Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Není tu ještě někdo, kdo by měl zkušenosti se spotřebou 1,4TDi?

Kolega ji má, najeto 30t km a prská jako čert, spotřeba po městě 6-7l, rozhodně vyšší než třeba u Octy 1,9TDi :huh: Ale nevím, jaký je řidič a jaký má jízdní styl, tak by mě zajímaly zkušenosti Vás na fóru, pánové, ikdyž je mi jasné, že 1,4TDi asi moc lidiček mít nebude, ale snad aspoň někdo se najde...

Zdravim,

mame ji v praci, nikdo ji nesetri a je tam dlouhodobej prumer 5.6l a neni problem s ni jezdit kombinovane pod 4l. Taky zalezi jakou ma verzi, todle je 59kW a co vim, tak ta nejnizssi verze ma vyssi spotrebu (tusim ze je to 51kW) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není tu ještě někdo, kdo by měl zkušenosti se spotřebou 1,4TDi?

Kolega ji má, najeto 30t km a prská jako čert, spotřeba po městě 6-7l, rozhodně vyšší než třeba u Octy 1,9TDi :huh: Ale nevím, jaký je řidič a jaký má jízdní styl, tak by mě zajímaly zkušenosti Vás na fóru, pánové, ikdyž je mi jasné, že 1,4TDi asi moc lidiček mít nebude, ale snad aspoň někdo se najde...

Máme ho v práci jako služebáka. Je to ten slabčí (51kW), mimo město to jede v pohodě i za 4l na 100, ale ve městě jak říkáš tak kolem 6l je to tak :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,4 TDi mam taky a sem s tim hodně spokojenej. Spotřebu po městě bez problému podle PP kolem 5 L a na delší vzdálenosti klidně 4 L. Kombinaci mam teď myslim 4,8 L takže slušný. Malinko se mi teď zvedla spotřeba na zimních pneu o nějakou desetinku. Mam teda tu 59KW.

Editováno: , autor: tdidriver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak čerstvé měření:

Trasa Liberec-Jablonec-Rychnov u Jbc-Praha ČM 7,3l/100km

a zpět to samé, měřeno odděleně.

1,2 HTP 47 kW Combi Creation 35 000 km.

5 osob, kufr prázdný, prům. rychlost 67 km/h, na R10 pokud to šlo tak 100-120 km/h

Údaje z PP.

Zdá se mi to hodně, zvlášť ve srovnání s ůdaji v dokumentaci k vozu.:(

jj...určitě v 5ti to je normální spotřeba.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tdidriver: s tou kombinovanou spotřebou 4,8l....jestli se ještě můžu zeptat, jaký podíl u této hodnoty má jízda po dálnici, mimo obec a po městě? A využíváš třeba často brždění motorem nebo spíše dojíždíš, třeba ke křižovatkám, na volnoběh? Díky za info. -_-

Tak poměrově bych řekl že je v tom všechno tak stejně. Jezdim hodně dálnici a město, ale občas i mimo obec. Pravda je že hodně brzdim motorem, připadá mi to docela výhodný i na plynulost jízdy. Po dálnici jezdim tak těch 140 a mimo obec tak těch 100 - 110 řekněme, takže určitě žádná brzda. A jinak mi ta spotřeba nepřijde nijak zvláštní, na Toledu 1,9 TDi 81KW sem měl dlouhodobej průměr 5,4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tdidriver: s tou kombinovanou spotřebou 4,8l....jestli se ještě můžu zeptat, jaký podíl u této hodnoty má jízda po dálnici, mimo obec a po městě? A využíváš třeba často brždění motorem nebo spíše dojíždíš, třeba ke křižovatkám, na volnoběh? Díky za info.  -_-

Tak poměrově bych řekl že je v tom všechno tak stejně. Jezdim hodně dálnici a město, ale občas i mimo obec. Pravda je že hodně brzdim motorem, připadá mi to docela výhodný i na plynulost jízdy. Po dálnici jezdim tak těch 140 a mimo obec tak těch 100 - 110 řekněme, takže určitě žádná brzda. A jinak mi ta spotřeba nepřijde nijak zvláštní, na Toledu 1,9 TDi 81KW sem měl dlouhodobej průměr 5,4.

To zní docela dobře. Díky za info -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám takovej dotaz. jaká je odchylka spotřeby, kterou udává palubní pc. Nejde mi o okamžitou (ze které to samo že vychází) ale o průměrnou. Nikdy jsem nad tím nijak nedumal, ale minulej měsíc jsem si vzal kalkulačku, měl jsem přesně změřené kolik jsem ujel na nádrž, kolik jsem tankoval, a prostě mi to nějak nesedí s průměrnou spotřebou dle palubního pc za toto období. Prostě podle nádrže jsem měl spotřebu tak 9/9.5 litru na sto, ale podle palubního pc jsem měl spotřebu 8. Počítáno teda na jednu nádrž.

Musel jsem asi někde udělat chybku, ale kde :D

P.S. Taky máte MPÍčkáři takovou šílenou spotřebu teďka když se ochladilo + zimáky? Pravda, jezdím teď pouze po Praze..

Editováno: , autor: luckyluck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska v 5:30 Strašnice- Suchdol 23 km, průměrná spoteba 6.1 l/100km cesta zpátky stejná spotřeba 5.6 l/100km. (:

Ale to je tím že jedu Jižní spojkou, tunelama atd...

hm.. to je slušný, to máš spořivku. Ale pokud jedu do 100 po spojce, jsem tam taky za 6 litrů. Jenže když jedu do práce, což je šílená cesta, skrze prahu 17 km, tak to pod 8 nedokážu, vlatně 8 beru jako super,hi. A domů jedu stejně, sice už není provoz, ale je to zase celou dobu stoupání :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni.

Udat spotřebu je jedna věc, ale samotný parametr má nulovou vypovídací schopnost. Bylo by pěkné uvést i parametr dlouhodobé průměrné rychlosti, který přiblíží jak a kde se s autem jezdí. Já mám spotřebu 7.1l/100km a průměrnou rychlost 42km/h. Pokud bych se chtěl porovnat s někým kdo taky jezdí za 7.1 ale průměrnou rychlost má 80km/h, je jasné komu to žere víc...

Fabule 1.4MPI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni.

Udat spotřebu je jedna věc, ale samotný parametr má nulovou vypovídací schopnost. Bylo by pěkné uvést i parametr dlouhodobé průměrné rychlosti, který přiblíží jak a kde se s autem jezdí. Já mám spotřebu 7.1l/100km a průměrnou rychlost 42km/h. Pokud bych se chtěl porovnat s někým kdo taky jezdí za 7.1 ale průměrnou rychlost má 80km/h, je jasné komu to žere víc...

Fabule 1.4MPI

a toto ma tiez nulovu vypovedaciu hodnotu, kedze tych priemrnych 42km/h moze byt dialnice pri 140tacho a mesto, pricom tych druhych 80km/h moze byt iba medzimesto.

Hold aky to ma vypovedaci charakter? .... nulovy, iba toto nestaci :rtfm:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám takovej dotaz. jaká je odchylka spotřeby, kterou udává palubní pc. Nejde mi o okamžitou (ze které to samo že vychází) ale o průměrnou.

Tenhle vypocet sem provadel po 15000 km. PP se nuloval samozrejme driv, takze jsem si vzdy pri nulovani spotrebu poznacil a po 15000km spocital prumer.

Benzin jsem spocital podle uctenek (rekl bych ze na takovou vzdalenost je to dostatecne presne).

Vysledek byl ten ze skutecna spotreba byla o 0,05 vyssi nez udaj PP, coz je vlastne nad jeho rozlisovaci schopnosti, protoze ukazuje jen na 1 desetinne misto.

Vyslo to asi na -1%, takze takrka dokonale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 1,9TDi PD naj.190tis. jezdím v létě 5,8 (s klimou), zima ikdyž zatím nic moc - listopad- 6,2. Jak to tady čtu tak mě trumfne kdejaký benzín, asi je někde chyba.

Takovouhle spotřebu má Passat 1,9TDi a ne fabie, to mi příde fakt hodně, ale jako vždy záleží na tom kde jezdíš a jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 1,9TDi PD naj.190tis. jezdím v létě 5,8 (s klimou), zima ikdyž zatím nic moc - listopad- 6,2. Jak to tady čtu tak mě trumfne kdejaký benzín, asi je někde chyba.

jezdim za prakticky identicke parametry, a jedina chyba je v nas v ridicich ver mi.Aspon ja osobne at jedu kam jedu vzdycky se pristihnu ze delam neco neekonomickeho a pak se divim ze mam vysokou spotrebu, hold ono ty kone k tomu svadeji trosku to polechtat.

Pokud jezdis tak jako ja ze nekoukas na PP a proste jedes, a snazis jezdit tak jako ostatni tak to sou ok hodnoty.

Kdyby jsi jezdil vsude ekonomicky, tj. tak do 2 tis otacek na kazdy stupen, a hral si s pedalem a zbytecne nebrzdil, tak bys hned videl jak to poleti dolu ta spotreba a ve finale ani nebudes moc prekvapeny o kolik pozdeji prijedes.

Muj test byl Praha - FM (371 km) max 8.1/100 - Prumer 144 km/h

min 4.4/100 - Prumer 101km/h

a rozdil byl nejakych 40 minut a pritom zhruba o 14 litru mene nafty spotrebovane coz jsou pekne penize a jeste clovek neni takovy vykoukany a dreveny kdyz jede pomalu, kocha se krajinou.)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rass,4.12.2006, 9:47 ] S 1,9TDi PD naj.190tis. jezdím v létě 5,8 (s klimou), zima ikdyž zatím nic moc - listopad- 6,2. Jak to tady čtu tak mě trumfne kdejaký benzín, asi je někde chyba.

Takovouhle spotřebu má Passat 1,9TDi a ne fabie, to mi příde fakt hodně, ale jako vždy záleží na tom kde jezdíš a jak.

Pochybuju, že to je pašík PD, s klasikou tdi asi není problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 1,9TDi PD naj.190tis. jezdím v létě 5,8 (s klimou), zima ikdyž zatím nic moc - listopad- 6,2. Jak to tady čtu tak mě trumfne kdejaký benzín, asi je někde chyba.

jezdim za prakticky identicke parametry, a jedina chyba je v nas v ridicich ver mi.Aspon ja osobne at jedu kam jedu vzdycky se pristihnu ze delam neco neekonomickeho a pak se divim ze mam vysokou spotrebu, hold ono ty kone k tomu svadeji trosku to polechtat.

Pokud jezdis tak jako ja ze nekoukas na PP a proste jedes, a snazis jezdit tak jako ostatni tak to sou ok hodnoty.

Kdyby jsi jezdil vsude ekonomicky, tj. tak do 2 tis otacek na kazdy stupen, a hral si s pedalem a zbytecne nebrzdil, tak bys hned videl jak to poleti dolu ta spotreba a ve finale ani nebudes moc prekvapeny o kolik pozdeji prijedes.

Muj test byl Praha - FM (371 km) max 8.1/100 - Prumer 144 km/h

min 4.4/100 - Prumer 101km/h

a rozdil byl nejakych 40 minut a pritom zhruba o 14 litru mene nafty spotrebovane coz jsou pekne penize a jeste clovek neni takovy vykoukany a dreveny kdyz jede pomalu, kocha se krajinou.)))

A jaky jsi mel cas u te cesty Praha-FM?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...