Přejít na obsah

Fabky na dálnici


srandek

Doporučené příspěvky

Tak jsem si to včera odpoledne jel spokojeně domu z Prahy po dálnici svojí Fabkou combi MPI v červený barvě a najednou mě začal předjíždět kluk s novou fabkou combi taky v červený barvě. Zařadil se přede mě a zklidnil jízdu. Po chvíli mě začal zdržovat, tak jsem ho předjel a on to snad vzal jako výzvu nebo co a začal předjíždět zas on a začalo mírný soutěžení, ač dost vyrovnaný :D . Jenomže po 5 km se přidala další červená fabie combi v červený barvě, ta naštěstí udržovala tempo za mnou. Ovšem co čert nechtěl - oprava dálnice, stažený do jednoho pruhu a osmdesátka. No zpomalovali jsme pozvolně a jelikož tam schovaný policajti měřili v křoví, tak naměřili a za chvilku nás začli zastavovat. Ovšem tomu co jsem viděl, jsem nemohl uvěřit. U té krajnice stály přede mnou další dvě červený fabie combi. Ten policajt z toho byl na větvi, že ještě v životě nezastavily najednou 5 stejných aut. Do toho ovšem už mu ve vysílačce kolega hlásil další červenou fabii, ale ta už byla krátká. Tak nás tam odměnily hromadně složenkama na 500,-. No holt 121 se na 80tce nejezdí! Ale ta kolona stejných aut při silniční kontrole byla fakt skvělá a kdybych se do toho nedostal náhodou tak tomu nevěřim :)

Taky vás někdo provokoval se stejnym autem na silnici? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna ano. Cervena Fabka kombi na dialnici v CR. Nekecam, je to tak :). Bolo to na tom novom useku co je smerom na Kromeriz. Aj ked sa tusim jednalo o sluzobne auto dialnicnej spolocnosti. Dlho mi bol nalepeny na zadku a potom to svihol predomna a na zadku som bol ja. Pricom stale udrziaval moju rychlost. Jasna provokacia, ale ja som sa nedal :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

srandek - že si to neodfotil apoň mobilom!

Za 500, to je celkom lacné! Mne sa raz stalo, že som (ako inak v červenej :D ) išiel cez dedinu, kde viem, že merajú pravidelne. Tak som dodržiaval rýchlosť a policajtov som aj videl merať. Tak som len skontroloval tachometer. Pred miestom merania ma dokonca predbehlo nákladné auto. Hovorím si, že ako fajne zacvaká, v mieste hliadky ani nebrzdil! A čuduj sa svete, jeho nezastavili. Ale mňa áno a policajt ma presviedčal, že mám bielu Feliciu a mám platitť! To sa už niekomu stalo?

A ešte sranda, keď už riešime farby. Kedysi dávno som mal bordového Favorita s porivenou ŠPZ. Keď si otec kúpil zelenú Feliciu, tak som si dal vymeniť číslo, takže sme mali s otcom rozdielne len posledné číslo. Pri jednej policajnej kontrole ma zastavili s Feliciou a dal som im papiere od Favorita. Kontrola prešla bez problémov. Čo tam po tom, či Felicia alebo Favorit a zelená je vlastne taká istá, ako červená!

Z toho vyplýva, že niektorí policajti sú fakt blbí! :ph34r:

Ale mňa najčastejšie na ceste provokovali biele firemné Octavie. Ale 1,9 TDI/66 či 1,6/75 nemalo šancu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

srandek - že si to neodfotil apoň mobilom!

No já bohužel nemám v mobilu foťák, což mně teď dvojnásobně mrzí, protože to bylo fakt suprový. Těm policajtum se to taky líbilo a možná proto to bylo tak laciný ;) Musim říct, že byly v pohodě, což se mi tak často nestává

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna ano. Cervena Fabka kombi na dialnici v CR. Nekecam, je to tak :). Bolo to na tom novom useku co je smerom na Kromeriz. Aj ked sa tusim jednalo o sluzobne auto dialnicnej spolocnosti. Dlho mi bol nalepeny na zadku a potom to svihol predomna a na zadku som bol ja. Pricom stale udrziaval moju rychlost. Jasna provokacia, ale ja som sa nedal :).

Tak tos měl podobný jako já, akorát nás se tam sešlo trochu víc :D A taky jsem se nedal a nedal a nedal a pak platil a platil:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tos měl podobný jako já, akorát nás se tam sešlo trochu víc :D  A taky jsem se nedal a nedal a nedal a pak platil a platil:D

Tak to sme sa zle pochopili, ja som sa sice nedal, ale vyprovokovat :D.

No tak v tom případě jsi lepší, já na to taky zezačátku kašlal, ale on ne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

srandek - že si to neodfotil apoň mobilom!

Za 500, to je celkom lacné! Mne sa raz stalo, že som (ako inak v červenej :D ) išiel cez dedinu, kde viem, že merajú pravidelne. Tak som dodržiaval rýchlosť a policajtov som aj videl merať. Tak som len skontroloval tachometer. Pred miestom merania ma dokonca predbehlo nákladné auto. Hovorím si, že ako fajne zacvaká, v mieste hliadky ani nebrzdil! A čuduj sa svete, jeho nezastavili. Ale mňa áno a policajt ma presviedčal, že mám bielu Feliciu a mám platitť! To sa už niekomu stalo?

A ešte sranda, keď už riešime farby. Kedysi dávno som mal bordového Favorita s porivenou ŠPZ. Keď si otec kúpil zelenú Feliciu, tak som si dal vymeniť číslo, takže sme mali s otcom rozdielne len posledné číslo. Pri jednej policajnej kontrole ma zastavili s Feliciou a dal som im papiere od Favorita. Kontrola prešla bez problémov. Čo tam po tom, či Felicia alebo Favorit a zelená je vlastne taká istá, ako červená!

Z toho vyplýva, že niektorí policajti sú fakt blbí! :ph34r:

Ale mňa najčastejšie na ceste provokovali biele firemné Octavie. Ale 1,9 TDI/66 či 1,6/75 nemalo šancu :D

no mě už se taky povedlo párkrát platit za rychlost, ale vždycky sem měl asi štěstí na dobrý cajty, páč mám pocit, že sem víc jak tři kilča neplatil :D , a tro sem jednou udělal prasárničku před fízlama, že mě nejdřiv chtěli sežrat řidičák a pak zastřelit a nakonec taky jen za tři kila -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už se vyprokovovat nenechávám, od té doby co mám fábii jsem se hodně zklidnil. Když jsem ale ještě měl BMW, tak pokud byl rovnocenný soupeř (takových těch mladíků co to na mě občas na křižovatkách zkoušeli v 1,6-kách, jsem si nevšímal), tak jsem do toho občas šel. V paměti mi utkvěli dva případy. Jednou jsem uviděl v zrcátku e34 530i V8 (znal jsem ho od vidění), tak jsem začal zrychlovat jestli se chytí a taky, že jo, visel mi za zadkem, ale nepředjel. Druhý případ byl, když mě po cestě z tuning srazu z Hradce dost agresivním způsobem předjela 740i, tak jsem ho nechtěl nechat ujet, držel jsem se, ale na předjetí jsem neměl. Jenomže pak začal jet dost prasáckym způsobem a začal předjíždět v zatáčkách, kam nebylo vidět, tak jsem se na to radši vys*al. Dneska říkám, že když jsem to BMW prodával, tak jsem tyhle závodnické choutky zapoměl vyndat z kufru a prodal jsem ho i s nimi. Dneska už nemám potřebu s někým závodit a někomu něco dokazovat, asi to uklidnění přichází s věkem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to nie je len o veku, ale aj o aute. Ja osobne si so svojou HTP neviem moc dobre predstavit nejake predbiehanie a dotahovanie sa s niekym. Navyse si nepotrebujem nic dokazovat. Kto vie kolko tych mladikov co sekaju frajerov na roznych farach to auto naozaj aj vlastni. Tatinko pozical a syncek ide robit frajera. Ale aj keby bolo jeho tak taketo veci ja osobne neschvalujem. Koli podobnym idiotom zomieraju na ceste ludia. A vacsinou na to doplatia prave ti druhi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len sa nedajte vyprovokovať. Mne sa teraz stalo, že som sa vracal pomerne neskoro v noci domov. Nejakí mladíci sa na mňa lepili, ale mal som ich na háku, cieľom bolo bezpečne doraziť domov. Chalaniská ma predbehli vo veľkom štýle a vzďaľovali sa. V prvej zákrute dostali šmyk a urobili niekoľko kotrmelcov mimo cesty. Doteraz to mám pred očami a nebolo to nič príjemné. Ich rýchlosť odhadujem na cca 140 km/h. Ešte som jedného viezol na úrazovku, dokrvavil mi celé sedadlo, bundu, čapicu. No radšej to nezažiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu z jiného "závodnického" soudku - kamoš má Octu. 1.8 20V turbo polaďenou na nějakých 140kW - na prdeli auta má štítek 1.4 - 16V - občas se prý docela pobaví - není to žádnej závodník, ale občas své mnohakoňové stádo protáhne, když se mu na prdel nalepí nějaké TDícko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu z jiného "závodnického" soudku - kamoš má Octu. 1.8 20V turbo polaďenou na nějakých 140kW - na prdeli auta má štítek 1.4 - 16V - občas se prý docela pobaví - není to žádnej závodník, ale občas své mnohakoňové stádo protáhne, když se mu na prdel nalepí nějaké TDícko

on je hlavne tenhle motor v octavii blbost, tak jestli se na to nekdo chyta, tak to musi tedy byt myslitel..... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do oktávek se dávál i 1,4 44kW empéí, 16v se dává doteď, ne??

tjo, tak to jsi me prekvapil.... co vim, tak do prvnich ochcavak se daval i motor co jsem mel ve felicii 1,3 50kW

ted jsem kouknul na web skodarny a maji tam...1,4 MPI/55 kW ..... :huh:

tak to jsem teda netusi :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do oktávek se dávál i 1,4 44kW empéí, 16v se dává doteď, ne??

tjo, tak to jsi me prekvapil.... co vim, tak do prvnich ochcavak se daval i motor co jsem mel ve felicii 1,3 50kW

ted jsem kouknul na web skodarny a maji tam...1,4 MPI/55 kW ..... :huh:

tak to jsem teda netusi :skoda:

Kdes to vzal, že do Oktávek dávali 1.3 50 kW z Felicií? Nejslabší benzín byl 1.6 MPI 55 kW a ten byl nahrazen 1.4 16V 55 kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

videl na vlastni oci... ;)

No je pravda že jsem taky ve Felicii na vlastní oči viděl motor z Oktávky ;) tak proč by si někdo do Oktávky zase nedal motor z Felicie :smich::smich::smich:

e-e toto bylo primo od tovarny..... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Presne tak, kedysi bol u Octavie aj motor 1,4 MPI 44 kW. Teraz sa už pod skratkou 1,4 MPI ukrýva 55 kW 16V motor. Inak len pre zaujímavosť, tem 44 kW motor sa pod kapotou Octavie objavil skôr, než u Fabie. Možno ho testovali. Len nerozumiem, prečo tú najslabšiu verziu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...