Přejít na obsah

Lambda sonda vs. chudobny zmes


Marcello

Doporučené příspěvky

Ahojte,

chcem sa opytat ci moze dlhodobo chudobna zmes (napr. pri pouziti LPG) poskodit lambda sondu.

nemam na mysli samotne LPG ale vyslovene chudobna zmes ma zaujima.

Zaroven kladiem druhu otazku pre tych co maju 2.0 APK motor a problem s udajnymi kruzkami na piestoch

(vraj opacne dane) a tym sposobena zvysena spotreba oleja. Ci sa aj takto nadmerne spotrebovany olej

nedostava do vyfukoveho systemu a tym poskodzuje lambdu skor ako je bezne. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, nikto nevie ? Kolko sikovnych ludi tu zrazu nieje...

Skusim si sam odpovedat, pri spalovani chudobnej zmesy vraj vznika vyssia teplota v spalovacom priestore a teda aj vyfukovych plynov. (Pri LPG obzvlast) A to moze mat tiez za nasledok skorsie poskodenie lambdy. Bohatost zmeasy som si upravil aby problem nepretrvaval. Uz to tak neblbne, tak uvidime o kolko som jej pomohol.

Lambdu som si preistotu kupil uz vopred od BOSCH-u.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

chcem sa opytat ci moze dlhodobo chudobna zmes (napr. pri pouziti LPG) poskodit lambda sondu.

nemam na mysli samotne LPG ale vyslovene chudobna zmes ma zaujima.

Zaroven kladiem druhu otazku pre tych co maju 2.0 APK motor a problem s udajnymi kruzkami na piestoch

(vraj opacne dane) a tym sposobena zvysena spotreba oleja. Ci sa aj takto nadmerne spotrebovany olej

nedostava do vyfukoveho systemu a tym poskodzuje lambdu skor ako je bezne. :feve:

Dlouhodobě chudá směs by lambdě uškodit neměla, otázka co na to motor - tj. písty, ventily, hlava při dlouhodobým provozu.

Pokud ti motor žere olej, připrav se na zanesení EGR ventilu a pokud má dva katalyzátory tak na zanesení toho prvního hned za sběrným potubím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Problem vyrieseny,

po mesiaci testovania ked som si nastavil bohatost zmesi na prijatelnejsie hodnoty sa uz problem s lambdou nevyskytol, auto menej "zerie" o cca 2l/100km a lambda sonda (povodna) fici ako hodinky (nova odpociva v sufliku). Takze nie vzdy plati ze chudobnejsia zmes = nizsia spotreba, skor naopak vyssia s rizikom poskodenia veci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Otazka: To akoze ako a kde si nastavil bohatost zmesi???? :blink:

Problem vyrieseny,

po mesiaci testovania ked som si nastavil bohatost zmesi na prijatelnejsie hodnoty sa uz problem s lambdou nevyskytol, auto menej "zerie" o cca 2l/100km a lambda sonda (povodna) fici ako hodinky (nova odpociva v sufliku). Takze nie vzdy plati ze chudobnejsia zmes = nizsia spotreba, skor naopak vyssia s rizikom poskodenia veci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
Moja LPG vstrekovacia sustava sa da pripojit k pocitacu nakolko LPG vstrekovanie ma riadiacu jednotku. Mam k tomu prislusny software. Ostatne je uz jasne...

Da sa tam nastavit dlzka vstreku, casovanie, proste vsetko potrebne k tomu aby to slapalo ako ma...

Marcello,to mne zajima.mam AG NL SGI,chci se zeptat,jakej mas ten kabel,resp, jesrli neni nekde na webu na to schema.Ja mam myslim zasuvku o trech zilach,z te LPG RJ.Dikes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...