Přejít na obsah

Dovolená 2010


Malta

Doporučené příspěvky

To je pěkný. No ale nemáš strach,že tam proběhne nějaká čorka auta nebo něco? Přeci jen je to vzdálenější destinace a tolik čechů autem tam taky nebude. Já jsem tam byl kdysi za dob komančů ale letadlem,když to tak čtu,docela mě to láká. Jak pak je to s ubytováním,když by jel člověk na blint a nemá tam známé jako ty? Jako v Chorvatsku to asi nebude,tam jsem sehnal za 15 min luxus..

je to přesně jak v Chorvě ... u silnice sedí ženské s cedulkama v rukách "kvartiri" nebo "svobodnyj staj" a stačí si jen vybrat ... nejmarkantnější to bylo loni, když byla krize to tam stály každý den. My jeli v 2007 poprvé, sami bez spolucestujících, bez zajištěného ubytování a naprosto v pohodě :palec2:

btw my to máme za cca 195Kč osoba;)

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Juke.box: Strach nemam jedeme celkem 3 auta. Auto mam na leasing,takze je pojistene atd.. navic jedno auto ma osadku pouze 2lidi a pes,takze kdyby doslo na najhorsi tak domu se dostaneme. :smich: Navic kamarad co jede s nama tak je celkem slusnej automechanik,takze jestli bude nejaka zavada tak jsem v klidu. S ubytovanim si myslim ze by nemel byt problem je to letovisko,tak si myslim ze o.k. Taky bych jel treba jen Chorvatsko ubytovani za babku,ale zase restaurace jsou drahe a ja nechci aby ma draha polovicka stravila dovo.u plotny.V Bulharsku je jidlo za babku... Ale predloni jsme byli v Tunisu Sousse hotel Riadh Palms a to byla paaaanove OPRAVDU BOMBA-FAKT LUXUS.... kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahááá,a kolik tam takhle jezdí čechů autem,najde se někdo? To už nebude jak v Chorvatsku,co :-) jinak jaká je nej trasa ? Třeba Chorvatsko jezdím zásadně přes Maďarsko pak kus po pobřeží.... krásná podívaná a zbytek zas dálnice,tj min provoz,žádné zbytečné poplatky ve Slovinsku a žádné kolony v Rakousku a na té trase. Máš nějaký typ na trasu ?

Jay Kay: No tak s tou opravou auat bych se taky nebál,akorát že já bych jel sólo a toho se bojím. Tak v Tvým případě není co řešit. Co se týče jídla tak Chorvatsko je drsný,tam se nevyplatí chodit do restarací,byl jsem za 14 dní 3x a pokaždý jsem vytekl,když jsem čekal v prázdný restaraci 45 min na obyč makrelu. Málem byla dokonce potyčka s barmanem když jsem to nevydržel a šel jsem mu říct ať si ty ryby strčej do prd...e :D

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jay kay: s tím nedoplacením za mýto už to není tak docela pravda ... kdybychom se bavili o roku 2007 či 2008 tak to jo, to byla jedna cesta 24 Euro. Loni však došlo ke zlevnění takže to bylo už jen nějakých 15 Euro a letos už je to jenom nějakých 12 Euro ... takže když to vezmu suma sumárum známka v Rumunsku a poplatek v Russe přes Dunaj, bude to šul nul nastejno. A profrčet 90% Srbska po dálnici mi přijde přece jenom rychlejší než se štrachat přes (byť krásné) Transylvánské Alpy. Takže my jedině CZ, SK, HU, SRB a BG wink.gifpost-23-1156182784.gif .

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak známá mi říkala,že přes to Rumunsko to není ůplně košér,resp neradno tam zastavovat........ . Že tam cikorky dost řáděj,klidně rozkradou auto,nebo rozbijou kamenama a říkala něco o problémech na hranicích a ůplatcích,tak nevím co je na tom pravdy. Neví někdo jak to tam je? Aj bych tomu věřil........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je pro me nova informace,tak to budu muset probrat na skupine a uvidime. Ten znamy jeste rikalze loni zkejsnul nekde na hranicich SRB-HR snad 6hodin????

Muzes mi dat teda trasu japak tam jezdis Ty??? Dekuji.

takže až po Szeged to máme společné ... my jedeme rovno na SRB a vy byste tam hrnuli doleva na Rumuny. Přejedeme HU-SRB hranice a pak okolo Subotice směr Bělehrad. Projedeš Bělehrad směr Niš a pod Nišem sjedeš z dálnice a hrneš na Sofii. Od toho Niše jedeš cca 70km na SRB-BG hranici po normální silnici krásnou krajinou (takové údolí s tunely vytesenými do skály). Z BG hranice to máš cca 60km do Sofie, tu objedeš po severním obchvatu (mimochodem nejhorší úsek celé cesty - jinak je to v pohodě). Jak objedeš Sofii najedeš na dálnici na Plovdiv, která už loni vedla ještě kus za Plovdiv, tam pak sjedeš na normální silnici a na dálnici zase najedeš asi 80 km před Burgasem ... no a tam vy pojedete směr letiště a dál k Nesebaru a my pojedeme dál na jih ještě asi 60km do Primorska:).

U cesty přes Srby je potřeba se vyvarovat jedné jediné věci a to jet o víkendu, protože pak narazíš na HU-SRB hranicích, na mýtnicích v SRB a na hranicích SRB-BG na hory Turků co valí přes BG do Turecka. My tak cestovali jednou o víkendu (bohužel z donucení, páč jsem poslední den před odjezdem na dovču nedobrzdil :feve: v koloně a týden trvala oprava v servise, takže jsme museli dovču přesunout na odjezd v sobotu a tudíž jsme chytli Turky a celkové spoždění na trase 6h). Ale pokud pojedete v jakýkoliv všední den v týdnu, je to v pohodě.:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jeste takova otazka auto mam na Leasing,jake tam mam pojisteni? Resp. na co mam narok? Mam Skofin. Samozejme mam zaruku mobility a u sve pojistovny se pripojistime na cesty atd... Nechce se mi procitat cela smlouva protoze prectu 3odstavce a ztratim se v tom. Tak se ptam jestli ma nekdo NEDEJBOZE ZKUSENOSTI Z PRAXE...?

Editováno: , autor: Jay Kay
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

takže až po Szeged to máme společné ... my jedeme rovno na SRB a vy byste tam hrnuli doleva na Rumuny. Přejedeme HU-SRB hranice a pak okolo Subotice směr Bělehrad. Projedeš Bělehrad směr Niš a pod Nišem sjedeš z dálnice a hrneš na Sofii. Od toho Niše jedeš cca 70km na SRB-BG hranici po normální silnici krásnou krajinou (takové údolí s tunely vytesenými do skály). Z BG hranice to máš cca 60km do Sofie, tu objedeš po severním obchvatu (mimochodem nejhorší úsek celé cesty - jinak je to v pohodě). Jak objedeš Sofii najedeš na dálnici na Plovdiv, která už loni vedla ještě kus za Plovdiv, tam pak sjedeš na normální silnici a na dálnici zase najedeš asi 80 km před Burgasem ... no a tam vy pojedete směr letiště a dál k Nesebaru a my pojedeme dál na jih ještě asi 60km do Primorska:).

U cesty přes Srby je potřeba se vyvarovat jedné jediné věci a to jet o víkendu, protože pak narazíš na HU-SRB hranicích, na mýtnicích v SRB a na hranicích SRB-BG na hory Turků co valí přes BG do Turecka. My tak cestovali jednou o víkendu (bohužel z donucení, páč jsem poslední den před odjezdem na dovču nedobrzdil :feve: v koloně a týden trvala oprava v servise, takže jsme museli dovču přesunout na odjezd v sobotu a tudíž jsme chytli Turky a celkové spoždění na trase 6h). Ale pokud pojedete v jakýkoliv všední den v týdnu, je to v pohodě.:palec2:

Jeste dotaz k tem Turkum. Jedeme ve Ctvrtek odpo,tzn.ze na tech hranicich bychom byli v Pa nekdy brzo rano. To uz tam jsou ti Turci?? Nebo zacinaji jezdit odpo????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přihodim štreku k moři co nás čeká.Doufám,že nebudeme stát 3hodiny jako každý rok před tunelem v Rakousku fever.gif13x Caorle,tak to chtělo změnu lokace.post-23-1156182784.gif

Ledeč n.Sázavou -> Rosolina Mare (itálie) 796 km – Přibližně 10 hodin, 46 minut podle google,takže 13-14 hodin i s pauzou.

2 auta (FRS a OI) 4 lidi

termín - 30.7.-7.8.

Mapa cesty

Editováno: , autor: azriel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...