Přejít na obsah

Columbus-radiotext


Doporučené příspěvky

Vcera kdyz jsem sedel v aute a hral si s radiem, tak jsem zmackl tlacitko "i" (mam Amundsena) a tam se zobrazi informace o dane stanici. Nazev pisnicky, ktera hrala se mi zobrazil nahore a pod tim byl text: "Radiotext neni dostupny" nebo tak neco ... Takze jak uz tady padlo - ty nazvy pisnicek se nevysilaji v radiotextu, takze by to na columbusovi melo fungovat ikdyz radiotext neumi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusim Vam to objasnit:

v CR je povoleny tvz. dynamicky text nazvu stanice. To je to, co Vam roluje na nazve stanice/ nazov pesnicky na Colombuse. Ak je nazov stanice dlhsi, tak ten nazov pekne roluje.

v SR legislativa tento dynamicky nazov nepovoluje t.j. zakazuje. Preto ukazuje len nazov stanice. Z toho dovodu napr. radio s dlhym naznom (jemne melodie) maju v texte len "jemne"...

Bolero resp. Audience po stlaceni tlacidla "i" vypise aktualne hranu skladbu (to radio ma podporu citatia tohoto kodu, Colombus tu funkciu nema)

Nazov stanice je tvz. PS

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusim Vam to objasnit:

v CR je povoleny tvz. dynamicky text nazvu stanice. To je to, co Vam roluje na nazve stanice/ nazov pesnicky na Colombuse. Ak je nazov stanice dlhsi, tak ten nazov pekne roluje.

v SR legislativa tento dynamicky nazov nepovoluje t.j. zakazuje. Preto ukazuje len nazov stanice. Z toho dovodu napr. radio s dlhym naznom (jemne melodie) maju v texte len "jemne"...

Bolero resp. Audience po stlaceni tlacidla "i" vypise aktualne hranu skladbu (to radio ma podporu citatia tohoto kodu, Colombus tu funkciu nema)

Nazov stanice je tvz. PS

SUPER...toto ma zaujimalo, preco to zobrazuje len v CR. Diky moc za pomoc! Problem teda vyrieseny :palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Columbus radiotext nemá... na mojom som zistil, že sa ani nedá zobraziť čas... čo to mám za šrot???

Ale keď mám pustené mp3 z HDD tak mi ukazuje Interpréta, názov pesničky a názov albumu...

Editováno: , autor: gugi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Columbus radiotext nemá... na mojom som zistil, že sa ani nedá zobraziť čas... čo to mám za šrot???

Ale keď mám pustené mp3 z HDD tak mi ukazuje Interpréta, názov pesničky a názov albumu...

Pri MP3 je to jasne:) a ze ti nezobrazuje cas bude bud tym ze to mas vypnute v nastaveniach,alebo tym ze to v nastaveniach vobec nemas koli starej verzii sw:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrovna tahám fw 2664...večer zkusím

Odkiaľ ťaháš? mne ten Columbus ani moc s Maxidotem nekomunikuje, dokonca na volante môžem len hlasitosť regulovať, iné tlačidlá nereagujú... Funguje mi to len tak, keď napríklad zapnem navigáciu, tak nabehne aj na Maxidote, keď to tlačítkom palubného počítača vypnem, tak sa tam už neviem dostať, jedine vtedy ak vypnem a znovu zapnem Columba to tam znova naskočí. Takisto to je aj s telefónom, keď sa pripojím cez bluetooth, tak na Maxidote naskočia voľby tel.zoznamu. Listovať mi v tom ide len tlačítkami na páčke palubného počítača...

Čítal som v návode na obsluhu, že keď stlačím a pridržím horné tlačítko palub.počítača, že by sa malo na maxidote zobraziť nejaké MENU... mne sa nič nezobrazí, aj keď to držím 20 sek. Viete mi s tým niekto poradiť??? Nikde som to tu nenašiel...

Čo sa týka tej aktualizácie Columba, ozvite sa niekto, kto máte to CD, nechcem to zadara... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v SR legislativa tento dynamicky nazov nepovoluje t.j. zakazuje. Preto ukazuje len nazov stanice. Z toho dovodu napr. radio s dlhym naznom (jemne melodie) maju v texte len "jemne"...

To asi neni tak uplne pravda. V praci mame VW T5 a tam obyčajné rádio Alpine mp3, rds atd. No a tam mi ten rádio text normalne ukazuje. Ci zapnem Expres alebo Vivu atd. Rádio text mi ukazuje aj moj receiver co mam na dom. kine. Takze Columbus to ma asi nejako blbo poriesene. Ale za tie prachy co stoji tak to tam mohli dat. Ved to ma aj obyc. rádio za par šupov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

XXX TOMCAT XXX , to asi tak pravda je. Este raz si to precitaj, a pozorne. Dynamicke data su povelene, ale NIE V NAZVE STANICE. Alebo, chces mi povedat, ze tvoje vymenovane zariadenia roluju nazov stanice ?? Ak ano, chcem to vidiet !!!! -_-

..alebo asi takto:

PS - staticke

RT - dynamicke

PS Expresu - EXPRES__

PS Jemnych Melodii - JEMNE___

PS [Program Service] - názov stanice

Názov stanice, ktorú práve počúvame. Zobrazuje sa na displeji v rozsahu 8 alfanumerických znakov. [napr. "_REBECA_"]. Niektoré rádia používajú aj priebežné zmeny údajov a ich neustálou cyklickou výmenou vytvárajú dynamický PS ["K_I_K_S_", "19_FEB99", "TH_08:38"]. Dynamické PS je u nás zakázané, aby neodvádzalo pozornosť vodičov.

RT [Radio Text] - rádiotext

Zobrazuje na displeji prijímača ľubovoľný text vysielaný zo štúdia - rôzne správy, inzeráty, reklamy a telefónne čísla. [Pozor, RADIOTEXT sa často mýli s dynamickým PS. Dynamické PS je to, čo vysiela Kiks či Dúha]. Autorádia túto službu z bezpečnostných dôvodov neumožňujú [pre možné zníženie pozornosti vodiča].

PI [Programme Identification] - identifikačný kód stanice

Umožňuje príjmaču rozlíšiť konkrétny druh programu od iných. Pre Slovensko sú určené PI kódy začínajúce sa 5-kou [Pomocou PI je príjmač schopný rozlíšiť jeden program od iného, toto sa používa v spojení s funkciou AF. Na rozlíšenie nie je používaný názov na displeji - čiže ak by dva rôzne programy s PS: "R-KOLIBA" a "_ZILINA_" mali ten istý PI kód, pre prijímač by to bol jeden a ten istý program].

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...