Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Ešte pridám jeden "extrémistický" rekord - BA-Košice strednou trasou, priemerná spotreba podľa PP 4,4l :o Na 1 nádrž som vtedy spravil cestu tam aj naspäť + nejaké motanie, celkovo 1069km. A bolo to s pažravým 1.4MPI 44kw... Naozaj si nevymýšľam, mám aj svedka.

na jedno nádrž skoro 1100km...takže jak nafta????nevím nevím.....ale když máš svědka....a to jsi jezdil nanejvýš tak 60km/h.......a samá lechtačka plynu...já najel nejvíc na nádrž 820km.....a to sem plyn lechtal taky....mám asi velikou těškou nohu... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takmer vsetci tu riesite spotrebu s pripomienkou hodne lehka noha....

Preco? To mi nejde na rozum ako sa da normalne jazdit v premavke s 1.4kou alebo 1.2kou s lahkou nohou. To sa da na dialnici ist 1oo kmh ale kto by potom pouzival dialnicu nato, aby isiel 100?

Ja som to preto minuly tyzden skusil.

Jazdim na Skoda Fabia HTcerveneP. 1.2l Kombi.

Byvam momentalne v malom meste,kde je mestskej premavky malo. Mame v meste iba dva semafory. Kamkolvek jazdim, je to takmer vzdy okreska,ako sa tomu tu hovori.

Na prejdenych cca 700 km lahkou nohou, co znamena mierne plynule zrychlovanie preradovanie pri cca 3000 ot.. Rychlosti tak 70 az90kmh. Dal som si na tom zalezat, nikam som sa neponahlal, vzdy som si dal dostatok casovej rezervy.

Priemerna spotreba 5.9 l.

Inokedy jazdim bud 100 alebo aj viac, aby s tym autom nebola uplna nuda, pri zrychlovani bezne tocim do 4, 4.5 tis. otacok kde ma aj kus zaber ako normalne auto a spotreba je 6.3.

Stoji to zato mat lahku nohu pri tomto motore?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.9 TDI PD:

mesto 6.5-7, svizna jazda, s velmi lahkou nohou a podtacanim sa da ist na 5.5

okresky 5.5, s velmi lahkou nohou sa da ist pod 4.5,

dialnica 5.3-6.5 podla sposobu jazdy

pri maximalke na nemeckych dialniciach 10...

dlhodoby priemer 6.5-6.7, 90% mesto

gumy 195/15, a lahku nohu prilis nemam ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fabiu 1,2HTP 40kw.Tankujem pravidelne za 1000 sk,tj.23-24 l benzinu. Nemám PP ale podla tach.s týmto najazdím cca380km.Jazdím len mesto do 15 km a dvaja ludia. Mám naozaj lahkú nohu a spotreba mi vichádza 6,4 l.Myslím si že

za menej,to naozaj už nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat. Rozhodoval jsem se mezi fábií htp 40kw a puntem 1.2 8V. Nakonec vyhrálo Punto. Teď jsem se vrátil z dovolené na Slovensku. Spotřeba byla 5,1 l Chci se zeptat, kolik tahle fabie žere při ustálené rychlosti 130 Km/h. Punto to má mezi 6,5 a 7litry. Tam už opravdu záleží na každém nepatrném stoupání nebo protivětru. Jsem se spotřebou nadšený a jen se chci zeptat, jestli by to šlo i s Fábkou.

Ptám se vážně, určitě nechci nějak provokovat nebo urážet Fábie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím zo Slovenska. Mám Fabiu 1,4 50kW, ktorá mi podľa PP spotrebuje po zohriati motora mimo mesta pri rýchlosti do 100km/h okolo 5 litrov. Samozrejme uplne s ľahučkou nohou. Pri dlhšej jazde mám i podľa PP i spotrebu 4,7 -4,9 litra, ale priemerná rýchlosť je podľa PP okolo 70 km/h. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

já mám Fabii Combi 1,4 55kW a spotřeba se liší jak od ročního období, tak samozřejmě ujetých vzdálenostech. Na dlouhou trasu se mi podařilo stlačit průměrnou spotřebu na 4.9l, ale při městských pojíždkách je to zase tak nějak kolem 7,5. čili průměrně spotřeba vychází na 6,3 litru v létě, v zimě roste na 6,9. Jak podle počítače, tak podle kalkulace při tankování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1,4 - 50kW combi . Vrátil jsem se z dálkové mimo město mi to vzalo 6,5L.

A to jsem jel nejvíce 110km/hod.

Není to nějak moc ?

6,5 je dost, aspon z mojeho pohledu :t

chce to netocit nad maximalni kroutak, tj. do 2800ot/min, spis min

a netrapit ho rychle pri jizde do kopce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...