Přejít na obsah

Asi spojka kaput???


nothing

Doporučené příspěvky

Zdravím,

řeším jedem problém u mé octavie TDI r.v.99,81kw. Delší dobu mi tak jdou dost špatně zařadit rychlosti,1 a zpátečka občas přes zuby a většina rychlostí se mi při řazení v polovině zařazování zasekne a ten kvalt tam musim narvat vyloženě silou(ale nejde to přes zuby), k tomu občas nemohu vyřadit dvojku( jen tu,vyšlápnu spojku a auto jede jak kdybych to neudělal) a jako by toho nebylo málo, tak při mírném zatočení v pravo( za jízdy(škubne to s autem,když pouštim spojk.pedál)) nebo při rozjezdech mi někde dole v předu jakoby vrzne(dle toho, jak pouštim spojk. pedál). Moc prosim, nevěděl by někdo alespoň trochu co s tím?? Oleje je v převodovce dost, to vrzání se ozývá jen občas(za studena i za tepla) a rychlosti jdou většinou řadit špatně až tak po 20ti minutách jízdy..

Děkuju za každou radu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V postatě máš pravdu, jak již tvůj název tématu napovídá. Vše nasvědčuje vadné spojce, resp. možná i přítlačáku. Při razantnější akceleraci klouže? Projevují se kovové zvuky? Ale raději počkej na reakci profiků. lol

Přítlačák byla jedna z možností, co jsem bral v potaz, kovové zvuky jsou to vrzání, při rozjezdech a při tom zatáčení v pravo a pouštění spojky. Jinak, asi budu za debila, ale u předchozích aut jsem měl spojku ok, tak myslim nejsem schopný poznat, jestli klouže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by jsi byl za debila?? :)

Ale zpět k věci. Klouzání spojky poznáš jednoduše: dvojka plný plyn, auto nezrychluje, otáčky jdou nahoru. Nejlépe vyzkoušet při jízdě do kopce (při vypnutém radiu), bo plně naložený.

Dobrá rada nad zlato, neotálej a navštiv servis. Auto projedete, necháš si udělat nabídku. Pak se rozhodneš zda servis, či svépomocí.

O výměně spojky tu téma bylo, pokud jej nějaký umělec nevymazal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by jsi byl za debila?? :)

Ale zpět k věci. Klouzání spojky poznáš jednoduše: dvojka plný plyn, auto nezrychluje, otáčky jdou nahoru. Nejlépe vyzkoušet při jízdě do kopce (při vypnutém radiu), bo plně naložený.

Dobrá rada nad zlato, neotálej a navštiv servis. Auto projedete, necháš si udělat nabídku. Pak se rozhodneš zda servis, či svépomocí.

O výměně spojky tu téma bylo, pokud jej nějaký umělec nevymazal.

Protože jezdim 7 let a nepoznám klouzání spojky?

To je fuk, no, neotálej, dělá mi to takhle už rok a nejsem schopnej se k tomu dokopat. Vše nasvědčuje tomu, že to bude ta spojka, snad.

Jinak ještě jeden dotaz, v 1,9 tdi 81kw z r.v.99 byla dvouhmotní, nebo ne??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejdrive nez se vrhnes do vetsich akcich tak se chci zeptat jak starou mas v aute brzdovou kapalinu? skus prvne odvzdusnit spojkovy pedal, kdyz je stara brzdovka tak muze zavzdusnovat okruh, pri seslapnuti spojky nevypne dostatecne pritlacak a muze mit za nasledek cele to halo u tveho auta. Skus pred kazdym zarazenim 2zmacknout spojku a uvidis jestli je to lepsi s tim razenim, na spatecku pomaly kazdy spocita zoubky (nemaji sinchrony) prdejdes tomu kdyz prvne zaradis 1 rychl. stupen a potom spatecku.

jo a dvouhmotu tam mas na 99.9% :)

Editováno: , autor: FilipR6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejdrive nez se vrhnes do vetsich akcich tak se chci zeptat jak starou mas v aute brzdovou kapalinu? skus prvne odvzdusnit spojkovy pedal, kdyz je stara brzdovka tak muze zavzdusnovat okruh, pri seslapnuti spojky nevypne dostatecne pritlacak a muze mit za nasledek cele to halo u tveho auta. Skus pred kazdym zarazenim 2zmacknout spojku a uvidis jestli je to lepsi s tim razenim, na spatecku pomaly kazdy spocita zoubky (nemaji sinchrony) prdejdes tomu kdyz prvne zaradis 1 rychl. stupen a potom spatecku.

jo a dvouhmotu tam mas na 99.9% :)

Brzdovka je měněna nově, dělali ji i s brzdama, mužu maximalně zkusit to odvzdušnění. Zvládl bych to sám doma??

Jentak pro info, slyšel jsem, že výměna dvouhmoty je docela ranec, nebo se mýlim??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...