Přejít na obsah

hučení a vibrace z přední části


Jarek Westůj

Doporučené příspěvky

Mám FI a chtěl by jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s nadměrným hučením a vibracema do interiéru z motorové části.

prvně jsem myslel že je to kolama(přezutí) to ještě nebylo tak moc výrazné(od 110km/h) následně jsem myslel že je to ložiskem(pravým) tak jsem ho vyměnil (od kterého jsem myslel že to jde).

Jinak ted budu vyměňovat čepy, silentbloky(potřebují už vyměnit). Když se rozjíždím a je to neustále v záběru tak to nedělá, ale pokud odlehčím plynový pedál nebo přeřadím začne to dělat a už to nepřestane. začíná to od 3rych. stupně a rychlosti 40km/h při pravotočivé zatáčce to nedělá pouze když jedu rovno nebo doleva. Zvuk v příloze místa kdy to nedělá jsem zatáčel do prava. záznam od rozjezdu.

co myslíte levé ložisko, homokloub nebo přidřenej diferák?.

nebo něco jiného?.

A zapoměl jsem dodat že když jsem to zvedl na zvedák (takže kola odlehčená) a zařadil rychlost a rozjel jak na silnici tak to také dělalo i když jsem nezatáčel.

Zvuk. klip 04.mp3

Zvuk. klip 03.mp3

Editováno: , autor: Jarek Westůj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám FI a chtěl by jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s nadměrným hučením a vibracema do interiéru z motorové části.

prvně jsem myslel že je to kolama(přezutí) to ještě nebylo tak moc výrazné(od 110km/h) následně jsem myslel že je to ložiskem(pravým) tak jsem ho vyměnil (od kterého jsem myslel že to jde).

Jinak ted budu vyměňovat čepy, silentbloky(potřebují už vyměnit). Když se rozjíždím a je to neustále v záběru tak to nedělá, ale pokud odlehčím plynový pedál nebo přeřadím začne to dělat a už to nepřestane. začíná to od 3rych. stupně a rychlosti 40km/h při pravotočivé zatáčce to nedělá pouze když jedu rovno nebo doleva. Zvuk v příloze místa kdy to nedělá jsem zatáčel do prava. záznam od rozjezdu.

co myslíte levé ložisko, homokloub nebo přidřenej diferák?.

nebo něco jiného?.

A zapoměl jsem dodat že když jsem to zvedl na zvedák (takže kola odlehčená) a zařadil rychlost a rozjel jak na silnici tak to také dělalo i když jsem nezatáčel.

Jsou to pravděpodobně vnitřní klouby na poloosách ale vnější ty co máš hned u kol to by dělalo kdyby si dal kola do rejdu a rozjel se tak by v tom lupalo...potom to můžou být sylentbloky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No dnes som bol zdesený,len nedávno som menil obe ložiska -daval som tam FAG- ,plus nove prachovky.Samozrejme som menil aj to na opačnej strane,to dobré -že pre istotu - vole! :kol-21: -

Tiež tam dačo hučí,ale je to celkom ine ako to bolo prvý krát,skvor by som povedal že rezonuje.Robí to pri ubraní plynu okolo 56km-h,takže prvé čo ma napadlo ložiská.Ale ak sa k tomu dokopem tal to nahrám do pléna,len tak pre diskusiu.

Ale najhoršie je to,že si za to možem sám,lebo som z autom jazdil tak ako sa nemá ,nahnuty nabok .neda sa to napisat,jednoducho bol velky tlak ZBOKU na koleso.Poľná ceta veľké kolaje a nahnutý - v skratke.

Kúrde a zrovna takto na zimu, :kol-22: ,ale do jari vydrží :kol-135::kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...