levé je původní s rokem výroby 2001,ale pravé světlo a ostatní věci u světla mají rok výroby 2003.Takže jsem asi koupil bouraný auto,co?Předem děkuji za vaše názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, díky za odkaz, koukal jsem na ty videa, a je to teda hodně zajimavé. Řekl bych, že je to ono, ty "ťukance" z vnitřní strany. Opravené je to pěkně, což o to, z venku nejde poznat nic, a kdyby to zastříkli barvou z druhé strany, tak by si opravy nikdo ani nevšiml. Akorát mne sere že tím bodováním bude narušený pozink. Až bude teplo hned to nastříkám zinkem+vyperu voskem na dutiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Chlape nechci tě strašit,ale tohle je bouračka jak řemen.

Pro jistotu dej fotky zvenku a oznac na kterym místě jsou ty sváry.Vypadá to na postupně natahováný a zaklepáváný plech.Ta měkká hmota je asi silikon nebo terostat(betamate),jako těsnění,který se používá do prostoru mezi bočnici a podběh.

Kix z výroby to nebude,většinou se vše v toyotě snažíme vyklepat a vytahovačkou doladit.Navíc i kdyby soudruzy ve škodovce byly takový prasata :t určitě by to zevnitř bylo zakryto kataforézou.

Když koukám na ty sváry,tak to vypadá jako od bodovky a ne od CO2.Ale musel bych to vidět,abych ti řekl víc.

Mohu vás ujistit, že toto by fabriku neopustilo ani omylem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaroe - sice nie odborny nazor ale ja ten zinkovy sprej uz 6 rokom aplikujem na vyfuk... striekal som to 2x doteraz a vyfuk je stale povodny ako novy... :) Cize aspon kusok to pred hrdzou chranit predsa len bude... ale musi to ist na cisty povrch odhrzeny a odmastneny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi mám dotaz, spíš na PROCHY. Ten zinkový spray, není to jen nějaká stříbřenka? Zinek se nanáší žárově.

je to barva se zinkem oproti klasickému pozinku je to více méně k ničemu. Spíš to má dekorativní funkci. Nejlepší je to natřít klasickou antikorozní základovkou a pak stříknout voskem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...