Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

bolo by vhodne napisat styl jazdy, trat, priemerku, dlzku trasy atd atd..

inac je to nic nehovoriace cislo, aj ked pekelne nizke

tym som chcel len demonstrovat to ze ked tu niekto tvrdi ze lahka noha na plyne a plne auto a este aj kufor a hodi tu spotrebu 4litre tak sa tomu jednoducho neda verit, na tu moju fotku by som mohol povedat asi tolko-plne auto aj kufor na dialnici rychlost 170, lahka noha na plyne a aha sptreba aku by si prial asi kazdy, ale nieje tomu tak-kazdy tu pise ze lahka noha na plyne no ja som sa este nestretol na ceste s fabiou ci sa plazila, lebo na fabii a hlavne pri maloobjemovych motoroch sa neda mat lahku nohu ked chcete ist aspon 120km/hod samozrejme je nieco ine ked chodite po meste 40 a predbehne vas aj dedko na polskej fiatke, ale tomu sa uz neda hovorit jazda ale plazenie, cize ako hovori stare zname prislovie "za malo pnazi, malo muziky" presne to iste plati aj pi fabii

na koniec asi tolko, ked si tu niekto potrebuje ukludnvat ego na ukor toho ze tu vsetkych klame ze mu to zerie 4 litre na sto km tak prosim, je to jeho vec, ale nikto tu nieje hlupak a kazdy ma fabiu a ked niekto napise ze mu to zerie v meste 9 litrov tak je to pri tychto motoroch normale a nemusi ist vobec na ziadnu diagnostiku, mne to zerie v zime po meste 10-11 litrov a na dagnostike som bol pred vcerom le pre uplne inu vec a auto je div sa svete v poriadku po kazdej stranke a spotebu beriem taku aka je lebo niesom dedko dochodca co sa po cest vlecie a nemam lahku nohu ja mam na plyne tehlu :smich: a brzdy mi nepribrzduju.....

a fotku zo spotrebou tu mozem dat hociaku, asi tolko.....

Editováno: , autor: karol 2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bolo by vhodne napisat styl jazdy, trat, priemerku, dlzku trasy atd atd..

inac je to nic nehovoriace cislo, aj ked pekelne nizke

tym som chcel len demonstrovat to ze ked tu niekto tvrdi ze lahka noha na plyne a plne auto a este aj kufor a hodi tu spotrebu 4litre tak sa tomu jednoducho neda verit, na tu moju fotku by som mohol povedat asi tolko-plne auto aj kufor na dialnici rychlost 170, lahka noha na plyne a aha sptreba aku by si prial asi kazdy, ale nieje tomu tak-kazdy tu pise ze lahka noha na plyne no ja som sa este nestretol na ceste s fabiou ci sa plazila, lebo na fabii a hlavne pri maloobjemovych motoroch sa neda mat lahku nohu ked chcete ist aspon 120km/hod samozrejme je nieco ine ked chodite po meste 40 a predbehne vas aj dedko na polskej fiatke, ale tomu sa uz neda hovorit jazda ale plazenie, cize ako hovori stare zname prislovie "za malo pnazi, malo muziky" presne to iste plati aj pi fabii

na koniec asi tolko, ked si tu niekto potrebuje ukludnvat ego na ukor toho ze tu vsetkych klame ze mu to zerie 4 litre na sto km tak prosim, je to jeho vec, ale nikto tu nieje hlupak a kazdy ma fabiu a ked niekto napise ze mu to zerie v meste 9 litrov tak je to pri tychto motoroch normale a nemusi ist vobec na ziadnu diagnostiku, mne to zerie v zime po meste 10-11 litrov a na dagnostike som bol pred vcerom le pre uplne inu vec a auto je div sa svete v poriadku po kazdej stranke a spotebu beriem taku aka je lebo niesom dedko dochodca co sa po cest vlecie a nemam lahku nohu ja mam na plyne tehlu :smich: a brzdy mi nepribrzduju.....

a fotku zo spotrebou tu mozem dat hociaku, asi tolko.....

Ač vyjimečně, musím se zastat maloběmových motorů 1.2, nesouhlasím stím že by se nedalo jet 110-120 s lehkou nohou naplynu. Samořejmě pokud se budeme bavit třeba už o 130-140...atd tak tam už se na to šlapat musí, ale 120 je pohodová cestovní rychlost těhle malooběmáků a žádná "cihla na plynu" skoro jak tu píšeš. :p:p:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak já jsem dneska jel kousek od V. Popovic, směr Praha. Šousky, dálnice, zastávka v McDonald na snídani v Drivu, město (jižní spojka až na Smíchov). Teplota tři stupně, trochu vlhko, pruměrná rychlost 65km/h. Moje Beruška se svezla za 6,6 l/100km podle PC. Jinak jezdim okolo 7,4 l/100km dlouhodobě. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepročítal jsem to celý, zajímá mě reálná spotřeba HTPčka. seriozně. koupili jsme jednu haťapku do firmy, dneska jsem s ní jel a po městě jsem dosáhnul průměrný spotřeby 18l/100km :D .

samořejmě jsem zkousel, co ten motor umí a uznávám, do města OK, při volnější cestě zpět spotřeba klesla na 14l/100km. za kolik jde jezdit normalně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spotreba je zaujimavy pojem. mne to bere pri 100km/h 4-ka rovina mimo mesto od 5-5,5L. dialnica 130km/h cca 6,5-7L. to vsetko zalezi od roznych podmienok vsade a pri kazdom rezime sa da ist za roznu spotrebu :)) pri tej 120-130km/h ked tomu clovek da plny tak ke to citit cize sedacky neutrhava :D ale aj na spotrebe sa to prejavi. tento motor je tak na 130-140km/h v pohodicke. da sa ist aj dlhodobo 160km/h lenze tam uz je aj spotreba. zatial co som isiel tak 180km/h to je uz pekny zrut to uz dava o sebe vediet, nicim nepohrdne co je pri ceste zozere vsetko :D rozumna jazda je tych 130-140km/h podla mna aj ked som sa stretol s roznymi nazormi ze 180 nie je problem, potom ze tak do 110 -120 to nezere. to si musi kazdy skusit aby videl aku ma spotrebu co je pre neho priatelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průměrná kombinovaná s hlídáním lehké nohy, prázdné auto obsazené 1-2 osobami 5,5-6,0, na kratších trasách tak do 15km většinou spíš k těm 6,0, město 8,0

Cesta na dovolenou, dálnice, plně naložené auto s nohou téměř na podlaze, tachometrových 160km/h, 5000-5250ot/min 11-12l/100km <_< Obdobně jak psal Houmr, tady už se vyplatí přemýšlet, jestli jet raději někde okolo 120-130km/h nebo to hnát jak zdutou kozu a "připlatit si" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wassermann: s tou spotrebou je to tak tam uz ide o to ci ten usetreny cas stoji za to. ale ja som viac menej myslel na to ze maloobjemovy motor drzat v vo vysokych otackach co jest skoro stale plny plyn. samozrejme raz za cas to trochu prevetrat nie je naskodu prave naopak. na motorizacii 1,4 16V 55kW je na dialnici kedy motor ma taky spravny zvuk a aj sa citi podla mojho sluchu dobre je od 3500-4000ot to odpoveda 130-140km/h. potom do tych 4500ot. zacina o sebe davat vedie a pri 5000ot uz je aj pocut ze tu jeho vykon vrcholi. tot moje poznanie.

p.s.: aj tak zvuk ma taky sportovejsi ho zacina chytat od 3500-4000 :D krasne to pocut po prekroceni 3000ot a ak sa priblizi k 3500 tak zacina uplne iny zvuk :)

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,4 44kW dnes Žďár n.S. - Bechyně (131 km po okreskách, dálnici, 1. třída, pak zase okresky), 2 lidi v autě 5,6 l/100 km. A nedávno Bechyně-Praha (okresky, 1. třída, dálnice) 4,7 l/100 km, tomu jsem ani sám nevěřil...

Jinak dlouhodobá v rozmezí 5,9 až 6,3 l/100 km

Editováno: , autor: mischicka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,4 44kW dnes Žďár n.S. - Bechyně (131 km po okreskách, dálnici, 1. třída, pak zase okresky), 2 lidi v autě 5,6 l/100 km. A nedávno Bechyně-Praha (okresky, 1. třída, dálnice) 4,7 l/100 km, tomu jsem ani sám nevěřil...

Jinak dlouhodobá v rozmezí 5,9 až 6,3 l/100 km

jsem na tom stejně jako myšák, mám akorát o pár koníků víc (50KW) a spotřebu mám také podobnou -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...