Přejít na obsah

18ti palcová (litá) kola


AlesioP

Doporučené příspěvky

Ono asi bude veľmi záležať na meteriále, z ktorého sú tie kotúče a obloženie. Hlavne na OI sa niektoré série kotúčov mimoriadne rýchlo a radi zvlnili. Ja som na Fabii neraz brzdil z rýchlosti 160-200 temer na nulu (alebo aj na nulu) a nebol jediný problém. Kotúče sú originálne ešte aj u nového majiteľa. U OII som to skúšal už tiež a pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ono aj ABS a ESP je u športového podvozku alebo u RS nastavené inak. Nie len posilňovač riadenia.

Ja som kupoval kolegovi OI 1,6 MPI a na tom aute boli brzdy ako blato. Hoci som najazdil vyše 500 km, stále bol veľký problém donútiť ABS na asfalte, aby sekalo kolesami. Pritom to boli štandardné 195/60 R15 na plecháčoch. Kdesi padol názor, že do prvovýroby dodávajú komponenty viacerí výrobcovia súčastne (u kotúčov a obložení tuším traja) a tie najlepšie sú veci od ATE.

Brzdy by mali podľa mňa pracovať tak, že ak na pedál energicky dupnem, tak aj na suchom asfalte dôjde k aktivácii ABS. Ale bez nutnosti na pedál tlačiť tak, že bude v podlahe diera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
tak jsem na svý TFSI , kde zatím ještě mám 225/45 17 koupil 18ctky 225/40 18. Tak doufám že to na výkonu nijak nepocítím....

na výkonu ? Jak bys to moh poznat zrovna na výkonu, když jsi tam dal stejně široký gumy ? Já jsem udělal stejnou záměnu a poznal jsem to snad jen trochu na prdeli :D protože to víc drncá. Luke sice asi řekne, že ne, ale já myslím, že oproti 17" tam rozdílek malounko je. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem na svý TFSI , kde zatím ještě mám 225/45 17 koupil 18ctky 225/40 18. Tak doufám že to na výkonu nijak nepocítím....

na výkonu ? Jak bys to moh poznat zrovna na výkonu, když jsi tam dal stejně široký gumy ? Já jsem udělal stejnou záměnu a poznal jsem to snad jen trochu na prdeli :D protože to víc drncá. Luke sice asi řekne, že ne, ale já myslím, že oproti 17" tam rozdílek malounko je. :)

no v to doufám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ake znacky elektronov su kvalitnejsie, resp. co si myslite o znackach ako AEZ, Alesio, MAM, Dezent, Ronal, atd. Ktore doporucujete alebo ktore nie?

Rozhodne bych uprednostnil naky nemcoury, treba Ronal nebo Dezent jsou tvrdy a neco vydrzej, italove jsou prej celkem mekoty..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...