Přejít na obsah

EPC


Sapici

Doporučené příspěvky

Zdravím. Mám OC1 1,6 75kw rv 2002. Už půl roku mě zlobí jeden problem. Vždy to začne rozsvícením kontrolky ASR, pak se přidá EPC a kontrolka řídící jednotky motoru (oranžový vrtulník :) ) Potom se to různě rozsvicí. Motor padá do nouzáku, nebo nejde natočit, nebo nejede vůbec a chcípá. Vag hodí tak 9 závad. Škrtící klapku, lambdu a hmotnost vzduchu. Smažou závady a tak 3 týdny je klid a pak to začne znovu. Někdy to začne zlobit hned. Dnes hodil 11 závad. 7 škrtící klapku, 3 lambda a 1 hmotnost vzduchu. Jezdim ze servisu do servisu a neví. Jeden sází na škrtící klapku, další na bordel v elektrice motoru. Nesetkal se stim prosim někdo??? Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lamda? Zjistim jestli to píše 1 nebo 2. Teď mi to bude chvilku makat normálně, tak musim počkat až to zase začne dělat. Jo a ještě když se to rozsvicuje,tak se houpaj otáčky a ani se pomalu nerozjedu. Kolikrát i za jízdy cejtim jak se to houpe. Ale jak říkám svítí ty kontrolky jak vánoční stromek, jednou to pak zas to. Ty otáčky se houpou poměrně často ale jen když svítí nějaká ta kontrolka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě že neví kde začít. Jednou se podařilo že smazali závady a hned to začlo dělat a hodilo to 2 závady škrtící klapky. Jenže si nemyslí že je to klapka. Jinak když se to napíchlo chvilku po tom co to začlo dělat tak už to házelo hodně závad. Jinak už kontrolovali hadičky, kontrolovali elektriku motoru a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak 2 až 3 týdny tankuju na jiné pumpě a pomalu to přestává dělat. Jen mi třeba občas chcípne. Nechci to zakřiknout ale vypadá že to bylo benzínem. Ještě nechám vyčistit klapku. Teď se pro změnu rozsvítí ASR a hučí ventilátor. I když je motor studenej. Nejspíš čidlo.

Editováno: , autor: Sapici
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Tak problém je furt. Dělá to míň ale dělá. Říkala jsem si že se to časem někde ukáže. Mezi tim mi dvakrát vyhořel pojistkovej box na baterce :( A teď se někdy rozsvicí ASR a kontrolka řídící jednotky. Vag píše snímač vačky příliš malý signál. Mohlo by to být tim?? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tady někdo komu snímač vačky odešel? Jen by mě zajímalo jak se to projevuje. Nechci třeba zbytečně měnit další díl. Díky

Jinak když mi svítí asr a kontrolka řídící jednotky tak motor škube a jde jen do 5100 otáček.

Editováno: , autor: Sapici
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...