Přejít na obsah

ranni start - nizky tlak oleje


bertolini

Doporučené příspěvky

Zdar kolegove, obracim se na Vas s prosbou s tim, ze mi snad pomuzete diagnostikovat moznou pricinu problemu, zavady.

Rano pri -17 stupnich jsem zkousel nastartovat a rozsvitila se kontrolka nizky tlak oleje, zkousel jsem to parkrat protocit, bez vysledku. Za pul hodky znovu a pak zase znovu atd. furt to same. Nakonec se mi podarilo nastartovat nekdy v 1 odpoledne kdy bylo uz kolem -10 stupnu, odhadoval bych tak celkem 20 pootoceni klicku , kdyz mi castecne na auto svitilo slunce - teplomer v aute ukazoval -7 nebo -8 ted si presne nevybavim. Resim jestli je zavada v baterce nebot ma mene jak 12V naprazdno, pri startu klesa napeti na kolem 7-8V coz mi prijde dost malo. Na druhou stranu subjektivne mam pocit ze starter toci motorem celkem bezproblemu - viz tech cca 20 pootoceni klickem, ale treba to RJ nestaci, nevim. Baterka ma necele 4 roky 44Ah, 3 valec HTP 51. Auto obcas stoji veknu, obcas v podzemnich garazich, prumerne trasy co jezdim maji cca 30km, rekneme ze jezdim obden. Alternator asi dobiji, napeti na svorkach baterky je cca 14.3V.

Take me napada ze muze byt problem s olejem jako takovym (viskozita)?, udajne bych tam mel byt 5W40 Castrol, do vymeny mam tak 5000km.

Anebo problem s cidlem ktere meri tlak pripadne neco jineho?

Jeste podotykam ze predchozi dny, tydny jsem problem nezaznamenal a to byly horsi mrazy cca -20.

Profici zkuste me nakopnout kde by mohl byt anebo nemohl byt problem z toho co pisu, ja fakt nevim.

Predem dik.

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...