Přejít na obsah

Fabia 2, 1.9TDi PD, cukání za studena


Buldok

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás pánové, mám problém se svojí Fábkou 1.9TDi PD, r.v. 2008, je bez DPF. Za studena mi cuká motor při lehkém přidání plynu a to jak při rozjezdu, tak třeba i řazení...vždy jako by motor vynechal. Jakmile se s autem jede svižněji nebo se motor zahřeje, tak není absolutní problém. Auto startuje a táhne bez problémů, ani spotřeba není mimo rozsah. Vag nic nepíše. Dal jsem to do škodovky a nic tam nenašly, prý jsou vstřiky, setrvák i turbo vpořádku. Motor má najeto 90tis.
Budu vděčný za každou radu kde začít.

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vysledoval jsi nějakou souvislost s počasím. Nyní v mrazech to může být nekvalitní nafta a po ohřátí auta už pojede normálka. Mě se problémy objevují s cukáním kolem -25°C. Vyzkoušej přidat třeba VIF cituji:


    Vlastnosti:

  •         Zimní multifunkční přísada do nafty s protikorozním účinkem

  •         Dokonale chrání palivové čerpadlo před poškozením a udržuje čistotu vstřikovacích trysek.

  •         Prodlužuje životnost palivového systému.

  •         Udržuje nízkou spotřebu paliva a zlepšuje provozní pohotovost vozidla v zimním období.

  •         Obsahuje tzv. depresant, který snižuje bod tuhnutí a filtrovatelnost nafty při nízkých teplotách až o 5 °C.

  •         Zabraňuje shlukovatelnosti a vylučování parafínu, a tím ucpávání palivového filtru.

  •         Protipěnivostní funkce přísady potlačuje pěnění paliva v celém palivovém systému.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že kvalitou nafty to nebude. Tankuji jedině na Shell a přesně tyhle aditiva tam leji. :unsure:   Vliv na počasí to taky nemá nebo jsem alespoň žádné nepostřehl...Projevuje se to vždy od studeného motoru až po zahrátí na provozní teplotu(90°) a vždy jen při lehkém přídání plynu, jakmile přidám víc, tak je po cukání...Spíš mi to připadá jako kdyby to někde nasávalo falešnej vzduch nebo byl přidřený nějaký ventil, ale jsou to jen předpoklady...Bohužel nevím vůbec jak a kde začít. Nenašel by se tady nějaký koumák, co by se na to kouknul? Jsem z Prahy...
Díky

:kol-49:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...