Přejít na obsah

Nejde otvoriť vodičove dvere ani po výmene zámku pri centrále


bobocop

Doporučené příspěvky

Ahoj, mam octaviu r.v. 1997, 1,6 kW, motor AEE. Začala sa mi prejavovať závada, že mi pri zamknutí vozidla centrálom nezavreli a ani neotvorili dvere na strane vodiča. Kľúčom to išlo otvoriť aj zamknúť, zamklo a odomklo všetky dvere. Následne sa už dvere nedali odoknúť ani z vonka ani z vnútra pri otovrení zámku. Vymenil som zámok dverí za nový, porucha pretrváva. Viete mi poradiť kde by mohla byť porucha, zrejme to nejak súvisí so SAFE modom.

 

Mal by som ešte jednu otázku, na zadných ľavých dverách mám nefukčný motorčk už niekoľko rokov. Na plastovej krabičke, kde sa pripája svorkovnica je čiarový kód z číslicami :

 

101451-200

05076710

HW 1.03 SW 2.2

 

Mám ponuku od jedneho predajcu, ktorý má takýto motorček, ale čísla sú trocha rozdielne :

 

101451-202

05076710

HW 1.05 S 2.2 <- nečitateľné celkom

 

Bude tento motorček kompatibilný s mojím, bude mi fungovať komfortka ?

 

Ďakujem za rady a nápady.

 

 

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zámok nový, káble nové. Chyba bude buď v RJ vo dverách vodiča alebo v alarme. Keď otovrím dvere diaľkovým k alalrmu, všetky dvere sa otvoria okrem vodičových a to isté je aj pri zamknutí. AK zamkýnam dvere cez zámok spolujazdca alebo cez kufor, situácia rovnaká. A ešte jeden poznatok, nefungujú mi ani reproduktory napriek výmene káblov a ani nastavovanie zrkadiel na strane vodiča.

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závada vyriešená. Dvere mi blokovalo v zaknutom stave z dôvodu napnutého lanka lanovodu vo dverách vodiča. V zime sa mi otrhol háčik a ja som to vyriešil trocha iným spôsobom, provizórne a tam boal chyba. Čo sa týka centrálu, do RJ vo dverách sa mi dostala voda a svorkovnica mi zaoxidovala, do konca jeden kolík mi prehrdzavel. Vyčistil som to, prehnitý kolík som preletoval a už to funguje. Celú RJ som musel rozrezať aby som sa dostal ku konektoru, následne som to zlepil tavnou pištoľou a obalil lepiacou páskou.

post-1817-0-63405900-1362425449_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som nahodil tapacír, pod neho fóliu a hľa, zámok nefunguje korektne. Keď zamknem, zamkne všetky dvere, ale keď otvorím, na dverách vodiča cuplík vyskočí a znova sa zasunie späť, takže dvere zostanú zamknuté. Potom ich musím dodatočne otvoriť kľúčom aj to nasilu, nakoľko sa dvere sami zatvárajú. Toto mi predtým nerobilo keď tam nebol tapacír. Ešte ma napadlo či nie je moc napnuté to vnútorné lanko pod fóliou, teda nechal som ho trčať len asi 10 cm. Viete poradiť?

 

EDIT:

 

No, to lanko to nebolo, dnes sa mi rozsypal vonkajší zámok vo dverách, že by tam bol problém?

Editováno: , autor: bobocop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...