Jump to content

• Aktuální příspěvky

• Servisujem len malu vzorku aut no viem ze je najlepsie si sam doma vymenit olej s filtrom kazdych 15tkm alebo rok,lebo papier v servisoch znesie vela. Ziadne pripravky vam neocistia a nezlepsia tesniace casti motora.Motor potrebuje vhodny olej a cim skor a cim dlhsie pracovnu teplotu.Takze odporucam nepresuvat  auta po dvore a startovat na zopar sekund ci minut.A posledne denne aspon dva tri razy dopriat motoru otacky od 4000-6000.Taketo zachadzanie nepotrebuje cistenie motora ani po 300 000km
    • Z toho co je vidět je na pohled moc pěkná. Jen mě tam pořád ruší ta divná spodní linka zadního nárazníku naboku..
    • Stacilo pohledat https://forum.skodahome.cz/topic/126750-rozvody-%C5%99et%C4%9Bzov%C3%A9-12-tsi-hluk-probl%C3%A9my-v%C3%BDm%C4%9Bna  bazarnik opravdu nelhal zajímave ... Napínák je hydraulicky tlakovanej a tak to chvilku trvá... Navíc u rapida problemy s rozvody nejsou... Problem má fabia a octa, rapid už ma modifikovane  rozvody... Ale více v tematu kde máš odkaz.
    • Čaute  Mám záujem o kúpu škoda rapid spaceback 1.2 tsi 77kw 6 stupňová prevodovka ročník 2015.. 77000km  Dnes som bol na obhliadke vozidla v autobazáre všetko bolo v poriadku až do chvíle  kým sa naštartovala asi 2 sekundy trval hrkotavý zvuk od motora keď som sa pytal predajcu na to odpoveď bola že to je normálne u škody rapid kym sa natiahne olej inak auto išlo potichu pri skúšobnej jazde, dosť čítam o problémoch s rozvodmi na týchto motoroch tak teraz neviem či sa do toho oplatí investovať vďaka za každú odpoveď... 
    • Ahoj, na OIII s motorem 2.0 TDI 110kW se mi rozsvítila chyba čidlo oleje a žlutá kontrolka motoru. Nezobrazuje mi na display teplotu oleje. Když jsem se napíchnul diagnostikou, tak zahlásil kód chyby P0197 - Engine Oil Temperature Sensor Low. Nedaří se mi nikde čidlo teploty oleje v katalogu dohledat. Kde je na motoru ? Chtěl bych zkusit zkontrolovat konektor apod...   Dík za radu
  • Create New...