Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Jo, tak mám to tam den, takže nechci kecat, možná budu mít nějakej postřeh v zimě, možná ne, je mi to jedno, protože tenhle motor je tichej dost a zahřeje se taky docela brzo v porovnání s dieselem, proto to tam třeba nedávaj už z výroby, ale minimálně to podstatně líp vypadá.. sice jen, když se otevře haubna, ale to je asi tak jako s dodělávkou plynový vzpěry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

petrenka: už je tam :D .. ta "holá" kapota si o to vyloženě říká a v zimě se to fakt asi hodí

Já si zítra zjistím,za kolik ho mají u nás-hned ho tam šupnu a jisté názory nejchytřejších lidí, co ví všechno mě nechávají chladným. Ta tepelná izolace je fakt,který se nedá popřít :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vorlajzi ty bys spíš potřeboval místo zaizolování spíše odvětrání, ale mozku, bo se ti nějak přehřívá, když ani není schopen pochopit, že tepelná ztráta je největší právě přes kapotu vozu...

Ale mysli si a dělej co chceš, tebe stejně nikdo nepřesvědčí o opaku, takže si běž radši namazat tu tvoji onanovrstvu na oťukané auto...

Editováno: , autor: vorlajz
VAROVÁNÍ - neustále OT příspěvky a urážky - příště varování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vorlajzi ty bys spíš potřeboval místo zaizolování spíše odvětrání, ale mozku, bo se ti nějak přehřívá, když ani není schopen pochopit, že tepelná ztráta je největší právě přes kapotu vozu...

Ale mysli si a dělej co chceš, tebe stejně nikdo nepřesvědčí o opaku, takže si běž radši namazat tu tvoji onanovrstvu na oťukané auto...

Jak muze byt tepelna ztrata nejvetsi pres kapotu vozu, kdyz je to pod motorem vice mene otevreny a proudi tam vzduch (i kdyz omezene nez treba zepredu)? Jako ze teplo jde nahoru? Tys mel fyziku jen v paty a pak uz te dal nepustili, ne? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krysarr: sahni si po dojezdu na kapotu auta a pak si sahni dolu pod auto, hadej co bude teplejsi. Samozrejme ze pokud si stal v lete na slunicku, tak je jasny ze bude rozpalena, ale kdyz v zime dojedes a je zatazena obloha a nebo das auto do garazae, tak si schvalne skus treba po peti minutach sahnout na kapotu a pak pod auto dejme tomu na ten plastovej kryt motoru a uvidis co bude teplejsi... Teplo stoupa vzhuru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A podle tebe teplo klesá k zemi ?

Hehe, ne, ale ja nevim jak vy ostatni, ale ja nemam vzduchotesne kapotu pridelanou k autu, treba u okna mam docela fuku... Ja s tim autem jezdim, takze mi proudi vzduch i u motoru, nebo to jde vsechno primo nahoru na kapotu? Ze si na kapotu nalepim nejakou deku fakt moc tepla neusetrim, maximalne to, ze ji tak nebude chladit proudici vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krysarr: sahni si po dojezdu na kapotu auta a pak si sahni dolu pod auto, hadej co bude teplejsi. Samozrejme ze pokud si stal v lete na slunicku, tak je jasny ze bude rozpalena, ale kdyz v zime dojedes a je zatazena obloha a nebo das auto do garazae, tak si schvalne skus treba po peti minutach sahnout na kapotu a pak pod auto dejme tomu na ten plastovej kryt motoru a uvidis co bude teplejsi... Teplo stoupa vzhuru!

A kdyz jedes kilo, tak taky stoupa primo vzhuru? Tak to mi pak vysvetli, jak funguje takovej chladic, kterej je tam hozenej vertikalne a ma "otvory" dopredu. Nebo proc se teda takovy sani nedela trubkou nahoru, kdyz studenejsi vzduch klesa, ale dopredu? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Krysarr: nikdo tě přece nenutí ani nepřemlouvá aby sis ten tapecírung na kapotu namontoval, Marios pouze vyjádřil názor, že je to dobrá věc a já jsedm mu potvrdil, že mám stejný názor ale dle mého to není žádná přesvědčovací kampaň o nákupu této izalace.Upřímě mě udivuje, že tomu věnujete tolik pozornosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za jízdy to asi určitě nebude mít jinej význam než to tlumení hluku, ale zajímalo mě jen, jestli právě po jízdě se zhasnutým motorem to neprodlouží dobu prochladnutí, což by se hodilo třeba při popojížděčkách v zimě. A jak už napsal Rosta, taky nechápu proč tady kvůli tomu vznikají takový pře.. ať si to má někdo jako odhlučnění, někdo jako tepelnou izolaci nebo jako já jako ozdobu :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...