Přejít na obsah

18ti palcová (litá) kola


AlesioP

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim panove,

v nejblizsi dobe si budu porizovat zimni kola na OII RS (TDi Combi) a rad bych od Vas radu. Na leto mam 18" RS lita kola (pneu 225/40) a na zimu jsem uvazovat o 17" (pneu 225/45). Nejsem ovsem 100% rozhodnuty, zda-li nemam radeji jit do 18''. Muzete prosim poradit, popr. popsat Vase zkusenosti - klady a zapory zimnich kol rozmeru 17'' vs. 18''?

PS: 1.cervence tohoto roku jsem si poridil RS TDi combi a s temi 18'' jsem velice spokojen. Mam ContiSport2 225/40 a zda-ji se, ze se relativne rychle opotrebovavaji (nemuzu ovsem uplne objektivne posoudit, ponevadz jsou to me prvni 18"). Zatim mam najeto cca 6500km.

diky za info

pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlim v Praze, takze tady toho snehu ani v zime moc neni. Kazdopadne jezdim casto domu na Moravu do Beskyd, ale porad jsou to chemicky osetrovane silnice. Snehu si uziju, kdyz jezdim lyzovat (parkuju vzdy na zachytnem parkovisti) a taky Alpy/Dolomity, ale tam jsou silnice vcelku vzdy upravene.

Takze nejspis pujdu do tech 17". Pneu 225/45? Jsem zvedavy jak to bude na te RS vypadat. Ty letni 18" jsou tam tak akorat (i kdyz obrazky z Reichu, kde kluci nemecti maji 19" vypadaji moc pekne - ale na nase silnice to asi neni).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlim v Praze, takze tady toho snehu ani v zime moc neni. Kazdopadne jezdim casto domu na Moravu do Beskyd, ale porad jsou to chemicky osetrovane silnice. Snehu si uziju, kdyz jezdim lyzovat (parkuju vzdy na zachytnem parkovisti) a taky Alpy/Dolomity, ale tam jsou silnice vcelku vzdy upravene.

Takze nejspis pujdu do tech 17". Pneu 225/45? Jsem zvedavy jak to bude na te RS vypadat. Ty letni 18" jsou tam tak akorat (i kdyz obrazky z Reichu, kde kluci nemecti maji 19" vypadaji moc pekne - ale na nase silnice to asi neni).

Milotec dává 19", ale už se mi zdaj velký, stejně jako 17" na zimu, ale uvidíš, já taky na svých 16" pořádně ještě zimu za sebou nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud hodláš jedzit někde po sněhu, budeš si nadávat, Luke288 nebo kdo to tu taky psal že 17" zimní na OII jsou úlet..

S Octavii na lyze urcite casto jezdit nebudu, takze ty 17" by byly myslim akorat!! :) A po posledni zime to u nas se snehem nevypada nejak hrozne... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud hodláš jedzit někde po sněhu, budeš si nadávat, Luke288 nebo kdo to tu taky psal že 17" zimní na OII jsou úlet..

S Octavii na lyze urcite casto jezdit nebudu, takze ty 17" by byly myslim akorat!! :) A po posledni zime to u nas se snehem nevypada nejak hrozne... :p

Počkej, co nespadlo vloni, spadne letos :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, co nespadlo vloni, spadne letos :p

Zase nestras, ale jinak mam snih rad a urcite mi nevadi jako jinym!! Methany jsou dobra volba! Po zime poznas jak kvalitni praci udelal lakyrnik!! :) Jsem se bavil s kamosem co ma pneuservis, tak rikal ze nektery kola (lak) se otlucou od kaminku a pak se to skoro cely sloupe, jak to sul rozezere!! Zatim jsem to ale na zadnych nevidel...Snad se nam nic takovyho nestane!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, co nespadlo vloni, spadne letos :p

Zase nestras, ale jinak mam snih rad a urcite mi nevadi jako jinym!! Methany jsou dobra volba! Po zime poznas jak kvalitni praci udelal lakyrnik!! :) Jsem se bavil s kamosem co ma pneuservis, tak rikal ze nektery kola (lak) se otlucou od kaminku a pak se to skoro cely sloupe, jak to sul rozezere!! Zatim jsem to ale na zadnych nevidel...Snad se nam nic takovyho nestane!! ;)

Je to OT, ale teď to s lakýrníkem řeším, nejsem tak úplně spokojený s jeho prácí a právě mám strach, že se to bude takhle jak píšeš ničit :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to OT, ale teď to s lakýrníkem řeším, nejsem tak úplně spokojený s jeho prácí a právě mám strach, že se to bude takhle jak píšeš ničit :(

Musim si ted taky zajet nechat opravit jeden sram na litaku, tak se zkusim zeptat jestli to ten typek umi (nastrikat spolehlive, aby se to po zime nesloupalo)... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hluboký sníh platí jediné - velká guma - zatím jsem nejspokojenější se 195/65 R 15 vše ostatní ztrácí ve sněhu mnohem dřív adhezi. Jsem ze Šumavy a vím o čem mluvím. V létě mám 225/45 R17 přímo koupené v dynamic 2 paketu a v zimě bych je tam nechtěl ani chvíly. Stačí pořádná louže a už to cítím jak to plave. No prostě široký kola s nízkým rantlem nemaj co na sněhu dělat...

Ps. nebo to chce aspoň o tunu těžší auto

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hluboký sníh platí jediné - velká guma - zatím jsem nejspokojenější se 195/65 R 15 vše ostatní ztrácí ve sněhu mnohem dřív adhezi. Jsem ze Šumavy a vím o čem mluvím. V létě mám 225/45 R17 přímo koupené v dynamic 2 paketu a v zimě bych je tam nechtěl ani chvíly. Stačí pořádná louže a už to cítím jak to plave. No prostě široký kola s nízkým rantlem nemaj co na sněhu dělat...

Ps. nebo to chce aspoň o tunu těžší auto

Přesně tak, kdyby mi tam šly, tak tam mám taky 15".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, lítám v zimě na 215/40/17 a vzhledem k průběhu naší zimy jsem maximálně spokojenej. když přijde hlubokej sníh, není to žádná sláva, ale dá se to.

JirkaK: tvrdý to je, ale s tim jsi přece musel počítat

pokud jde o tukance od kamínků, na pegasech nic nepozoruju, když se občas opláchnou, sůl jim neublíží

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

to víš, že jsem s tím počítal a taky si nestěžuju. Prostě jsem to jen konstatoval. Zimní mám úplně šílený plecháče 15" a už teď mám zkaženou náladu, že je tam budu zase brzo muset dát.

A nikdo jste mi ještě neodpověděl na dotaz, na kolik foukáte RS kola 18" ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...