Přejít na obsah

Dovolená 2010


Malta

Doporučené příspěvky

prave jsem se vratil z italie, hned bych tam jel znova. trosku jsem podcenil odchazejici zadni lozisko, takze jsem 1900km slysel jen huceni, ale nejak jsem to prezil (doma jsem hodil auto na hever a cele kolo melo dost vuli).

PS. najde se tu mezi vama bila RS oktavka, ktera se se mnou honila cestou od pisku do prahy? ta strakonicka dalnice projeta za 15 minut byla celkem v poho, ale tvuj naftak trosku nestihal :]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem v Chorvatsku ve Vodici celkem cca 1900km, bez nejmenšího problému, rychlost 130-150km/h spotřeba 5.5, jen kolega si na odpočívadle v Rakousku ve 3 ráno rozerval gumu o obrubák a nemohli jsme najít adaptér na poj. šroub, nakonec se našel. (jo ještě byl porod povolit šrouby, měl je ze servisu pěkně dorvaný, museli jsme, klíč nastavit trubkou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do Maďarska kupuješ jen elektronickou dálniční známku a to buď přímo na přechodu anebo se dá ještě zakoupit na vybraných směnárnách. Nevím odkud jsi ale zkus mrknout na tuto http://www.mifin.cz/, jestli nemáš některou pobočku náhodou poblíž (bohužel všechny jsou Morava a Vých.Čech)a tam ju 100% koupíš :palec2: .

No a pro nákup potřebuješ vědět jakou chceš, tedy 4 denní, 10 denní, měsíční a registrační značku vozu (SPZ), toť vše ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do Maďarska kupuješ jen elektronickou dálniční známku a to buď přímo na přechodu anebo se dá ještě zakoupit na vybraných směnárnách. Nevím odkud jsi ale zkus mrknout na tuto http://www.mifin.cz/, jestli nemáš některou pobočku náhodou poblíž (bohužel všechny jsou Morava a Vých.Čech)a tam ju 100% koupíš :palec2: .

No a pro nákup potřebuješ vědět jakou chceš, tedy 4 denní, 10 denní, měsíční a registrační značku vozu (SPZ), toť vše ;)

Děkuji :palec2: , jsem z Ostravy takže si tam zajdu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jeste takovy poznatek. Cesta pres Madar,Rumun naprosto v pohode. Rumuny jsme jeli v noci a uplna parada :palec2: je fakt ze jejich prvni trida,je jako u Nas okreska,ale dalo se to,ale cesta dlooooouhaaaaa.

No my jeli tam i zpět přes Srby a také naprosto v pohodě. Zpět jsme jeli sami, takže nejdelší zdržení jsem měl na benzince u bulh.hranic, kdy borcovi přestal jet terminál na karty a já s ním musel zajet do dědiny do bankomatu (tedy cca 30min), ale bg-srb hranice naprosto v pohodě, žádné čekání a na srb-hu hranici, tak asi 15min.čekání na maďarské straně, takže i s přestávkama a stáním na hranicích, s tankováním, zácpou v Bělehradu jsem měl 1640km ujeto za 19,5 hodiny :palec2: , což s odečetním přestávek dává 17h čisté jízdy ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm tak to je dobry. no my pojedem pristi rok pravdepodobne na to same misto,ale letadlem. Domluvili jsme se s majitelem a ze pry neni problem ze nas vyzvedne v burgasu na letisti. Takze asi to tak udelame. jeste uvidime. jak jsem psal vyse cesta dobra ale dloooouhaaa....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no což o to, taky bych letěl, ale když vemu, že dám za cestu tam i zpět i s tamníma výletama 4000,- tak jsou letenky pro celou rodinu docela limitující. A cestu už beru jako takový standardní pojezd ;). Když už čék jede po čtvrté, tak už mi to ani nepřijde :p.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono pokud je problém na Horgoši (ikdyž půl hoďka je prd, já tam druhý rok ztrávil 3,5h, než jsem přišel na to že se to dá objet i jinudy), tak je potřeba se vrátit zpět na Suboticu a vzít to přes přechod Tompa, tam je to vždy bez čekání. Pravda je to asi celkem 50km zajížďka, než se vrátíte zpět na HU dálnici u Szegedu, ale nikde se nestojí, nikde se nečeká, furt se jede. Takže určitě méně stresující než stát v dvoukilometrové koloně a pohnout se 2m za 15min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že to je celkem jedno, ubytování chtěj většinou v eurech a v krámech nebo na tržnici jsou lepší kuny, jenom docela často dělaj, že při zpáteční cestě, kde se mýto platí těsně před hranicema, tak pokud zaplatíš v eurech tak ti vrátěj v kunách (že prej eura nemaj) myslím, že ten poslední úsek ze Záhřebu je asi 6euro nebo cca 45kun, tak aby jsi neplatil nějakou větší bankovkou v eurech, jinak ti zbyde dost kun, který ti budou k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...