Přejít na obsah

(OI) Komfortka 3G jako dálkové ovládání


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny bastlíře, pokusil jsem se do O1 r.v. 2000 dostat originální vystřelovací klíče 3G. Použil jsem plonkovní jednotku komfortu 3G, kterou jsem připojil do svoji O1 r.v. 2002, naučil zmíněné ovladače a pak připojil ke stávající komfortce ve starší O1. Vše funguje, ale jsou potřeba úpravy, kterými se dokonce získalo automatické zavírání oken při zamčení. Pokud tato úprava bude plně funkční a bude mít někdo zájem, dám sem schema zapojení. Jinak moje jednotka má i alarm, takže další fáze pokusu bude i zprovoznění originál alarmu. Pokusné auto je Burkova O1 r.v. 2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Pred nejakou dobou mi Vladan poslal schema zapojeni komfortky 3.gen - 799B takoveho, aby fungovala jen jako prijimac vystrelovacich klicu. Jeho zapojeni mi uplne dobre nefungovalo, nesedely mi vsechny piny. S pomoci Cosbyho se mi podarilo komfortku rozbehnout na stole a pomoci diagnostiky ji naucit dva nove ovladace do vystrelovacich klicu, dale jsem zmenil kodovani na 00019 - a to z jedineho duvodu, komfortka pak nehleda dverni RJ a neni plna chyb. Zaklad vseho je ten, ze po pripojeni napajeni k jednotce a po stisknuti tlacitka na ovladaci se na pinu T23A/3 objevi +12V a na T23A/18 -12V (pripadne obracene, zalezi na tom, zda se odemyka nebo zamyka). Kdyz neni stiskle zadne tlacitko, je na obou kontaktech -12V tedy kostra. Toho jsem vyuzil a pripojil jsem k oboum kontaktum po jednom relatku. T23A/3 na vinutí prvního relátka a T23A/18 na vinutí druhého relátka. Druhé vývody vinutí obou relátek jsem propojil a připojil ke kostre. Po stisku tlacitka pro zamknuti sepne jedno relatko a pri stiku odemknuti sepne druhe relatko. Kotvy obou relatek je potreba take pripojit ke kostre. Nyni se pri odemceni obejvi na spinanem kontaktu jednoho relatka minus. Stejne tak pri zamceni je minus na kontaktu druheho relatka. Tyto impulsy jsou pouzity pro odemceni nebo zamceni centralu auta. Staci se napojit na kontakty puvodni komfortky, ktere vedou do zamku kufru, na nich se take objevi -12V pri zamceni nebo odemceni kufru klickem. Je jedno jaka komfortka je v aute. Ja to mam zapojene na RJ centralniho zamykani u Octy z roku 1997. Jelikoz tato jednotka ma jinou adresu nez komfortka, muzu mit obe pripojene zaroven ke Kline a funguje mi diagnostika obou jednotek, neni tedy problem pomoci diagnostiky pridat nove DO. Cele se to da resit take bez relatek a to tak, ze se provede uprava tistaku v komfortce, ja jsem ale nechtel do komfortky zasahovat uz kvuli tomu, ze nevim jak dlouho ji v tom aute necham a takhle ji muzu pouzit opet jako normalni komfortku. Popis je zjednoduseny, ale na dalsi detaily potrebne k tehle uprave urcite prijdete sami. Prikladam zapojeni potrebnych pinu komfortky a fotku hotoveho "dila". V pripade nejasnosti se klidne ptejte, az bude cas nacmaram sem nejake schema.

T23A/11 Zeleno-hnědý K-Line

T23A/5 Červeno-Hnědý Zapalování

T23A/10 Hnědo-černý Mikrospínač zámku kufru – zde přes diody připojit interiérové světlo a světlo z kufru

T23A/3 Modro-černý Motor zámku – kufr – výstup +12V – je třeba změnit na -12V pomocí relé

T23A/18 Modrý Motor zámku – kufr – výstup +12V – je třeba změnit na -12V pomocí relé

T23A/22 Červeno-modrý + 12V

T23A/23 Hnědý kostra

T15A/7 a T15A/10 Anténa

T15A/13 Červeno-černý napájení blinkrů

T15A/14 a T15A/15 Blinkry

post-2805-1252855716_thumb.jpg

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...