Přejít na obsah

odřená trubka


Dundee

Doporučené příspěvky

Dneska, jsem sundal kryt motoru a všiml jsem si, že se mi odírá trubka, která vede zadem pod krytem motoru a je k němu přicvaknuta. Podle všeho se odírá, právě o kryt motoru.

A proto se ptám:

Co se stane po jejím prodření,

jde ji nějak ochránit proti dalšímu odírání (nemám na mysli její omotání lepící páskou),

kolik stojí nová.

post-8-1155662981.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už vím, já nejdřív myslel, že to je dole pod chladičem, ale tohle je nahoř pod horním krytem motoru. Je to hadice podtlaku, až se prodře, auto bude blbě ject a začne hlásit chyby, jenom nevím, jestli nějak kamarádí s posilovačem brzd... :huh: myslím, že škodovka už udělala novej typ, kterej je jinak tvarovanej. Pokud máš auto v záruce, zajeď do servisu, pokud po záruce, budeš muset použít tu izolačku, nebo si to zacvakat, ožná na to je ještě nějaká kulance z MB, ale to nevím jistě.. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel by som sa spytat aky ma vyznam tato trubka, pretoze mne konkretne stiahne tu gumenu hadicku co sa pripaja trupka na tu okruhlu vec, malo by to byt asi podtlakove cerpadlo, ked bezi motor. Cela je stisnuta ako ked sa z nej vytiahne vzduch, tym padom je ta gumena hadicka uz oslabena. Na prevadzke motora nic nebadam. Ked som tu hadicku stiahol, motor zbrechol. Mam 1,2, 40 kw. daka mato

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dneska stavil u nás ve škodovce a mechanik se na to díval.

Takže, jedná se o podtlak pro volnoběh, v případě prodření budou nestabilní otáčky volnoběhu a po vytáhnutí se motor zadusí.

Co se týče změny při výrobě, ta moje trubka je již ta změněná, ty starší byly kratší a v místě kde já to mám prodřené byla ještě gumová hadice která se odírala.

Mechanik mi řekl, že prodřenou trubku, jak je v mém případě, ještě neviděl, ale hadice řešili běžně ještě v záruce.

Pokud by se chtěl někdo ochránit před problémy s odíráním trubky nebo u starších verzí hadice, nejlepší řešení je sundat kryt motoru a v místě kde je vedena trubka ořezat "lišty" (výstuhy) na jeho spodní části.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam otazku na majitelov 1,2 40 kw, myslim ze m.r. 2003 ci pri volnobehu im stahuje tuto gumenu hadicku. daka m

ve škodovce mi řekli, že k tomu docházelo u starších verzí (do poloviny roku 2003) pak došlo k výměně za nový typ kde byla hadice zkrácena.Pokud se toto projevilo v záruce měnili to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam otazku na majitelov 1,2 40 kw, myslim ze m.r. 2003 ci pri volnobehu im stahuje tuto gumenu hadicku. daka m

Ja mam tu hadici u 1.2 40 uplne jinou. Vedenou spodem pod sanim...ani neni videt kam vede. Na fotce je to videt.

Ty máš novější typ motor, přesněji levnější verzi, bez krytu motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tiež som pozeral na tú hadicu a mám ju načatú tak som na ňu natiahol takú gumennú tenkú hadicu a snáď bude ok.

Na prvom obrázku sú na spomínanej hadici v zadnej časti dva cvoky, upevňuje sa s nimi hadica ku krytu motora, alebo na čo sú tam ?

post-10764-1213573596_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díki.

Mne sa totiž stalo, že keď mi s servise menili olej a technik dával dole kryt motora, tak jednoduch trhol krytom a keby tam vtedy bola tá trubky pripevnená ku krytu tak ju nabetón vytrhne a bol by prúser. Ja som to kontroloval podla tvojho príspevku a všimol som si tých úchytov na trubke, neboli nasunuté na kryt motora, tak ich tam nasuniem ako to má byť.

Len aby to v budúcnisti nejaký šikovný technik neurval aj s polovicou motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji, že se ta hadice opravdu prodírá. Před pár týdny jsem po leasingu prodával FI 1,2 40kW (3/2003) a už tak dva měsíce před tím mi sem tam začala svítit kontrolka motoru a někdy, když byl motor teplý, šel hrozně blbě nastartovat. Před prodejem jsem to nechal prohlídnout a ta hadice byla jednou ze závad. Druhá bylo čidlo na motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...