Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Vloženo

Dobrý den,

mám Škodu Octavii 1,9TDi, 66kW, motor ALH, r.v. 2004. Už třetí den se mi ozývají z motorové části

divné zvuky (vrčení) při otáčkách za minutu 1800 - 2000. Pod a nad všechno v pohodě. Start v pohodě.

Nevím čím to může být, uvažuju že by to mohlo být otevírání přívodu do turba ?

Nejsem si však jistý, musím s autem jezdit a opravit jej můžu nechat až za týden, doufám, že nebude pozdě.

Rád bych byl taky v obraze a porovnal vaše názory s názory techniků v servise. (moc jim nevěřím)

Děkuji za vaše názory

Jirka

Vloženo

dnes jsem to zase podrobně sledoval,

ten zvuk zní jak prasklý výfuk, ale jde to z motorového prostoru

nemůže to být nějaká zněrné porubí od výfukového potubí nebo od turba?

dík za názory

jirka

Vloženo

Mám podobný problém na 1,9 TDI 66KW divný zvuk z motorového prostoru při zhruba 1800 - 2000 otáčkách, při pročítání fóra jsem pár podobných problémů našel, ale jedině jednou byl problém vyřešen tj. vadná volnoběžka alternátoru, já jedu ke známému ve středu, třeba něco odhalí, kdyžtak dám vědět

Vloženo

díky moc, jsem zvědavý co najdete, v každém případě to o víkendu rozhodím z jedním automechanikem,

kterého mi doporučil známý a uvidíme, nález rovněž zveřejním

J

Vloženo (editace)

mám stejný problém, ale nedělá mi to pořád. Taky záleží na tom, jestli akceleruju :t (66kW) - tak to nedělá nebo míň, nebo jestli jedu "strejcovsky". Dělá to i když brzdím motorem.

Taky by mě moc zajímalo ČÍM TO??? :(

Editováno: , autor: pete.zn
  • o 5 měsíců později...
Vloženo (editace)

tak už jsem to asi odhalil. většina z vás se mi asi bude smát, ale co už :kol-44: dělal to nedostatek motorového oleje :kol-43: dolil jsem ho a je po pazvucích.

vyměnil jsem olej (castrol edge 5w-30) a je to v pohodě. asi zásadní chyba byla, že mi tam servisák dal 0w-30, což byla špatná volba, když motor měl nakutáleno asi 170 tisíc.

Editováno: , autor: pete.zn

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...