Přejít na obsah

Nepravidelné zvuky z motoru na volnoběh


whisky69

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

chcel by som poprosit o radu. Pri volnobehu mi motor zacal vydavat zvlastne nepravidelné zvuky. Po chvilke skumania som zistil ze to robí ventil, ktorý je na obrázku oznaceny cervenou farbou. Tie hluky su ako keby nasilu sa snazil natiahnut vzduch cez velmi malu mezeru. Pripomeniem este ze je to OII, TDI, 77kW, 12/2004, 90000km a zvuky sa opakujú v nepravidelných intervaloch - od 1 sekundy az do 10 sekund. VAG neukazuje ziadnu zavadu.

Neviete niekto cim to je a co sa s tym da robit?

Predtym s tym nebol problem a nerobilo to.

Diky za kazdy napad.

post-8929-1258017533_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj,

 

mám OII z roku 2008 a najeto 195000, už dlouhou dobu pozoruji, že když je motor zahřátý a běží na volnoběh tak se z motoru ozývají nepravidelné zvuky, které jsou slyšet pouze uvnitř vozu, když otevřete kapotu tak má motor normální plynulý chod . Je to takové jako hučení s klepáním. Nemohl by mi prosím někdo poradit co by to mohlo být ? Díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ne. Zvuk jsem zkoušel nahrát, ale není na tom nic slyšet :-(. Nevím co to může být. Měj jsem to u známého mechanika a ten mi řekl, že je to normální zvuk u diesla. Mě se to ale nezdá když to jsou nepravidelné zvuky! Občas to poklepává a zároveň trošku hučí :-( ješzě mi napadlo vyměnit rozvody ale ty byly dělaný ve 150000 a mám najeto 195000 tak nevím :-( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ještě ne. Zvuk jsem zkoušel nahrát, ale není na tom nic slyšet :-(. Nevím co to může být. Měj jsem to u známého mechanika a ten mi řekl, že je to normální zvuk u diesla. Mě se to ale nezdá když to jsou nepravidelné zvuky! Občas to poklepává a zároveň trošku hučí :-( ješzě mi napadlo vyměnit rozvody ale ty byly dělaný ve 150000 a mám najeto 195000 tak nevím :-( 

To bude spojka ,konkrétně dvouhmoták setrvačník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus prošlápnout spojku jestli to přestane. V případě že jo tak je to na 100% dvouhmoťák - setrvačník. Neváhej s opravou - sice je to darda, ale než aby se ti rozkočil tak to nech vyměnit. Dávají tam už jednohmotý setrváky. Měl jsem ten samý problém, výměna za pět minut dvanáct. Už z něj trčely pružiny. Stalo to kolem 20 tis i s prací. :-(((

Editováno: , autor: v.balage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...