Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

Maverick:dik.

Asi bude v tom pes zakopany

kol100 mam k tomuto dotaz, mam RJ 036 906 034 T ktora ako sa pise v odkaze nepodporuje tempomat.Co sa da robit aby som ho rozbehal,nepomohla by daka softwarova vychytavka?

Editováno: , autor: Bemo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem přečetl snad vše co se dalo o montaži přečíst a začínám mít z toho strach.

Prosim o nazor ty kteří montovali tempomat do 1,9 TDI - jestli k bilemu konektoru zespod nebo od motoru.

A ještě z jedne věci jsem zmateny: někde se piše že modro červeny drat napojit na brzdový pedál jinde zas že na pojistku - tak kam je to jednodužší.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem přečetl snad vše co se dalo o montaži přečíst a začínám mít z toho strach.

Prosim o nazor ty kteří montovali tempomat do 1,9 TDI - jestli k bilemu konektoru zespod nebo od motoru.

A ještě z jedne věci jsem zmateny: někde se piše že modro červeny drat napojit na brzdový pedál jinde zas že na pojistku - tak kam je to jednodužší.

Dík

jednoduchšie je to na ten brzdovy pedal jednoznačne:-) nemusiš otvarať poistkovu skrinku a vypinovať a keby si to len tak chcel nacvaknuť na ten spravny kabel, to to rovno daj na ten brzdovy pedal.

najlepši pristup je ked daš dole palubku a potom od motora:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taxem se dneska vybicoval a taktez namontoval. A jenom chci doporucit, jak se dostat ke svorkovnici. Uplne v pohode to jde interierem, samo dolu plast pod volantem, odsroubovat svorkovnici s + (na pricnem nosniku), pak vyklopit RJ a stahnout dolu releove plato. Pak je bezproblemovy pristup k leve casti svorkovnice(viz. bidne foto)

našel :D

co je to ta svorkovnise s+ - to je nějaký bazmek na přišroubovaný na karoserii??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taxem se dneska vybicoval a taktez namontoval. A jenom chci doporucit, jak se dostat ke svorkovnici. Uplne v pohode to jde interierem, samo dolu plast pod volantem, odsroubovat svorkovnici s + (na pricnem nosniku), pak vyklopit RJ a stahnout dolu releove plato. Pak je bezproblemovy pristup k leve casti svorkovnice(viz. bidne foto)

našel :D

co je to ta svorkovnise s+ - to je nějaký bazmek na přišroubovaný na karoserii??

je to taka šina z ktorej vedú hrubé červené káble - silový rozvod +12V od baterky.

môžeš ju tam mať aj nemusíš, kukni par prispevkov s5, boli tam dvoje fotky predfaceliftu a faceliftu a riešenie konektorovej steny do motora. na faceliftovej je ta sina uz v tom konektore na lavej strane, predfacelift je nasrobovana s plastovym krytom na nosnej hlinikovej sini co drzi palubku :D

uf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by chcel niekto robit kabelaz sam ako ja mam tu cisla svorkovnic

8L0 972 980 do packy tempomatu.

6Q0 937 702 A do BSG

Cena cca 400Sk.

Chcel b z som akurat poopravit trosku.

Ta svorkovnica do BSG ma trosku ine ciselko,lebo hore uvedena je cierna a ma zarazku v strede a original je hneda a zarazku ma na kraji.

ale spravil som si do nej pajkovacku zarazku.Ale lepsie je kupit origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviete mi poradit na aku pojistku je original pripojeny tempomat?

Nechcem to na ten brzdovy pedal tahat ked mam to uz rozebrate.

A nemozem prist na chut tym cislam v kruzku co su v schemach.

Napr. ukostrenie za pristrojovou doskou ,alebo ukostrenie v mot.prostoru.

Kde to mam ukostrit ked to ma byt podla schemy? :blbec:

/to cidlo teploty pre PP ma az 2 ukostrenia,svina jedna!/

Asi treba dat dole balubovku :( no padra

neni nad to ked chcete napojit cidlo teploty cez deliacu stenu - pristup jak k peniazom.

Robim na raz tempomat aj PP,tak preto tu pisem to aj to ,tak sory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este by ma zaujimalo,ci sa neda spojazdnit kontrolka tempomatu v budikoch ?!

Dostaneš ban za otázku která se tady řešila už 63x lol a tvoje Moderátorství dostave V//RS :D

:palec2: konecne sa ma niekto ujal -_-

Editováno: , autor: V/// RS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kol110

Zdravim uplne vsetkych prispievatelov tohto fora.

Musim uprimne povedat, ze som ho precital poctivo cele a potom som sa rozhodol, ze si dam namontovat TMP do svojej Fabie 1.2 12V 47kW Sport Line. Cely ukon urobili v znackovom svs Skoda a vysledok - nejde to. Je to MR 2005 svorkovnice su len vpravo, tak je to zapojene podla Vasich navodov v PIN-e 6 v cervenej svorkovnici, zbytok podla navodu k TMP. TMP je original kus zo skodovky, podla VAG-u B) uz od zaciatku je vsetko funkcne (pri nazve jednotky sa po aktivaci zobrazi pismeno G, kanal 66 ukazuje, ze vsetky tlacitka funguju spravne o com vypovedaju ciselne kody, takisto aj stlacenie plynu, brzdy, ci spojky). V praxi sa vsak nic nedeje. :p Otazka teda znie, kde je podla Vas chyba, resp. co si otom myslite?

-_- Musim este spomenut, ze som pisal aj do Skodovky aby sa mi vyjadrili k tomuto problemu, resp. aby mi povedali, ci je to vobec mozne namontovat TMP do takehoto auta. Odpoved som dostal, ze samozrejme ANO pretoze sa to montuje aj vo vyrobnom zavode na poziadanie zakaznika a popisali mi schemu zapojenia identicku s tym, co som sa docitasl aj tu, s pripomienkou, ze biely kabel k RJ sa pripaja na konektor T11b PIN 6. Mala by to teda byt ta cervena svorkovnica a PIN-y cislovane od 1 zdola zlava, konciac PIN-om 11 vpravo hore.

B) Auto je MR 2005 kupene vo februari 2006. Vskutku vsak nechapem, preco to nefunguje.

;) Rad by som poziadal vsetkych Vas odbornikov ci by ste sa mi nemohli k tomuto javu vyjadrit a uvital by som Vase poznatky.

Dakujem Vám vopred.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam to nakodovane (teda ak mas na mysli aktivaciu kodom 11463), skusal som aj aktivaciu a naslednu deaktivaciu a opat aktivaciu.

A nic.

Stale rovnaky vysledok. Len pri nacitani chybovych hlasiek odkaz na kanal 66 chybou 45 o nespravnom signale.

Avsak je nutne podotknut, ze v kanale 66 su vsetky hodnoty podla manualu OK.

Uprimne povedane vobec to nechapem. :disgust:

Editováno: , autor: HajdmaN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...