Přejít na obsah

Ukazatel teploty chladící kapaliny


07Kuba

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám 1.9 Tdi 96kw, rok 2004, najeto cca 150tis.,jedná se o problém s ručičkou ukazatele teploty chladicí kapaliny.Nějak pořád kolísá, stoupne cca na 60 pak spadne, pak zas třeba na 80 a zase spadne a až takto vyleze na 90 tak někdy spadne taky a trřeba zůstane na 0 i několik minut a to mam třeba uz za sebou 30 km.Dělá si prostě uplně co chce ale nad 90 nikdy nešla a motor jede normálně.Vyměnil jsem chladící kapalinu, termostat i termospínač(čidlo teploty) a děla to pořád.Tak bych se chtěl zeptat zda s tím taky máte někdo nějake zkušenosti a i třeba co mám ještě vyměnit na co jsem ještě zapoměl.Moooc dik za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až na to přídeš dej vědět,já udělal to samé a ted to funguje tak,že se motor při -15 ohřeje na 90 na 15 km.Motor mám 96kw.Někde se to tady už řešilo,ale co jiného chceš ještě měnit?Já měnil prvně termostat s kapalinou a byla ulomená(plastová) packa v hrdle termostatu,nechal jsem to tak,ona jen pomáhá při montáži vystředit termostat.Výsledek 0,tak jsem koupil snímač a chodí to tak pomalu, ale ukazuje 90,po ohřátí nekolísá.Snad nemůže nový být netěsný ,nevím.

Editováno: , autor: tim 35
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kde to cidlo prosim najdu???ja mam ted podezreni na elektriku. Nazvedl jsem koberec vzadu za ridicovou sedacku a tam je nekolik ukonceni dratu v takovem plisku a nejaky plisek uz i sam vypad nebot kolem nich byla celkem plisen. Kuknete na to zda to mate taky nejak podobne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní strana motoru(od řidičovo stěny)tak asi 20 cm pod horním okrajem motoru vloženo z levé strany pokud stojíš proti autu.Stoupni si k prav.př. kolu a podívej se na egr ventil,pokračuj pohledem ke stěně řidiče a v ose auta je to čidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ba... :kol-47: je tam fakt.... :kol-32: ja ten 4pinovy mel uz dlouho koupeny ale nikam nepasoval :kol-31: az ted...dikkk moooc...vypadato ze to bude ok...jedu to hned projet...dam vedet co a jak ale uz to nepada :kol-27: diky za rady

Editováno: , autor: 07Kuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravim. Ja mam taky isty problem najprv mi to len blblo, neukazovalo dobre tak som dva krat vymenil termostat a oba cidla a nic nepomohlo a teras mi uz teplotu neukazuje vôbec. Ale motor ma normalnu teplotu. Ked sa da urobit cez diagnostiku test budiku teploty tak to tiez ukazuje normalne. Prosim poradte uz som s toho Chorz. DAKUJEM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 10 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...