Přejít na obsah

svietia ECU + ASR + vyfukove plyny


deto

Doporučené příspěvky

Ahojte,

dnes sa mi pocas jazdy rozsvietila kontrolka ECU a rapidne sa znizil vykon motora. Nejak som dosiel na miesto urcenia (cca 3km) a po 1,5h mi po nastartovani sa rozsvietili aj kontrolky ASR + vyfukove plyny a mal som pocit, ze auto chce zdochnut (automaticky sytic zachranoval situaciu). Auto bolo schopne ist max. cca 10-15km/h a cukalo, takze som pekne zavolal odtahovku. Auto bolo odtiahnute do Autonovy v Brne.

Octavia Tour II 1,6 MPI, 7 mesacne, najazdenych cca 5.500 km.

Nejake napady co to moze byt?

Mna napada jedine sonda lambda, ale to si nie som isty ci by sa motor prepol do nudzoveho rezimu.

Alebo este skrtiaca klapka spolu s ERG ventilom?

Vzhladom na to, ze auto ma najazdenych cca 5.500 som velmi sklamany tym, co sa stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podívej se na můj příspěvek z 26.1., zní to hodně podobně, jen se nezminuješ o spotřebě oleje. mně se to stalo při 85000, ještě jsem to nevyřešil, ty bys to měl snad na záruku. nemusí to být stejné, ale dej prosím vědět jak to bude pokračovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podívej se na můj příspěvek z 26.1., zní to hodně podobně, jen se nezminuješ o spotřebě oleje. mně se to stalo při 85000, ještě jsem to nevyřešil, ty bys to měl snad na záruku. nemusí to být stejné, ale dej prosím vědět jak to bude pokračovat.

Olej som kontroloval len raz a to po cca 2000km. Vtedy to bolo uplne v norme. Predpokladam, ze ak by motor zral olej, uz by mi svietila kontrolka.

Vzhladom k tomu, ze auto je takmer nove a ma skoro nic najazdene, pochybujem, ze sa jedna o problem s valcami, pripadne kruzkom.

Treba vsak podotknut, ze s mojim autom sa neda jazdit - nema vykon, je nepojazdne

Buduci tyzden budem mudrejsi ked sa na to pozru v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som hovoril s panom zo servisu. Vravel, ze prebija prud (napatie?) na svorkovnici riadiacej jednotky. Nevedel si to vysvetlit cim to je sposobene.

Kazdopadne, objednal novu, vymenia. Dnes by to malo byt hotove, takze zajtra teoreticky si pojdem pre auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...