Přejít na obsah

Zdocne pocas jazdy (aj pri 90km)


Sicilian

Doporučené příspěvky

uz sa mi stalo 2x ze mi zdochol motor som normalne na 5tke 80-90km mimo obce z nicoho nic ani nebolo poznat kedy... na motore akurat zhasli otačky na nulu slapnem na plyn a nič a kontrolky nesvietili iba stretavačky ostali....Som musel este raz nastartovať a potom uz islo..Chcem to rychlo opraviť lebo chodím aj skoro rano a kedze je aj hlma mozem sa dostat do nebezbečnej situacie ..

..

Bol som na diagnostiku u znameho napisalo chybu imobilizeru aj dočasnu chybu elekrtickeho plynoveho pedalu

teraz ked pretočím klučom niekedy mi hned na prvykrat nenabehnu kotrolky

v čom moze byť chyba ? spinaca skrinka alebo čo myslite ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymenil som spinaciu skrinku teraz uz aj kontrolky nabehnu aj citít pri pretačaní ako ide tazsie kluč takze to dobre.. ale vcera som bol vonku a kontrolky uz nabehli ale nestartoval ... ani neceknul len taky zvuk ako pliesok o pliesok sa oprel ... mozu to byt sviečky alebo rozvod baterky alebo ... :( ? som zufaly uz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nestartuje jakože netočí startér a nebo točí, ale nechytne?

pokud první, tak bývá často problém v přechodovém odporu na drátu ke startéru a nebo ukostření baterie-karoserie-motor.

případně můžeš ze startéru (z cívky) odpojit konektor s tenším drátem, připojit do něho žárovku 12v, druhý konec žárovky na kostru a někdo ať ti zastartuje, jestli se rozsvítí žárovka. tím zjistíš, jestli jde šťáva ze spínačky na startér.

pokud druhé, tak to může být hodně věcí (svíčky, palivo ...) a chtělo by to začít s diagnostikou.

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netočí vobec

neviem ci by to ukazalo na diagnostike .. som ho mal pred par dnami a sem tam to robilo a na diagnostike neukazalo...

Urcite mi vystavuje baterku lebo potom odpojim radio a niekedy to uz chytne na prvykrat po odpojení radia

a baterka nemoze byt chybna ? ked uz je 5ročna ale aj tak niekedy hned chytí niekedy nie

palivo bude ok ... a svíčky mozno ale to by ani necuklo ? vobec ked su zle sviečky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud netočí startér, tak problém může být v baterce, spínačce nebo drátech. proto zkus to s žárovkou na konektor u startéru. když se rozsvítí při každém pokusu o start, je špatný buď startér nebo kontakty na něm, případně ukostření. když se nerozsvítí žárovka, tak problém bude někde u spínačky nebo trase od ní ke startéru, případně něco kolem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud netočí startér, tak problém může být v baterce, spínačce nebo drátech. proto zkus to s žárovkou na konektor u startéru. když se rozsvítí při každém pokusu o start, je špatný buď startér nebo kontakty na něm, případně ukostření. když se nerozsvítí žárovka, tak problém bude někde u spínačky nebo trase od ní ke startéru, případně něco kolem.

spinačku som menil lebo bola uz rozsyvapana niekedy nechytalo kluč to pred tyzdnom som myslle ze aj to sa opraví ale podla mna mi niečo vyštavuje bateriu. ukostrení kably su ok ..ale servo mi svieti kontrolka moze to byt ze aj servo ju vystavuje :kol-32: som zufaly neviem ze co to moze byt

PSURN: a ten pastorek kde najdem alebo ako nesu nejake fotky ? alebo moc se do toho nevyznam

Editováno: , autor: Sicilian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pastorek je malé ozubené kolo a je součástí startéru, které se vysouvá do záběru se velkým ozubením. Mohlo by to být tím, pokud se ti při startování netočí motor a tak zvláštně to rachotí.

hej motor netočí vobec nic ticho jen ten jemnej plechovej zvuk asi od toho pastoreku .. a sviečky to nemozu byť ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na to, že se netočí startér rozhodně svíčky vliv nemají. je můžeš řešit až motor bude točit, ale nechytne.

to, že svítí servo je taky docela možné kvůli nízkému napětí - je potřeba vagem kouknout do jednotky serva, co je to za chybu a pak voltmetrem změřit napětí na baterce v klidu před nastartováním a pak znovu při běhu motoru. teprve poté bych pokračoval.

ale jinak mi přijde, že ani poradit nechceš, protože na to, co jsem napsal, že máš zkusit, jsi jen 3x zopakoval, že spínačka je nová a jinak nic. přitom to jsou úplně jednoduché věci.

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a výsledek? jaké je napětí v klidu a jaké při bšžícím motoru?

pokud chceš ověřit startér, tak ho buď můžeš vytáhnout ven a připojit na externí baterku, jestli se vysune a roztočí a nebo ho odneseš celý do firmy, která se zabývá repasem a oni zkontrolují, jestli něco potřebuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu pises ze Ti svieti servo, servo je prve co hasne (prestane fungovat) ak mas v prdeli baterku, ja som mal ten isty problem , obcas nerozsvietilo ani kontrolkuy a o pet minut chytilo jak nove, baterka bola este v zaruke - po vymene baterky OK

inac oplatilo by sa premerat napetie priamo na baterke vtedy ked to netoci (jeden drzi klucik v polohe start druhy meria) - najskor zistis ze je baterka KO.

Editováno: , autor: misocko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže alternátor má nějaký vliv až motor běží. než se rozběhne, tak jedině baterie.

pokud si to chceš nějak snadno ověřit, tak až auto nebude startovat, připoj startovací kabely k někomu jinému a zkus poté nastartovat.

zopakuji to naposled - pujč si, pokud nemáš, obyčejný multimetr (klidně za 80kč), změř napětí na baterce, když auto stojí a znovu změř až poběží motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...