Přejít na obsah

rychlostní index pneu


Řepík

Doporučené příspěvky

v TP je max. 190 km/hod., takže dle toho by stačili pneu s indexem H, ale... :unsure:

210 ti bude stačit. Kolikrát poletíš na maximum?

Já jednou chvíli jel 220 na gumách pro 210km/h a v pohodě, ale je fakt, že jsem se bál. Tuším, že by se to nemělo překračovat dýl jak na 5 minut, zahřeje se víc ta směs a mohlo by to bouchnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víc než H s 1.6tkou nepotřebuješ ... mimochodem zbytečně si za vyšší připlatíš a nic nezískáš ... :palec2:

nevím jak na autě,ale na motorce se mi sjela o jeden index nižší přední pneu snad i půlku dřív než ta co tam byla předtim. A to sem jel jen dovolenou a ne palici. Ještě že mi jí dal kámoš zadarmo. Po návratu z dovči sem po 4000tis. km čučel jak puk že je po ní. A s takovou radostí jsme všichni vyráželi na nových pneu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Index zajišťuje jízdní vlastnosti pneu do takové nebo makové rychlosti, index se Ti projeví na konstrukci pneu a ne na materiálu běhounu ... :palec2: Tudíž opotřebení do toho nepleť ...

ale jak je možný že pneu vydržela půlku,co ta samá v indexu vyšším,při lepším zacházení. Teď sem tam dal zpět index co má být a najeto asi 1500 km a optřebení tak jeden milimetr. To tamta už byla optřebená víc. A stejný výrobce Dunlop. Buď výroba z polska nebo nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 100% to nevím, ale někdo jsem četl že právě čím větší index rychlosti tím tvrdší směs pneu. Aby nedocházelo k odtrhávání gumy od kordu. Tzn. že "rychlejší" pneu vydrží dýl ... zkusím někde pohledat a dát sem odkaz.

Navíc rozdíl v ceně je většinou minimální. Já jsem teď kupoval Pirelli P6 91V na www.pneumatiky.cz a měli je tam v akci ještě levněji než 91H. Nebylo co řešit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kuwaaa tak sem si to zapamatoval přesně obráceně .... sor za mystifikaci. Toto je přesná citace z www.epneu.cz:

"index rychlosti (kód abecedy "V"=240km/h) dle tabulky (viz.níže), používané pneumatiky by měly mít vždy stejný nebo vyšší rychlostní index, než je nejvyšší povolená konstrukční rychlost automobilu (dle TP), čím vyšší index rychlosti, tím je směs pneumatiky měkčí (aby pneu měla lepší přilnavost při vyšších rychlostech) a je většinou použito tužší kostry bočnice pro lepší vedení"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jestli myslíš foto té samolepky, tak to teda nemám a myslím, že jí nemá nikdo kdo má pneu s nižším rychostním indexem, psal jsem jak je to upravené v legislativě. Jinak měla by to být klasická samolepka o velikosti jako je třeba ta s přeškrtlou dětskou sedačkou, když má auto bagy a je to klasická zákazová značka s vyzančenou max. rychlostí. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...