Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Drastys: ale bacha at nedopadneš jako já, mi se klima odporoučela :( resp zbláznila.. VAG mi hlásí chybu, ale zatím jsem to neřešil.. fouká tak jenom lehce chladnej vzduch i na auto (jakákoliv teplota) a od těch 22 zase pak topí tak jak má.. Takže mi potvůrka nechladí = na klimu nespoléhej furt :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drastys: chalpe tak už ses skoro dočkal co? Výbava párádní a že nemáš všechna okna v elektrice, tak to je detail, taky mám pouze přední a v pohodě s tím žiju, ba co víc, když jede vzadu někdo a otevře si okno za jízdy tak to tak divně začně v interieru dunět a hučet, že to musí stejně zavřít, takže na vyvětrání se hodí stejně jen přední. Barvička je suprová a se 17" koly bude uplně šukézní :prc: to ti říkám. Akorát mě na liftu nesedí moc ten zadní stěrač... Tak nahoď dneska nějaké fotečky, červených OII moc na fóru není, pouze já a mischicka, tak už budeme tři :)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vorliku, ano to mas pravdu, daji se zajistit ale tak to same lze, akorat slovne rict tem co sedi vzadu a taky je nestahnou. Teda aspon ja mam celkem poslusne cestujici :laugh.gif

drastys: Libi nelibi, hlavne ze to chces ty a ze to vyuzijes, kdybych mel kupovat auto nebo vybavu podle toho co se libi ostatnim, tak si nikdy nic nekoupim. Hlavne at jsi s autem spokojeny! A nezapomen na ty fotecky :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Marios.. věci si nekupujeme podle ostatních, ale zas od toho je diskusní fórum, aby ti ostatní vyjádřili svůj názor popř. poradili ;) Já to nenapsal ve smyslu, že bych si takový auto bez zadních repro a el. skel nevybral, to je nesmysl, naopak by zrovna tohle nerozhodovalo. Myslel jsem to tak, že auto je vážně parádní, jen tohle by chybělo do maximální spokojenosti. - Jen pro ujasnění :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem tu nový tak prosím nekamenovat... :) Koupil jsem si tři roky jetou Octavku II s motorem 1.6 MPI těsně po záruce v super stavu i když najetych 104.000 km - první majitel, servisovanou, nebouranou, využívanou převážně na delších trasách.

A moje otázka: kolik tak tipujete, že je efektivní životnost tohoto benzíňáku jestliže se s tím dobře zachází, tj. minimum krátkých cest, bez agresivnějších akcelerací atd??

Jde mi o to, že jsem slyšel takový názor, že u benzíňáků je to už okolo 150.000 km na generálku motoru. Myslíte si, že je to pravda?? nebo jsou také případy, kdy se dá v pohodě s MPI najezdit 250 až 300 tis.? Případně, kolik tak stojí generálka motoru?? Vyplatí se vůbec? Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale to je kravina. Mam osobne najeto asi 218kkm, z auta nic netece ani nekape... Pred dvema rokama na cipovanym motoru vykon 109 koni, nic neklepe vic, nez je u 10letyho auta normalni. Pokud to auto ma (nad)standardni udrzbu a zachazeni, generalka pocka, neni to Zigulik :)

Pokud ma ten autak 104kkm, je udrzovana a servisovana a nebudes jezdit 50kkm rocne, driv to prodas nez budes potrebovat generalku ;)

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové jaký olej do tohoto motoru dáváte?

Naposledy jsem dolíval 10W-40 1l Shell Helix Ultra Extra za někřesťanských 1000kč.

Čeká mě výměna celého oleje (serviska), tak co mi doporučíte, kdož jste si tím už prošli..

Někde píšou, že stačí i 5W-40 (ale jakej je v nich rozdíl netuším).

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktéž mi je doporučováno a reálně zvažuji Castroll. Ale nevím jaký to "číslo" v tomhle jsem úplná nula.. Psal jsem, že netuším co znamenaj :(

jestli teda stačí 5W-40(30) a nebo raději 10W-30(40) ?

Mám prodloužený servis interval (roční nájezd něco kolem(přes) 15tis km)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5W40 je plna syntetika, zatimco 10W40 je polosyntetika, takze 5W40 je lepsi. Osobne leju 5W40 od zacatku, az na jeden interval, kdy to posrali v servise. Jsou veci, na kterych se u motoru nevyplati setrit, a olej je sakra dulezitej :) Mam 10 let stary auto, olej nedolivam, netecu, jezdim jak z praku a v zime zeru o 0,5l - 1l min, nez kdyz tam byla 10W40. Pokud mas prodlouzeny interval, pak by to melo byt tusim xW30, chytrejsi poradi.

Castrol je zlata stredni, jsou lepsi i horsi, spatnej neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes běhěm studia navštívil DP O II..

Tam se píše že pro benzinové motory s prodlouženým servisním intervalem je potřeba olej normy 503.00.

Tím je snad všecko vyřešeno, protože těch moc není.. :(

Našel jsem nějaký Shell, Castroll, OMV.. Cena poněkud vyšší - docela logické, když mají cydržet 2x tolik..?

Takže moje otázka je tedka: koupit ten s normou 503.00 jak píše krysař značené 0W30 (našel jsem i 5W30)

a nebo ty klasické 5W30,10W30... a měnit ho pak předpokládám každý rok..

Šetřit se na tomto opravdu nevyplatí (proto jsem ochoten dat 500kč/l). Naposled jsem doléval 1l za necelých tisíc Kč..

Ted se bude měnit komplet při servisce, tak je celkem jedno,co se tam naleje,ale rád bych to pak dodržoval.

Díky všem za podmětné info.

Ideálně někdo s O II s tímto motorem, krom Viktora, ten již odpoveď dal ;) (longlfe=prodloužený interval předpokládám..)

Omlouvám se, že jsem se malinko rozepsal, ale myslím si, že tato problematika je celkem podstatná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mam taky longlife interval na 1.6 FSI a jezdim na Shell Helix 503.00 5W-30 a naprosto v pohode. Momentalne mam najeto 45500km a do druhe vymeny oleje mi chybi 8000 km (prvni vymenu jsem delal v 23000km), takze to vydim ze na jare mi to akorat vyjde. Jinak oleje neubyva a je stale pruhledny, zadny cerny humus, takze je to si myslim v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...