Přejít na obsah

O1 - sedačka ND


tomasenkoslav

Doporučené příspěvky

Bederní opěrka.

Samostatné lanko nikde nekoupíš. Jedině celý mechanismus za cca 800,- Kč (?? €).

Já koupil v železářství asi 0,5 m, průměru 2 mm, na soustruhu vyrobil nové koncovky (když se podíváš na to staré, pochopíš) a kámoš mi to zapájel stříbrem.

Každopádně nové lanko musí mít stejnou délku jakou mělo staré. Při delším nebudeš mít možnost plné regulace, při kratším to budeš moc mordovat. Pájet koncovky musíš s už nasazeným plastovým dílem kolečka (je to vlastě plastový šroub, který když se zašroubuje zkracuje lanko) a bovdenem.

Takže nejdřív to musíš rozebrat.

Už je to delší doba co jsem to dělal, ale ze sedačky musíš vyndat to kolečko, prostě jej vytáhni, sundat nebo jen nahoru vykasat čalounění (zespoda opěradla je takový debilní systém, který se strašně blbě rozdělává, ale jednoduše zpátky zacvakuje).

Špatně se to popisuje, ale jak to rozebereš a nebude nic zlomeného, pouze prasklé lanko, pochopíš co kde bylo zaháhnuté a jak to vlastně patří zpátky.

Anebo přijeď to Třince, já Ti to ukážu ;)

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak to Ti nevím. Už je to nějaký pátek co jsem to dělal, ale já takovou možnost neobjevil a "skládal" jsem to už s tím šroubem.

Zatavit? Nejlíp někoho kdo má autogen a lehce nějakou stříbrnou pájkou. Měkkou pájkou to je zbytečná práce.

Pochybuji, že to odvrtáš :feve: . Lanko, dráty, je tvrdé v relativně měkkém materiálu, nevím jak se to bude odvrtávat.

Já to měl s délkou jednoduché. Mně to prdlo hned u toho válečku a ani se to nijak neroztřepilo, jen jsem přidal kousek na váleček a délka byla jasná.

Další řešení je ještě vrakáč.

PS: Jo, ten debilní systém jsem rozdělával několikrát. Vždycky při skládání jsem si myslel, že už "přesně" vím jak to rozebrat a vždycky jsem u toho maturoval :prc: .

PS2: jj, byla to "Lom a vápenka Varín". V TŽ pracuji.

Nima za co. Klidnie sie spytej zaś ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do šroubku svorku nedostaneš a už nevím jak je to "nahoře" v opěradle. Tam možná ano.

jj, Peugeot a žárovky. Švára má taky tuším něco kolem 307, možná 407 (nevím), a co je u nás nebo my u něj, tak nesvítí.

PS: Nenachází/el, ale "podnik" se tak jmenoval. Asi podle místa zpracování, tedy ve Varíně. Jo a tu lanovku si pamatuju, ale onehda jsme tam jeli a s kámošem jsme o tom mluvili, že vlastně lanovka už tam není. My tam často nejezdíme a už to bude nějaký čas, ale tak jsme si říkali, že "tu" vlastně něco chybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...